x
Müşteri Hizmetleri : 0850 259 1845
Blog Kategorileri
E-bülten
Yeniliklerden ilk sen haberdar ol !
E-posta adresiniz
KAYDOL
Etiket Bulutu
2017 Şubat 12

Anı Yüzük Artık Sanal Pazarlarda!

Anı Yüzük ürünleri artık sanal pazarlar aracılığıyla evinize geliyor.

Devamını okuyunuz...
2017 Şubat 09

Sedef Taşının Özellikleri ve Faydaları

Sedef, İstiridye ve midye gibi deniz canlılarının kabuğunda bulunan sert bir bir maddedir. Sedef genelde takı ve süs eşyalarında kullanılmaktadır. Parıltılı bir taş olan sedef organik kökenlidir. Deniz ve okyanus bulunan tüm ülkelerde çıkartılmaktadır. Kimi zaman fosil kalıntısı şeklinde karada da bulunabilmektedir bu nedenle hem kara hem  denizde bulunan ender taşlardandır. İçerisinde bir çok organik madde barındırmaktadır. Taşın bazı kısımları parlak beyazken bir kısmı açık beyaz renktedir. 

Devamını okuyunuz...
2017 Şubat 09

Osmanlı Devleti Padişahları: Duraklama Dönemi

Genel kabule göre sadrazam Sokullu Mehmet Paşa'nın ölümünden Karlofça Antlaşması'na kadar geçen süre Osmanlı Devleti için Duraklama Dönemi olarak kabul edilir. Duraklama döneminde bile Osmanlı topraklarını bir müddet geliştirmeyi başarmış ancak otoritenin sarsılması, savaşlar, iç isyanlar ve ekonomik problemler gibi sorunlar artmaya başlamıştır. Duraklama döneminin ilk padişahını 1574'te tahta çıkan III. Murad olarak kabul edebiliriz. Gerileme döneminin başlangıcı olan 1699 Karlofça Antlaşması sırasından tahttaki padişah ise II. Mustafa'dır.

Devamını okuyunuz...
2017 Şubat 07

Tesbih Çekmenin İnsan Sağlığına Olan Faydaları

Eski zamanlardan gelen tesbih kültürü, günümüzde de erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Günümüzde gerek diziler gerekse filmlerde kullanılan tesbihler de erkekleri tesbih kullanımına oldukça teşvik etmiştir. Tesbih çeşitlerinin çok fazla olmasının erkeklerin seçimlerini etkilemektedir. Peki genellikle stresi azaltmak ve rahatlatmak amacıyla tercih edilen tesbihin gerçek faydalarını biliyor musunuz?

Devamını okuyunuz...
2017 Şubat 06

Oniks Taşının Özellikleri ve Faydaları


Oniks, işlenebilir olması ve estetik olarak şık durması sebebiyle eski çağlardan günümüze dek çeşitli süs eşyaları ve takıların yapımında kullanılmıştır.

Devamını okuyunuz...
2017 Şubat 06

Hangi Cüzdan Sana Göre?

Kadınların günlük hayattaki en önemli aksesuarlarından biri de elbette ki cüzdanlar...
Yılın moda olan trendlerini takip ederek ürettiğimiz kadın cüzdan modellerimizde kullanışlılığı ön planda tutarak şıklığınızı tamamlayacak çok sayıda renk ve model seçeneği sunuyoruz. 

.
Peki hangi cüzdan sana göre? İşte Anı Yüzük'ten kadınlara 5 harika öneri...

Devamını okuyunuz...
2017 Şubat 03

Takılarda Sonsuzluk Hangi Anlamı Taşır?

İlk olarak Antik Yunan’da Sokrates öncesi düşünür Anaksimandros tarafından  felsefi yönüyle ele alınan ve sınırsızlığı anlatmak için kullanılan sonsuzluk kavramı matematiğin de konusu olmuş ve ilk kez 1655 yılında John Wallis tarafından matematik dışında modern mistisizm gibi alanlarda kullanılmıştır.

Devamını okuyunuz...
2017 Şubat 01

Sonsuz Bağlılığın Habercisi: Tektaş Yüzükler

Günümüzde tektaşlar evlilik tekliflerinin vazgeçilmez aksesuarıdır... Hayatının anlamına hediye vermek isteyen erkek, evleneceği kadını sahiplendiğini göstermek, eşsiz ve tek olduğunu hissettirmek için tektaş alır. Tektaş sonsuz bağlılığın habercisidir.

Devamını okuyunuz...
2017 Ocak 30

Gerçek Oltu Taşı Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Tesbih üreticileri bilirler, bir tesbihin yapımında kullanılan ve tesbihin değerini belirleyen en önemli özelliklerden biri tesbihin taşıdır. Bu anlamda, oluşumu uzun yıllar süren ve nadir bulunan fosillerden yapılmış olan oltu taşı tesbih oldukça değerli kabul edilir.

Tesbih tutkunları için bu yazımızda “Gerçek oltu taşı nasıl anlaşılır?” sorusuna yanıt arayacağız. İşte Oltu taşı tesbih hakkında 5 önemli bilgi…

Devamını okuyunuz...
2017 Ocak 28

Erkekler İçin Şık Bir Detay: Kol Düğmeleri

Erkek takı ve aksesuarlarının en şık seçeneklerinden biri olan kol düğmeleri sadece özel günlerde ve önemli toplantılarda değil günlük hayatta da şıklığı ile göz dolduran beylere eşlik ediyor. Gömleklerin kol uçlarını birbirine bağlayan, bir nevi düğme işlevinde ancak özel tasarımlarla oldukça şık bir görüntü sağlayan kol düğmeleri, sadece kol uçlarını birbirine bağlamanın ötesinde, erkeklerin giyim tarzında belirleyici özellik taşır.

Devamını okuyunuz...
T-Soft® e-ticaret sistemleriyle hazırlanmıştır.