Paracord Bileklikler

"Hayatta kalma ekipmanı" olarak tasarlanan paraşüt ipli Paracord bileklikler ateş başlatıcı, pusulalı, mermi kovanlı, saatli ya da size özel isim yazılı modellerle Anı Yüzük'te! Farklı renk seçenekleri ile tasarlanan bu unisex paracord bilekliklere ücretsiz kargo ve kapıda ödeme fırsatlarıyla sahip olun.

Sıralama seçin

Gerçek Paraşüt İpli Paracord Bileklik

Hem şık bir aksesuar olan hem de hayat kurtaran özellikleri ile Paracord bileklikler sporcular, dağcılar, askerler ve macera severler için vazgeçilmezler arasına girdi bile! Son zamanların trendi haline gelmiş paracord bileklikler ateş başlatıcılı, pusulalı, düdüklü, saatli, mermi kovanlı tasarımları ve farklı renkleriyle şimdi aniyuzuk.com ve satış yaptığımız diğer sanal pazarlarda. Gerçek paraşüt ipli fonksiyonel paracord bileklikleri ücretsiz kargoyla hemen sipariş verebilir, çok kullanışlı outdoor bilekliğe kendiniz veya sevdikleriniz için sahip olabilirsiniz.

Paracord Bileklik Nedir?

İngilizce’deki "parachute" ve "cord" kelimelerinin birleşiminden gelen bu kelime dilimize bir aksesuar adı olarak Paracord bileklik şeklinde geçti. Paraşüt ipi anlamına gelen paracord sağlam ve dayanıklı yapısı ile dikkat çekmektedir.

Paracord ipler ucuz fiyatlarına ve kolay taşınabilir olmalarına rağmen üstün özellikler sergilemektedirler. İlk defa 2. Dünya Savaşı'nda Amerikalılar tarafından kullanıldıktan sonra farklı yerlerde de kullanılabileceği fark edilmiş diğer askerler, paraşütçüler, dağcılar, tırmanışçılar, doğayla iç içe yaşayanlar ve hatta astronotlar tarafından bile kullanılmıştır. Bunlar dayanıklılığı ve açıldığında bolca kullanmaya elverişli hale gelmeleri ile farklı alanlarda kayda değer işler görmeye yaramıştır..

Parocord bileklikler bir dış naylon kılıfı ve bir takım naylon iç iplerden oluşur. Bunlar suya dayanıklı, sürtünmeye ise orta derecede dayanıklıdırlar. İpler elastik yapılı olduğu için bir miktar esnemeye müsaittirler. Bu ipler açıldığında 3 metrelik bir uzunluğa sahiptir. Çeşitli örme teknikleri ile örülen paracord bileklikler bu sayede zevkinize göre bir tercih yapmanız olanak sağlamaktadır.

Zor şartlar altında kullanıma elverişli olması, ihtiyacı karşılaması ve kolayca taşınabilir olması bu bilekliği vazgeçilmezlerden yapmaktadır. Üstelik günlük hayatta da spor tarza uyum sağlaması ile her zaman yanınızda olabilecek aksesuarların başında gelmektedir.

Paracord Bileklik Ne İşe Yarar?

Survival bileklik olarak da geçen paracordlar çeşitli kullanım alanlarına sahiptir.  Gerçek paraşüt ipinden üretilen bu outdoor bilekliğim kullanım alanlarından bazılarını şöyle sıralayabiliriz: Ateş yakma, Çadır ve tente bağlama, Ayakkabı bağcığı olarak kullanma, Balıkçılık (olta ve ağ yapımı), Standart ip şeklinde bağlama amaçlı, Barınak yapımı, Düdüklü modellerde ses çıkarma ve yer belirtme, saatli modellerde zamanı gösterme ve Pusulalı modellerde yön bulma amaçlı vb gibi maddeler sayabiliriz.

Paracord Bileklik Modelleri

Paracord bileklik modelleri hem örme tekniğine göre hem de fonksiyonlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Klasik modeller haricinde King Cobra, Gorilla ve Trilobite örme paracord bileklikler de sitemizde mevcuttur. Trilobite bileklikle daha geniş yapılı olurken Gorilla örme tekniği sıra dışı şekli ile ilgi çekiyor. King Cobra örme bileklikler de farklı bir alternatif sunmaları ile seçim imkanları sunuyor.

Paracord bileklik modelleri sahip oldukları fonksiyonlara göre de değişiklik göstermektedir. Bunlar içinde saatli, düdüklü, pusulalı ve ateş başlatıcı özellikli modeller ön plana çıkmaktadır.

Ateş Başlatıcı Paracord Bileklik

Ateş başlatıcı bileklikler zor anlarınızda ateş yakmanıza yardımcı olur. Bilekliğin klipsindeki sistem çakmaktaşı gibi çalışır. Bu sistem ile kıvılcım oluşturulur ve kuru otlardan ateş başlatılabilir. Ayrıca sitemizdeki ateş başlatıcı özelliği olan paracord bileklik modellerinden bazılarına isim yazabilmekteyiz. Böylece Anı Yüzük olarak sizlere kişiye özel ateş başlatıcı paracord bileklik sağlayabiliriz. Piyasada kolay kolay bulamayacağınız bu hizmeti kendinize bir jest veya sevdiklerinize özel bir hediye olması için tercih edebilirsiniz.

Pusulalı Paracord Bileklik

Pusulalı bileklikler karanlıkta, ormanda, yolda veya bilmediğiniz bir yerde yönünüzü kaybettiğinize size kılavuzluk yapmaya elverişlidir. Eldeki diğer imkanlarla birleştirildiğince güzel sonuçlar verir. Her macerasever ve askerin bulundurması gereken survival özelliklerden biridir.

Saatli Paracord Bileklik

Gerçek paraşüt ipli paracord bileklikler saatli özellikli modelleri ile de Anı Yüzük'te. Bu bileklikler hem günlük hayatta hem de ekstra durumlarda yanınızda her daim taşıyabileceğiniz spor ve şık bir aksesuar. Saatli paracord bileklikler sadece macera anında değil günlük hayatta da size fonksiyonel bir kullanım sunmaktadır.

Kişiye Özel Paracord Bileklik

Anı Yüzük ayrıcalığı ile gerçek paraşüt ipli paracord bileklikleri kendinize veya sevdiklerinize özel hale getirebilirsiniz. Mermi kovanlı ve metal aparatlı modellerde lazer baskı yöntemi ile istediğinizi yazdırabilir paracod bilekliğinizi kendinize özel bir hale getirebilirsiniz.

Düdüklü Paracord Bileklik

Düdüklü bileklikler olumsuz ve acil anlarda sesinizi duyurmaya yardımcı olur. Ses yolu ile yerinizi belli ederek destek gelmesine olanak sağlar.

Taraftar Paracord Bileklik

Takımına sevdalı bireyler için de takımına özel gerçek paraşüt ipli paracord bileklikler bulunmaktadır. Bunlar bordo-mavi, siyah-beyaz, sarı-kırmızı ve sarı-lacivert seçenekleri ile takımına tutkun kişiler için çok ideal bir seçim.

Paracord Bileklik Fiyatları

Değişik model, renk ve örme teknikleri ile üretilen paracord bileklikler sahip oldukları özellikler ile de farklılaşmaktadır. Bu sebeple paracord bileklik fiyatları otuz lira ile altmış lira arası değişmektedir. Saat özellikli paracordlarda ise fiyatlar yüz liranın üstüne çıkmaktadır.

Survival Bileklikte Adres Anı Yüzük!

Gerçek paraşüt ipinden üretilen ve birçok fonksiyona sahip olan paracord survival bileklikleri onlarca çeşit ve ve kişiye özel seçenekler ile güvenli ve kaliteli alışverişin adresi Anı Yüzük'ten hemen sipariş verin, ücretsiz kargo ile gelsin!

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.