Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Hakkında Her şey!

03 Kasım 2017
Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Hakkında Her şey!

Polis adayları pek çok zorlu süreci atlayıp tercih yapıyorlar! Hedefi Eskişehir Polis Akademisi olanlar okul puanı, mülakatları, eğitimi okul hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda.

 

Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Nerede?

eskisehir-polis-egitim-merkezi

Eskişehir, kendi başına üniversite öğrencilerinin çoğunlukta cıvıl cıvıl bir genç kenti olarak bilinir. Burada bir polis okulu öğrencisi olmakta şehirin sunduğu imkanlar ve insanlar açısından oldukça avantajlı konumdadır. Eskişehir Polis eğitim merkezi nerede şehir merkezinde mi kırsalda mı? diye soranlar için hemen açıklayalım. 1985  yılında kurulmuş ve Kütahya yolu üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta yer alan okul doğa ile iç içe olması ve bünyesinde çok sayıda öğrenci bulundurması ile tanınır. Bu okulu daha çok Eskişehir ilçesinde yaşayanlar tercih etse de diğer şehirler tarafından da tercih oranı yüksektir.

Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Taban Puanı

Okul 2012 yılından beri “Eskişehir Trafik Polis Meslek Eğitim Merkezi ”olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Her yıl ÖSYM tarafından açıklanan YGS baraj puanı Polis akademisi tarafından o yıl polis ihtiyacına göre değişmektedir. 2016 yılında 270 baraj puanı ile alım yapan polis okullarını tercih edebilmek için 160 sorudan 60 net yapmak gerekmekte idi. Bu puan 2015 yılında yine 270 iken 2014 yılında çok sayıda polis alınması nedeniyle baraj puanı 250’ye düşmüştü. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise ÖSYM tarafından yapılan açıklamada (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) puan türlerinden en az (260,00) ham taban puan almış olmak şartı getirildi. Bu yıl Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2.250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapılacağı duyurulmuştu.

 

 Okulda Sizi Neler Bekliyor?

Okul 2012 yılından beri trafik alanında Temel Trafik ve Kaza İnceleme Eğitiminde 3.692, Kaza Araştırması ve Bilirkişilik Eğitiminde 966, Takoğraf Eğitiminde 296, Radar Eğitiminde 311, Alkolmetre Eğitiminde 18, Rütbeli Personel Temel Trafik Eğitiminde 283, Motorsikletli Polis Eğitici Eğitiminde 28 ve G sınıfı Sürücü Belgesi Eğitiminde 380 olmak üzere toplam 5.974 personele eğitim verilmiştir.

Akademik Kadrosu

eskisehir-polis-egitim-merkezi

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda Eskişehir Polis Eğitim Merkezi’nin eğitim kadrosuna ulaşamasak da mezun öğrencilerin sosyal medyada yapıtıkları yorumlar eğitim kadrosunun oldukça kaliteli hocalardan oluştuğu yönünde. Eskişehir Polis Okulu müdürlüğü koltuğunda 1.sınıf emniyet müdürü Muzaffer Doğanay yer almakta. Eskişehir Polis Eğitim Merkezinin akademik takvimi maalesef resmi sitesinde de yer almıyor. Ancak telefonla bilgi alınabilir.

İletişim Adresleri

eskisehir-trafik-egitim-ulasim

Eskişehir Polis Eğitim merkezine İstanbul’dan gideceksiniz tren otobus ya da uçakla ulaşım ile gidebilirsiniz. Otagar üzerinden 15 dakika mesafe yol giderek kolaylıkla okula ulaşabilirsiniz. Okul Kütahya yolu üzerinde yer almaktadır. Okulun açık adresi şu şekilde; “Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kütahya Yolu No:12 Posta Kodu:26140”

Okulun telefon numaraları ise şunlardır;

0 222 310 34 34

Avea: 0.505.318 26 50

Faks: 0 222 310 34 19 

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilir ve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.