Akik Yüzük

Çok özel bir taş olan Akik taşı aksesuarlarda bolca kullanılmaktadır. Siz de Akik yüzükleri aşağıdan inceleyebilir, kolay sipariş ve bedava kargo fırsatlarıyla hemen satın alabilirsiniz!

Sırala
Görünüm :
Toplam 50 ürün görüntüleniyor.

Akik Taşı Yüzük

Akik taşı aslında yarı saydam bir mineraldir. Oluşumuna göre farklı renkler alabilir. İçindeki bileşenler de rengin belirlenmesinde etkendir. Kırmızı renk akik taşı doğada en çok bulunanıdır ama az da olsa yeşil, kahverengi ve mavi renkte de karşımıza çıkabilir.

Akik taşı hem estetik güzelliği hem de yaydığı enerji nedeniyle pek çok insan tarafından beğenilmektedir. Bu nadide taş tarih boyunca süs eşyası ve mücevher olarak kullanılmıştır. Özellike yüzük ve tesbihlerde boy göstermiştir. Akik Tesbih modellerimiz için Doğal Taşlı Tesbihler kategorimize bakabilirsiniz.

Akik taşlı yüzükler birçok farklı modelde olabilir. Bunlar sadece akik taşının tercih edildiği tasarımlar olabilirken bazen de akik taşlara Osmanlı tuğrası, Osmanlı arması, zülfikar, elif-vav ve ay-yıldız gibi motifler de eşlik edebilir. Bunların yanı sıra üst yüzeyi düz veya bombeli akik yüzükler de bulunmaktadır. Burada tercih kişinin zevkine bırakılmıştır. Akik yüzüklerin Erzurum el işi modelleri de bulunmaktadır. El işi modeller genelde üstü akik taşlı yanlar simetrik desen işlemeli olmaktadır.

Akik Yüzük Çeşitleri

Taşlı yüzükler kategorisinde yer alan akik yüzük çeşitlerinde genelde kırmızı-kızıl-kahverengi tonlarında yüzükler bulunmaktadır. Bu yüzüklerde zaman zaman taş üzerinde elif-vav, Osmanlı arması ve tuğrası gibi motifler bulunurken kimisinde bunlar yan kısımda yer almaktadır. Ayrıca akik yüzüklerde simetrik desen işlemeli modeller de bulunmaktadır. 925 ayar gümüşten ürettiğimiz tüm akik taşı yüzüklerimizde 32 yüzük numarasına kadar sipariş verebilirsiniz.

Akik Yüzük Fiyatları

925 ayar gümüşten üretilen akik yüzüklerin fiyatları seksen lira ile iki yüz elli lira arasında değişmektedir. Fiyatlar; model, işçilik, gram ve kampanya dönemleri gibi nedenlerden dolayı yüzükten yüzüğe farklılık gösterebilir. Akik taşı gibi yarı değerli bir taşın 925 ayar gümüşle birleşmesi göz önüne alındığında akik yüzüklerin fiyatları genel olarak uygundur ve farklı bütçelere hitap eden modeller bulunmaktadır.

Akik Taşı Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Yüzüklerin hangi parmağa takılacağına dair genel bir hüküm olmasa da genelde yüzük parmağı tercih edilmektedir ve yüzükler de en çok buraya uymaktadır. Sitemizde zihgir model akik taşı yüzük olmadığı için baş parmağa uygun değillerdir ama yüzük parmağına veya her iki elin herhangi bir parmağına takılabilirler. Bazı rivayetlere göre ise küçük parmağa takmanın sünnet olduğu söylenmektedir. Siz de akik yüzüklerimizi baş parmak hariç istediğiniz parmağınıza takabilirsiniz.

Gerçek Akik Nasıl Anlaşılır? 

Farklı renk tonlarında olabilen Akik taşının gerçek olduğunu nasıl anlarız? Taş içindeki halkalanmalar homojen şekilde görülüyor ve renk sınırları keskinse bu gerçek olduğuna işarettir. Taşın iç ve dışının uyumu da gerçekliğini gösterir. Ayrıca sahte akikler ısıtıldığında boyası akar, gerçek akik de ise böyle bir şey söz konusu değildir.

Akik Taşı Faydaları

Hadislerde de övülen Akik taşının şifalı olduğuna inanılır. Faydaları arasında şunları sayabiliriz: Kişi üzerindeki olumsuz etkiyi alır. Tembelliği giderir. Stresi alır. Tansiyona iyi gelir. Nazara karşı geldiğine ve bereket getirdiğine inanılır. 

Akik Taşı Nasıl Temizlenir?

Akan suyun altında veya güneşte bekletilerek akik taşı arındırılabilir.

İslam'da Akik Taşı

Birçok faydası olan Akik taşının kullanımı özellikle İslam ülkelerinde yaygındır. Bunda Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)’in de hatem yani mühür anlamında bir akik yüzük taşıdığının rivayet edilmesi büyük rol oynamaktadır. Ayrıca hadisler de Akik taşının şifalı ve önemli yönlerine işaret etmektedir

Siz de gerçek Akik taşı yüzük ve tesbihleri Anı Yüzük güvencesiyle inceleyebilir ve kolayca sipariş verebilirisiniz.

Akik taşı blog yazımız için hemen tıkla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.