Günlük şıklığın vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan gümüş yüzükleri stilinize uygun olarak tasarlıyoruz. Aksesuar seçimleriyle kendini ifade eden özgün erkeklerin tercih ettiği gümüş erkek yüzükler arasında Zülfikar yüzükler oldukça önemli bir yer tutar. İslam peygamberi Hz. Muhammed'in damadı ve dört büyük halife'den biri olan Hz. Ali'nin çatal şeklinde iki başlı olan kılıcına verilen isim olan Zülfikar ile tasarlanan Zülfikar yüzükler ile şıklığın tamamlayabilirsiniz. Şık, özgün ve kaliteli seçenekler için hemen Zülfikar yüzükler koleksiyonunda gezintiye çıkın ve kendinize ya da sevdiklerinize hediye alarak güzel ve anlamlı bir jest yapın.

Sıralama seçin

Zülfikar Yüzükleri

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in en sevdiği kişiler arasında yer alan aynı zamanda kızı ile evlenerek damadı da olan Hz. Ali dört halifeden biridir. Savaş meydanlarındaki yiğitliği, terbiyesi ve dürüstlüğü ile büyük bir efsane olmayı başaran Hz. Ali’nin sahip olduğu çift başlı kılıcına Zülfikar adı verilmektedir.

Bu kılıç bizzat Peygamber efendimiz tarafından biricik damadı Hz. Ali’ye hediye edilmiştir. Savaş öncesi gökten indirildiğine inanılmaktadır. Zülfikar sadece bir kılıç değil aynı zamanda bu yüce şahsiyeti temsil eden son derece önemli bir figürdür. Varlık gösteren her toplum bir sembole ihtiyaç duyarken Hz. Ali’nin yolundan ve izinden giden Alevilerin simgesi de zülfikardır. Gerçek adaleti simgelediği kabul edilmektedir.

Zülfikar Gümüş Yüzük

Takan kişiye her zaman dürüstlüğü ve adaleti anımsatan Zülfikar yüzükler bu nedenle sadece Alevilerin değil aynı zamanda Türk toplumunda yaşayan pek çok erkeğin severek taşıdığı bir aksesuardır. Hz. Ali’nin Alevilik kültüründe önemli bir yeri olması nedeni ile bu aksesuarı daha ziyade aleviler kullanırken Hz. Ali’nin yiğit bir savaşçı ve adalet duygusunun temsilcisi olması Zülfikar yüzüklerinin tüm erkekler için vazgeçilmez bir aksesuar haline gelmesine neden olmaktadır. Taktığı aksesuarın sadece aksesuar olarak kalmasını istemeyen ve derin anlamlar taşımasını isteyen her erkek istisnasız olarak bu yüzüğü tercih edebilir.

Zülfikar Yüzüğü Anlamı Nedir?

Yiğitler yiğidi Hz. Ali’nin kılıcı olan Zülfikar’ın savaş öncesinde gökten indirildiği ve Hz. Muhammed tarafından Hz. Ali’ye verildiğine inanılmaktadır. Zamanla Hz. Ali ile özdeşleşen bu kılıç yiğitlik, adalet ve gücü simgelemektedir. Hz. Ali’nin sahip olduğu karakter Alevilik ekolünün doğmasını sağlarken onun ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilen Zülfikar dürüstlüğün, adaletin ve gücün simgesidir. Bu yüzüğü takan kişiye her zaman cesur olmasını öğütlerken aynı zamanda verdiği her kararda adil olmaktan vazgeçmemesini öğütlemektedir.

Aksesuar Alışverişleriniz İçin Vazgeçilmeziniz

Online takı ve aksesuar dükkânı olarak hizmet veren Anı Yüzük ailesi olarak ana amacımız alışveriş için bizi tercih eden müşterilerimizin sorunsuz bir şekilde satın aldıkları ürünlere kavuşmalarını sağlamaktır. Sizde aksesuar alışverişleriniz için sitemizden yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.