x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Kayı Boyu - IYI Yüzükler

Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda baş rol üstlenen Kayı boyundan gelen ve geçmişe ait izler taşımaktan hoşlanan erkeklerin tercihi Kayı Boyu yüzükleri ücretsiz kargo, kapıda ödeme ve kredi kartına taksit imkanları ile şimdi güvenle sipariş verebilirsiniz.

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kayı Boyu Yüzükleri

Toplam 6 ürün bulunmaktadır.
Kayı Boyu Zihgir Yüzüğü
%50
4.045,99 TL
2.023,00 TL
Gümüş Kayı Motifli Vatan Yüzüğü
%50
4.045,99 TL
2.023,00 TL
Kayı Boyu Motifli Mineli Yüzük
%50
4.045,99 TL
2.023,00 TL
Kayı Boyu Motifli Gümüş Yüzük
%50
4.045,99 TL
2.023,00 TL

Kayı Boyu Yüzükleri

Oğuzların Bozok kolundan gelen ve 24 Türk boyundan biri olan Kayı boyu Osmanlı İmparatorluğunun kurulmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Bu yüzden Türk tarihinin önemli taşlarından biridir. Kayı kelimesi “kuvvet ve kudret sahibi, muhkem” olarak tanımlanabilir. Kayı boyunun ongunu yani kutsal hayvanı ise şahindir. İki ok ve bir yaydan oluşan damgası ise boyun asıl sembolü olarak kabul edilir. Bu sembol IYI damgasını oluşturur. Bu yüzden Kayı yüzükleri IYI yüzükleri olarak da bilinmektedir.

Son dönemde TRT kanalında gösterilen ve büyük ilgi gören, dönem dizisi “Diriliş Ertuğrul”ile yeniden hatırlanan Kayı Boyu için özel yüzükler de üretilmektedir. Milliyetçi ruhunu gözler önüne sermekten hoşlanan erkekler için özenle tasarlanan kayı boyu yüzükleri yoğun ilgi görmektedir.

Kayı - IYI Yüzük Modelleri

Kayı yüzükleri veya IYI damgalı yüzükler farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır. Bunların en başında baş parmak yüzüğü olan zihgirler gelir. Zihgirden sonra mavi mineli Kayı yüzükleri çokça bulunmakta ve talep görmektedir çünkü IYI motifli mavi fonla beraber Kayı bayrağı ortaya çıkmaktadır. Bunlardan başka farklı renklerde, taşlı veya el işi IYI yüzüklerini bulabilirsiniz. Bu yüzüklerde IYI motifine; ay yıldız, bozkurt veya tuğra gibi simgeler de zaman zaman eşlik etmiştir.

Kayı Boyu Yüzüğü Anlamı

İki ok ve bir yaydan oluşan Kayı damgası IYI şeklinin ortaya çıkarmaktadır. IYI yüzükleri satın almak isteyen kişilerin merak ettikleri sorulardan biride bu yüzüklerin taşıdıkları anlamlardır. Aslında her yüzüğün anlamı üzerinde taşıdığı motife bağlı olarak değişmektedir. Örneğin Kayı boyu sembolünün üzerine yerleştirildiği yüzükler ise güç, kuvvet ve kudret anlamını taşımaktadır. Yani bu yüzükleri taşıyan erkeklerin güçlü ve kuvvetli olduğunu göstermektedir ki bu da bu yüzükleri çok daha özel bir konuma taşımaktadır. Kayı motifli zihgir yüzükleri ok atışı esnasında yay kirişi mekanizmasının okçunun parmağına zarar vermemesi için kullanılan aksesuarlar arasında. Bu nedenle okçu yüzüğü olarak da anılmaktadır.

Diriliş Ertuğrul Yüzük

Dizinin yayımlanması ile beraber pek çok erkeğin dikkatini çeken kayı boyu yüzükleri farklı modellerde üretilmektedir. O dönemde erkeklerin ok atarken parmaklarının nasır tutmasını engellemek için taktıkları yüzükler, günümüzde ise şıklığın tamamlanması amacı ile tercih edilmektedir. Özellikle de zihgir yüzüğü bugün pek çok erkeğin sahip olmak istediği modeller arasında yer alırken yine kayı boyunun sembolü olan armanın işlendiği, mavi mine ile kaplanan kayı boyu yüzüklerinin de talep oranı son derece yüksektir.

Gümüş Yüzüklerin Bir Numaralı Adresi

Gümüş yüzük modellerinin en beğenilenlerini mümkün olan en iyi fiyatlarla satın alabileceğiniz Anı Yüzük farklı kategorilerde yer alan pek çok ürüne ev sahipliği yapıyor. Şıklığına önem veren erkeklere kendi stillerini en doğru şekilde yansıtmalarını sağlayacak yüzüklere yer verilen sitemiz güvenilir e-ticaret siteleri arasında yer almaktadır. Satın aldığınız ürünler anlaşmalı kargolarımız ile adresinize ulaştırılmakta olup kapıda ödeme seçeneği de sunulmaktadır.

Kayı Boyu hakkında daha fazla bilgi için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: https://www.aniyuzuk.com/iyi-7-maddede-kayi-boyu.dhtml

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.