x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Osmanlı Yüzükleri

AnıYüzük güvencesiyle tamamen 925 ayar gümüşten üretilen Osmanlı Yüzükleri geçmişin gururunu ve Osmanlı ruhunu taşıyanlar için tasarlandı. İndirimli fiyat ve ücretsiz kargo fırsatlarını kaçırmamak için hemen sipariş ver!

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Gümüş Osmanlı Yüzükleri

Altı yüz yıldan fazla hüküm sürdüğü topraklara barış ve özgürlük getiren Osmanlı Devleti, gerçek anlamda bir cihan imparatorluğudur. Osmanlı hanedan üyeleri tarafından yönetilen bu devlete siyasi hayatı boyunca toplam 36 padişah hükümranlık yapmıştır. Her padişahın kendisine has bir mührü bulunurken bu mühürler tuğra olarak adlandırılmıştır. Tuğralar aynı zamanda padişahların imzası olarak da kabul edilmektedir. İşte Osmanlı yüzüklerinin büyük bir bölümünün üzerinde bu tuğra motifi işlenmektedir. Osmanlı'nın son dönemlerine doğru kullanmaya başladığı Osmanlı Arması da farklı tasarımlar da kendine yer bulmuştur.

Osmanlı Devleti Motifli Yüzük Modelleri

Osmanlı Devleti'ne ait motiflerden oluşan gümüş erkek yüzük modellerinde taşlı ve taşsız yüzükler bulunmaktadır. Taşlı Osmanlı yüzüklerinde oniks, sedef, kaplan gözü, zirkon, akik taşlı yüzükler bulunmaktadır. Taşsız Osmanlı yüzüklerinin yanı sıra mineli yüzük modelleri de vardır. 95 ayar gümüşten üretilen bu yüzüklerde Osmanlı'ya ait motifler farklı tasarımlarla kendine yer bulmaktadır.

Tuğralı Yüzükler

Osmanlı tuğralı gümüş yüzükler üzerinde taşıdığı tuğranın sahip olduğu hükümdarın özellikleri ile bütünleşmektedir. Hat sanatı ile işlenen tuğralar birbirine benzese de her padişahın kendine ait özel bir tuğrası vardı. Sele, beyze, tuğ ve hançere gibi bölümlerden oluşan tuğralarda padişahların isimleri ve babaların isimleri de bulunurdu. Yine de çevremizde farklı yerlerde görebileceğimiz kalıplaşmış tuğra tasarımları da vardır. Burada önemli olan kişinin satın aldığı yüzüğün üzerine işlenen motifin anlamını bilmesidir.

Osmanlı Armalı Yüzükler

19. yüzyılda oluşturulan Osmanlı arması içinde barındırdığı simgeler itibariyle birçok şeyi ifade etmektedir. Üzerinde 30 tane figür bulunan bu armada; tuğra, güneş motifi, kavuk, hilafet sancağı, süngülü tüfek, çapa, kılıç, mızrak, top ve tabanca gibi birçok motif bulunmaktadır. Bu arma günümüzde Osmanlı ile özdeşleştirilmiş ve birçok yerde kullanılmıştır. Osmanlı armalı yüzükler de renkli ve farklı tasarımları ile göz doldurmaya devam eden erkek gümüş yüzük modelleri içerisinde.

Devlet Ebed Müddet Yüzükleri

Kelime anlamı ile ebediyen yaşayacak devlet anlamına gelen Devlet Ebed Müddet gümüş erkek yüzüklerinde de tercih edilen Osmanlı yüzükleri arasında. Dünya görüşünü yansıtmak isteyenler için tasarlanmış bu yüzük de farklı modelleri ile geniş bir seçim şansı sunuyor

Teşkilat-ı Mahsusa Yüzükleri

Enver Paşa zamanında gizli bir örgüt olarak kurulan bu teşkilatın amacı tüm Müslüman ve Türkleri bir bayrak altında toplamaydı. Dünya görüşünü de bu çerçevede şekillendirenler için tasarlanan Teşkilat-ı Mahsusa yüzüklerine Anı Yüzük güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Osmanlı Yüzüklerinin Anlamı Nedir?

Osmanlı yüzükleri derin anlamlar taşımaktadır. Bazı yüzükler hâkimiyetin gücünü ortaya koyarken,bazı yüzükler ise devletin ebediyetini vurgulamaktadır ama her yüzük tarihin şanlı devleti Osmanlı'dan ilham almıştır. Bunlar, tarzını ve dünya görüşünü yansıtmak isteyenlerin önde gelen tercihleri olmuştur.

Neden Osmanlı Yüzüğü?

Bu yüzüklerin ortak özellikleri ise Osmanlı motiflerine sahip olmalarıdır. Bilindiği üzere Osmanlı tarihi boyunca hüküm süren padişahların büyük bölümü mücevherat sanatına ilgi duymakla beraber padişahların bizzat kendi ellerinden çıkan yüzükler bulunmaktaydı. Yine yabancı ülke temsilcileri ile yapılan görüşmelerde padişahın bu tip değerli yüzükler takmaları da bir gövde gösterisi olarak kabul edilmekteydi. Günümüzde de Osmanlı yüzükleri yine aynı derin anlamları taşımakta, erkekler tarafından bir güç ve zevk gösterisi olarak kabul edilmektedir.

Osmanlı arması taşıyan yüzükler daha fazla tercih edilirken Selçuklu kartalı işlenen modeller de ilgi görmektedir. Osmanlı döneminin izlerini taşıyan ve kendine has motiflerin yer aldığı yüzükler modern tasarımlar ile parmaklarınıza taşınırken, gümüş üzerine işlenen desenler tercih edilmektedir. Özellikle de Osmanlı arması işlenen yüzükler erkeklerin gözdesi konumunda olurken farklı renklere sahip olan yüzükler günlük giyilen kıyafetlerinize uygun kombin seçenekleri oluşturmanızı da sağlamaktadır.

925 Ayar Gümüş Osmanlı Desenli Yüzük Fiyatları

Sitemizde yer alan ve üzerinde Osmanlı'dan izler taşıyan gümüş erkek yüzüklerinin fiyatları altmış lira ile üç yüz lira arasında değişmektedir. Yüzüğün gramı, tasarımı, işçiliği ve kampanya dönemleri fiyatları etkilemektedir.

En Şık Osmanlı Yüzükleri İçin

Anı Yüzük ailesi olarak başta Osmanlı yüzükleri olmak üzere en şık ve en beğenilen erkek yüzük modellerini sizlere ulaştırma görevini üstleniyor. İnternetten hizmet veren sitemiz üzerinden dilediğiniz an beğendiğiniz ürünler için sipariş verebilir, en şık yüzüklere en uygun fiyatlarla sahip olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.