Teşkilatı Mahsusa Yüzüğü

İç içe geçmiş üç hilalden oluşan Teşkilat-ı Mahsusa yüzüklerini gümüş aksesuarın beğenilen adresi Anı Yüzük'ten sipariş verin!

Sırala
Görünüm :
Toplam 12 ürün görüntüleniyor.

Yıldız İstihbarat Teşkilatı Nedir?         

Son dönemleri çok çalkantılı geçen Osmanlı Devleti'nde iç unsurlarda sorun olduğu gibi dış devletler de açıktan veya gizli şekilde Osmanlı aleyhtarı politikalar izliyordu. Bu durum milliyetçilik ile değişmeye başlayan dünyada Osmanlı'yı daha da zor durumda bırakıyordu. Hem içeride hem de dışarıda daha faydalı işler yapmak için Sultan II. Abdülhamid "Yıldız İstihbarat Teşkilatı"nı kurmuştur. Kendisine doğrudan bağlı olan bu teşkilat hafiyeler ile casusluk faaliyetleri yürüttü. İttihad ve Terakki döneminde 29 Temmuz 1908 yılında bu teşkilat kaldırılmış. Bu teşkilatın önemi ise casusluk faaliyetlerinin ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Zaten sonrasında İttihad ve Terakki döneminde de bu ihtiyacı karşılamak için Teşkilat-ı Mahsusa örgütü kurulmuştur. Yıldız gibi bir istihbarat örgütü olan Teşkilatı Mahsusa da çok uzun ömürlü olmasa da günümüzde erkek aksesuarlarında kullanılan bir motif olmaya başladı.

Teşkilat-ı Mahsusa

İstihbaratın çok önemli olduğu Birinci Dünya Savaşı öncesinin olumsuz koşullarında çok sert bir şekilde anlaşılmış ve İttihad Terakki Cemiyeti'nin önde gelen isimlerinden Enver Paşa "Teşkilat-ı Mahsusa" adlı istihbarat teşkilatını kurmuştur. 1913 tarihinde resmi olarak kurulduğu kabul edilen bu örgüt Osmanlı Devleti'nin bütünlüğü, bütün Müslüman alemini bir bayrak altında toplanması ve Türk Dünyasında siyasi birliği sağlamak amaçları için çalışmalar göstermiştir. Modern tarzda kurulmuştur ve propaganda gibi faaliyetler de yürütmüştür. Birinci Dünya Savaşı'nda da aktif şekilde çalışmalarını devam ettiren Teşkilatı Mahsusa savaşın yenilgi ile sonuçlanması sonucu lağvedilmiştir. Teşkilatı Mahsusa üyeleri arasında Enver Paşa, Binbaşı Süleyman Askeri, Yüzbaşı Yakup Cemil, Yüzbaşı Ali, İşkodralı Ali Rıza, Çerkez Ethem’in kardeşi Tevfik, İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mareşal Mustafa Kemal Paşa gibi isimler yer almaktadır. Bu istihbarat teşkilatı iç içe geçmiş üç hilalden oluşan amblemi ile bilinmektedir ve bu amblem yüzük, kolye ve bileklik gibi aksesuarlara ilham olmuştur.

Teşkilatı Mahsusa Gümüş Yüzükleri       

Planları ile büyük bir amaca hizmet eden Teşkilatı Mahsusa Birinci Dünya savaşı öncesi ve sırasında çalışmalar yürütmüştür. Amaçları ile günümüzde bireylerin milliyetçi duygularına hitap eden örgüt son zamanlarda TRT etkisi ve Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinin de etkisiyle daha çok ilgi toplamış ve popüler bir konu olmuştur. Teşkilatın amblemi olan iç içe geçmiş üç hilal de bu bağlamda takı ve aksesuarlarda daha çok yer almaya başlamıştır. Özellikle gümüş erkek yüzüklerinde kendine yer bulan Teşkilatı Mahsusa simgesi beylerin tarzlarını yansıtan şık bir detay olmaya başlamıştır. Siz de Anı Yüzük güvencesi ile 925 ayar gümüş Teşkilatı Mahsusa yüzüklerini bedava kargo ile güvenle sipariş verebilirsiniz. 

Teşkilatı Mahsusa Amblemi ve Yüzük Modelleri 

Teşkilatı Mahsusa amblemi birbirine geçmiş üç hilalde oluşmaktadır. Teşkilatın hedefleri doğrultusunda seçilen bu amblem dünya hakimiyetini temsil etmektedir. Teşkilatı Mahsusa yüzüklerinde yer alan simge de bu simgedir. Teşkilatı Mahsusa yüzük modellerinde taşlı, taşsız ve mineli yüzükler bulunmaktadır. Taşlı yüzüklerde sedef taşlı, zirkon taşlı ve kaplan gözü taşlı modeller bulunmaktadır. Mineli yüzüklerde ise mavi mineli yüzükler ağırlıktadır. Taşsız yüzük modellerinde ise pençeli, bozkurtlu, ay yıldızlı, Göktürkçe Türk yazılı, Osmanlı arma ve tuğralı modeller yer alır. Anı Yüzük olarak kendi ürettiğimiz Teşkilatı Mahsusa gümüş yüzüklerde ise ömür boyu garanti vermekteyiz.

İsimli Teşkilatı Mahsusa Yüzüğü

Anı Yüzük olarak beğendiğiniz yüzüklerde halka içine lazer yöntemi ile isim, tarih ya da istediğiniz yazıyı lazer yöntemi ile eklemekteyiz. Bu şekilde yüzüğünüzü kendinize veya sevdiklerinize özel hale getirebilirsiniz. Kendi ürettiğimiz Teşkilatı Mahsusa gümüş yüzüklerinde ise isterseniz iç içe üç hilalin olduğu üst yüzeye de lazer ile yazı eklense de yüzüğün estetiği açısında yüzük halkası içini tavsiye etmekteyiz.

Teşkilatı Mahsusa Yüzük Fiyatları

Teşkilatı Mahsusa motifli gümüş yüzükleri seksen liradan başlayıp iki yüz liraya kadar gitmektedir. Yüzüğün gramı ve işçiliği fiyatları etkilemektedir. El işi Teşkilatı Mahsusa yüzükleri daha pahalı olmaktadır.

Teşkilatı Mahsusa Yüzüğü Anlamı     

İç içe geçmiş üç hilal bu yüzüğe anlam vermektedir. Teşkilatı Mahsusa yüzüğündeki hilalli logo Türk devletinin dünya hakimiyetini temsil etmektedir. Erkeklerin severek kullandığı bu gümüş yüzük modeli taşıdığı derin anlamla kişilerin dünya görüşlerini yansıttığı için tercih edilmektedir. Günümüzde dizilerde de gözüken bu amblem popülerliğini daha da arttırmaktadır.

Hediyelik Teşkilatı Mahsusa Erkek Yüzüğü

Tarihine ve milletine çokça düşkün erkek sevdikleriniz için hediye olarak Teşkilat-ı Mahsusa yüzüklerini tercih edebilirsiniz. Üzerinde yer alan iç içe geçmiş üç hilal Türk'ün dünya hakimiyetini simgelemekte olup bu kişiler için anlamlı bir hediye olacaktır. Ayrıca yüzük halkası içine isim, tarih veya yazı da yazdırarak kişiye özel hale getirebilir, hediyenize daha da anlam katabilirsiniz.

Teşkilatı Mahsusa Armalı Yüzük ve Aksesuarlar Anı Yüzük'te    

Osmanlı'nın son dönemlerine damga vurmuş örgütlerden biri olan Teşkilatı Mahsusa ve iç içe geçmiş üç hilal amblemi takı ve aksesuarlardaki yerini çoktan aldı bile. Siz de Anı Yüzük'e gelerek 925 ayar gümüşten üretilen Teşkilatı Mahsusa yüzük, kolye ve bileklikleri şimdi güvenle sipariş verin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.