x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Göktürkçe Yüzük

Çeşitli figürler ile tamamlanan Göktürkçe Türk yazılı yüzükler çok sayıda şık, özgün ve kaliteli seçenek ile Anı Yüzük'te. Kendinizi  veya sevdiklerinizi mutlu etmek için hemen sipariş verin!

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Göktürk

Göktürk kelime olarak Gök+Türk veya Kök+Türk kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşan Türk adını ilk defa devlet adı olarak kullanan ve Orta Asya'da var olmuş bir Türk soyunu temsil eden topluluğa verilen addır. Göktürk Devleti ise MS 552–745yılları arasında var olmuş bir devlettir. Siyasi hayatının yanı sıra Göktürk Kitabeleri ile bilinen bu devlet kendine has alfabesi ile bilinmektedir. Günümüzde de özellikle milliyetçi duyguları yansıtması bakımından İslam öncesi Türk tarihinden bu devlete çokça atıf yapılmaktadır ve sahiplenilmektedir. 38 harften oluşan Göktürk alfabesi bu devletin kendine has alfabesi olmuştur ve günümüzde de milliyetçi duygular ile birleştirilerek yansıtılmaktadır.

Göktürk Yüzük

Türk tarihinde önemli izler bırakan, Türk adını taşıyan ilk Türk devleti olma özelliğini taşıyan Göktürkler aynı zamanda kendilerine özgü alfabeleri ile de bilinmektedir. Göktürkçe harflerin her birinin şimdiki kullandığımız alfabe içerisinde karşılıkları bulunmaktadır. Bu sayede Türkçe isimlerini isteyen kişilerin Göktürkçe yazdırmaları mümkün olmaktadır. Bu alfabenin kullanılarak yazıldığı yüzükler de oldukça rağbet görmektedir. Göktürkçe yüzükler ilk kurulan Türk devletinin alfabesi ile bezenmesi nedeni ile oldukça beğenilmektedir.

Göktürkçe Türk Yazılı Yüzük

Göktürk harflerinin süslediği yüzükleri satın almak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri modellerden biride Türk yazılı yüzükler olmaktadır. Göktürkçe yüzükler arasında öne çıkan bu modelde Göktürk alfabelerine ait harfler kullanılarak Vatan kelimesi yüzüğün üzerine işlenmektedir. Bu yüzükler Türk olmaktan gurur duyan her erkeğin sahip olması gereken aksesuarlar arasında kesinlikle ilk sırada bulunmaktadır. Genelde mavi zemin üzerine altın rengi ile işlenen motifler tercih edilirken Türk bayrağını andırması adına kırmızı zemin üzerine hilalin etrafına dizilen gümüş renkli modeli de bulunmaktadır.

Göktürk Yüzük Modelleri

Göktürk yüzük modelleri farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlar taşlı ve taşsız olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Taşlı yüzüklerde zirkon taşlı modeller bulunmaktadır. Anı Yüzük olarak kendi ürettiğimiz kartal başlı Göktürkçe Türk yazılı modellerde ise hilal içi ve dışına isteğinize göre lazerde yazı da ekleyebilmekteyiz. Taşsız yüzüklerde ise kırmızı ve mavi mineli Göktürk yüzükleri ön plana çıkmaktadır. Bu motife zaman zaman Osmanlı arma ve tuğrası, bozkurt, hilal ve elif-vav gibi motifler de eşlik etmektedir. Takılan parmağa göre ele alındığında ise zihgir model Görktürkçe yüzükler de bulunmaktadır. Baş parmağa takılan zihgir yüzüklerde taşsız Göktürkçe yüzük modelleri yer almaktadır.

Göktürk Alfabeli Yüzük Modelleri İle Tarzınızı Yansıtın

Kendi tarzını kullandığı aksesuarlara yansıtmayı seven şık erkeklere hitap eden Göktürk alfabeli yüzükler farklı modelleri ile geniş bir seçenek sunmaktadır. Parmağınızda gören herkesin büyük beğenisini kazanacak olan bu yüzükler farklı modellere sahip olduğu için farklı kıyafetlerinizle uyum içerisinde kullanmanıza olanak sağlanır. En zor konulardan biri olan erkeklere hediye seçimi konusunda da bu yüzükler kurtarıcı görevi üstlenmekte ve karar verilmesini son derece kolaylaştırmaktadır. Kişiye özel olarak tasarlanan ve üzerine Göktürk alfabesinin harfleri ile ismin yazıldığı yüzükler gerçekten eşsiz bir hediye olacak, hediye ettiğiniz kişinin ömür boyu aldığı en özel hediye olarak yerini koruyacaktır.

En Beğenilen Göktürk Yüzükleri Burada

En beğenilen yüzük modellerine ulaşabileceğiniz internet sitemiz gümüş erkek yüzüklerine ait çok sayıda seçenek sunmaktadır. Online alışverişin en güvenilir adreslerinden biri olan Anı Yüzük ailesi olarak kalitesinden emin olmadığımız hiçbir ürünü satışa sunmuyor, müşterilerimizin beğenisini kazanmayı en önemli getiri olarak kabul ediyoruz. Koşulsuz müşteri memnuniyetine inanıyor, her müşterimizin aldığı üründen memnun kalmasını sağlıyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.