Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Hakkında Her şey!
03.11.2017

Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Hakkında Her şey!

Polis adayları pek çok zorlu süreci atlayıp tercih yapıyorlar! Hedefi Eskişehir Polis Akademisi olanlar okul puanı, mülakatları, eğitimi okul hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda.

 

Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Nerede?

eskisehir-polis-egitim-merkezi

Eskişehir, kendi başına üniversite öğrencilerinin çoğunlukta cıvıl cıvıl bir genç kenti olarak bilinir. Burada bir polis okulu öğrencisi olmakta şehirin sunduğu imkanlar ve insanlar açısından oldukça avantajlı konumdadır. Eskişehir Polis eğitim merkezi nerede şehir merkezinde mi kırsalda mı? diye soranlar için hemen açıklayalım. 1985  yılında kurulmuş ve Kütahya yolu üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta yer alan okul doğa ile iç içe olması ve bünyesinde çok sayıda öğrenci bulundurması ile tanınır. Bu okulu daha çok Eskişehir ilçesinde yaşayanlar tercih etse de diğer şehirler tarafından da tercih oranı yüksektir.

Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Taban Puanı

Okul 2012 yılından beri “Eskişehir Trafik Polis Meslek Eğitim Merkezi ”olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Her yıl ÖSYM tarafından açıklanan YGS baraj puanı Polis akademisi tarafından o yıl polis ihtiyacına göre değişmektedir. 2016 yılında 270 baraj puanı ile alım yapan polis okullarını tercih edebilmek için 160 sorudan 60 net yapmak gerekmekte idi. Bu puan 2015 yılında yine 270 iken 2014 yılında çok sayıda polis alınması nedeniyle baraj puanı 250’ye düşmüştü. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise ÖSYM tarafından yapılan açıklamada (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) puan türlerinden en az (260,00) ham taban puan almış olmak şartı getirildi. Bu yıl Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2.250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapılacağı duyurulmuştu.

 

 Okulda Sizi Neler Bekliyor?

Okul 2012 yılından beri trafik alanında Temel Trafik ve Kaza İnceleme Eğitiminde 3.692, Kaza Araştırması ve Bilirkişilik Eğitiminde 966, Takoğraf Eğitiminde 296, Radar Eğitiminde 311, Alkolmetre Eğitiminde 18, Rütbeli Personel Temel Trafik Eğitiminde 283, Motorsikletli Polis Eğitici Eğitiminde 28 ve G sınıfı Sürücü Belgesi Eğitiminde 380 olmak üzere toplam 5.974 personele eğitim verilmiştir.

Akademik Kadrosu

eskisehir-polis-egitim-merkezi

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda Eskişehir Polis Eğitim Merkezi’nin eğitim kadrosuna ulaşamasak da mezun öğrencilerin sosyal medyada yapıtıkları yorumlar eğitim kadrosunun oldukça kaliteli hocalardan oluştuğu yönünde. Eskişehir Polis Okulu müdürlüğü koltuğunda 1.sınıf emniyet müdürü Muzaffer Doğanay yer almakta. Eskişehir Polis Eğitim Merkezinin akademik takvimi maalesef resmi sitesinde de yer almıyor. Ancak telefonla bilgi alınabilir.

İletişim Adresleri

eskisehir-trafik-egitim-ulasim

Eskişehir Polis Eğitim merkezine İstanbul’dan gideceksiniz tren otobus ya da uçakla ulaşım ile gidebilirsiniz. Otagar üzerinden 15 dakika mesafe yol giderek kolaylıkla okula ulaşabilirsiniz. Okul Kütahya yolu üzerinde yer almaktadır. Okulun açık adresi şu şekilde; “Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kütahya Yolu No:12 Posta Kodu:26140”

Okulun telefon numaraları ise şunlardır;

0 222 310 34 34

Avea: 0.505.318 26 50

Faks: 0 222 310 34 19 

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilir ve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Blog Son Eklenenler
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
31.08.2021
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan Hematit Taşı hakkında öğrenmek istediğiniz her şeye bu yazıya göz atarak ulaşabilirsiniz!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.