Kafkasya’nın dağ ve ovalarını simgeleyen yeşil ipek kumaş üzerine; dönemin en ünlü üç ailesini simgeleyen 3 ok; düşmana ölümü simgeleyen siyah renk ve 12 bölgeyi temsil eden Çerkes bayrağını en şık yüzüklere taşıdık! Kendinize bir jest yapabilir ya da sevdiğinize hediye ederek mutlu edebilirsiniz… Çerkes ve Kafkas motifleriyle süslenmiş zengin koleksiyona uygun fiyat, ücretsiz kargo ve ödeme seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

Çerkes Yüzükleri

Köklerine son derece bağlı olan Çerkesler Kafkas dağlarının en tepesinde bulunan yüksek yaylalar yamaçlarından bugün dünyanın dört bir yanına yayılmış durumdadırlar. Köklerini asla unutmamak adına Çerkes figürlü takılar sıklıkla kullanılırken bunlar arasında en önemlilerinden biride Çerkes yüzükleri olarak öne çıkmaktadır. Bu yüzüklerin tümünde Çerkeslere özgü olan simgeler ve Çerkes bayrakları gibi farklı figürler işlenmekte, bu sayede kendi özlerini sürekli olarak hatırlamaları sağlanmaktadır.

Çerkes Yüzükleri Ne Anlama Gelir?

Satın almış olduğunuz yüzüğün ne anlama geldiği satın aldığınız yüzüğün üzerinde işlenen figürlere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak en çok işlenen figür hiç tartışmasız Çerkes bayrağı simgesidir. Çerkes bayrağının anlamı son derece özel ve derindir. Bayrağın zemininde kullanılan yeşil renk Çerkes halkının yerleştiği ve yaşamını sürdürdüğü Kafkas dağlarının yemyeşil yaylalarını ifade eder. Çerkes halkı için Kafkasya yaylaları derin bir anlam taşır ve her Çerkesin hayali bir gün atalarının yaşadığı bu yaylalara geri dönerek yaşamlarını burada sürdürmeye devam etmektir.

Yüzüklere işlenen bayraktaki ikinci sembol ise birbirinin üzerinde yer alan 3 ok simgesidir. Bu simgede o dönemde yaşayan ve Çerkes halkı üzerinde büyük etkileri bulunan Aytekçiko, Zaniko ve Boleteko ailelerini onurlandırmak adına bayrağın üzerine işlenmiştir ve bu aileleri temsil etmektedir. Bu noktada kullanılan siyah renk düşmanlara gözdağı vermek ve onlara ölümü hatırlatmak amacını taşır. Yine yüzüğün üzerinde ve Çerkes bayrağında yer alan 12 sarı yıldız ise Çerkes halkının yaşadığı 12 bölgeyi temsil etmektedir. Tüm hayatları boyunca Kafkas dağının eteklerinde açık havada yatan bu halkların yıldızlarla temsil edilmeleri de büyük bir incelik taşımaktadır.

Çerkes Yüzüklerinin En Eşsiz Modelleri İçin AniYuzuk

Tüm müşterilerimizin aradıkları en şık yüzüklere kavuşmalarını sağlamak amacı ile hizmet veriyor, bu amaç doğrultusunda birbirinden şık Çerkes Yüzükleri modellerine de ev sahipliği yapıyoruz. Her zaman severek kullanabileceğiniz farklı yüzükleri mümkün olan en ucuz fiyatlarla satışa sunuyor, verdiğiniz her siparişi eksiksiz bir şekilde tamam zamanında tam istediğiniz gibi adresinize ulaştırıyoruz. Anı Yüzük ailesi olarak farkımızı her zaman müşterilerimize hissettiriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.