x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Gümüş Tesbih

Titiz işçilikli en şık gümüş tesbihler kolay ve güvenli alışverişin adresi AnıYüzük'te. Uygun fiyat, adrese teslim ücretsiz kargo ve taksit imkanları ile hemen sipariş ver!

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Gümüş Tesbihler

Toplam 16 ürün bulunmaktadır.

Gümüş Tesbihler

Erkekler için sadece sıradan bir aksesuar olmaktan ziyade bir kültür ve tarz olarak benimsenen tesbihler Türk kültürünün vazgeçilmez parçalarından biridir. Aynı zamanda erkekler için taşınan tesbihlerin de anlamları bulunmaktadır. Erkeğin tarzını yansıtan farklı tesbih modelleri bulunurken aynı zamanda tesbihi tutuş ve sallama şekli dahi önemlidir. Bu bağlamda gümüş tesbihler de şıklık ve kıymetleri ile dikkat çekmektedir. Değerli bir madde olan gümüşten üretilmiş gümüş tesbih modelleri tercihini gümüşün asaletinden yana kullanmak isteyenler için tasarlandı.

Gümüş Tesbih Fiyatları

Gümüş tesbih fiyatı satın alınacak olan tesbihe göre değişmektedir. Özellikle de doğal taşların üzerine işlenen gümüş tesbihlerde fiyat artarken yine el işçiliği olan tesbihler için talep edilen fiyatlar oldukça yükselmektedir. Koleksiyon tesbihleri olarak anılan son derece özel tesbih modelleri de bulunmakta olup karpuz kesim tesbih gibi özel kesim tarzları bulunan tesbihlerde de fiyat yükselmektedir. Tesbihini elinden hiç düşürmeyen ve tesbihi bir kültür olarak benimseyen kişiler için tesbihin fiyatı değil modeli önemlidir.

Gümüş Tesbih Modelleri

Gümüş tesbih modellerini farklı kriterler altında değerlendirebiliriz. Bunlardan biri klasik tesbih dediğimiz tek parça bütünlük oluşturan tesbihlerdir. Bunun yanı sıra gümüş tesbihlerde Zaza tesbih dediğimiz birleşmeyen gümüş tesbih modelleri de vardır. El örmesi Trabzon kazaziye tesbihler de şık modeller arasında yer almaktdır.Bunun haricinde gümüş tesbihler işlemeli veya işlemesiz olarak bulunabilir. İşlemeli modellerde el işçilikli tesbihler değerlidir. Tanelerin kesimi göz önüne alındığında ise karpuz kesim gümüş tesbihler ağırlığı ve fiyatları ile öne çıkmaktadır. Ayrıca küre kesim, arpa kesim ve örme gümüş tesbihler de çeşitlilik sağlamaktadır.

Gümüş Tesbihin Faydaları Nelerdir?

Dünyada en çok kullanılanı madenler arasında yer alan gümüşün faydaları hakkında da yapılan çok sayıda araştırma bulunmaktadır. Tarih boyunca veba başta olmak üzere pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan gümüşün pozitif etkisi sayesinde ruhsal açıdan da yarar sağladığı iddia edilmektedir. Özellikle de imitasyon malzemelere karşı alerjisi olan ve çok pahalı olduğu için altın alamayan kişilere yönelik olarak gümüş takılar üretilirken tesbih üretiminde de gümüş son derece yaygın kullanılmaktadır.

Bunun en önemli nedeni gümüşün tesbihe çok yakışması ve kolay işlenebilir bir maden olmasıdır. Özellikle de Oltu taşı tesbihler için gümüş vazgeçilmez olarak kabul görür. Siyahın en asil hali olan Oltu taşının üzerine işlenen gümüş desenler bu taş ile bütünleşmekte ve ortaya eşsiz bir tasarımın çıkması sağlanmaktadır.

Gümüş Tesbih Kararır mı - Gümüş Tesbih Parlatma

Gümüş doğası gereği kararmaya müsait bir maddedir. Kararmanın sebeplerinden biri doğada çokça bulunan kükürt maddesidir. Hava, ter, deodorant gibi maddelerle temas eden gümüş zaman içinde kararabilir. Gümüşün kararmasını bir hata olarak algılamamak gerekir. Sadece gümüş tesbihler değil gümüş yüzük, kolye ve takılar da kararma yapabilmektedir. Gümüşün kararmasını engellemek için kullanılmadığı zamanlarda hava ile temas etmeyecek kutularda saklayabilirsiniz. Aynı zaman ter, su, sabun gibi kimyasallardan da uzak tutmak faydalıdır. Yine de gümüş kararması çözümü basit olan bir durumdur ve endişe etmek gerekmez. Tesbih satan yerler ve gümüşçüler birkaç dakika içinde parlatma işlemini sizin için yapabilmektedir.

Anı Yüzük Her Zaman Yanınızda

En şık modelleri satın almak isteyen kişilere hitap eden Anı Yüzük Türkiye’nin en büyük online aksesuar mağazalarından biridir. İçerisinde yüzükten kolyeye, cüzdandan çantaya, bileklikten tesbihe kadar farklı yüzlerce ürün barındıran sitemiz 7/24 alışveriş yapmanıza olanak sağlamaktadır. İnternetten satış yapıldığı için daha ekonomik fiyatlarla ürünlerini sizlere ulaştıran sitemiz güvenilir internet alışverişi için sizin de vazgeçilmez adreslerinizden biri olmayı başaracaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.