Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Hakkında Her şey!

03 Kasım 2017
Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Hakkında Her şey!

Polis adayları pek çok zorlu süreci atlayıp tercih yapıyorlar! Hedefi Eskişehir Polis Akademisi olanlar okul puanı, mülakatları, eğitimi okul hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda.

 

Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Nerede?

eskisehir-polis-egitim-merkezi

Eskişehir, kendi başına üniversite öğrencilerinin çoğunlukta cıvıl cıvıl bir genç kenti olarak bilinir. Burada bir polis okulu öğrencisi olmakta şehirin sunduğu imkanlar ve insanlar açısından oldukça avantajlı konumdadır. Eskişehir Polis eğitim merkezi nerede şehir merkezinde mi kırsalda mı? diye soranlar için hemen açıklayalım. 1985  yılında kurulmuş ve Kütahya yolu üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta yer alan okul doğa ile iç içe olması ve bünyesinde çok sayıda öğrenci bulundurması ile tanınır. Bu okulu daha çok Eskişehir ilçesinde yaşayanlar tercih etse de diğer şehirler tarafından da tercih oranı yüksektir.

Eskişehir Polis Eğitim Merkezi Taban Puanı

Okul 2012 yılından beri “Eskişehir Trafik Polis Meslek Eğitim Merkezi ”olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Her yıl ÖSYM tarafından açıklanan YGS baraj puanı Polis akademisi tarafından o yıl polis ihtiyacına göre değişmektedir. 2016 yılında 270 baraj puanı ile alım yapan polis okullarını tercih edebilmek için 160 sorudan 60 net yapmak gerekmekte idi. Bu puan 2015 yılında yine 270 iken 2014 yılında çok sayıda polis alınması nedeniyle baraj puanı 250’ye düşmüştü. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise ÖSYM tarafından yapılan açıklamada (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) puan türlerinden en az (260,00) ham taban puan almış olmak şartı getirildi. Bu yıl Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2.250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapılacağı duyurulmuştu.

 

 Okulda Sizi Neler Bekliyor?

Okul 2012 yılından beri trafik alanında Temel Trafik ve Kaza İnceleme Eğitiminde 3.692, Kaza Araştırması ve Bilirkişilik Eğitiminde 966, Takoğraf Eğitiminde 296, Radar Eğitiminde 311, Alkolmetre Eğitiminde 18, Rütbeli Personel Temel Trafik Eğitiminde 283, Motorsikletli Polis Eğitici Eğitiminde 28 ve G sınıfı Sürücü Belgesi Eğitiminde 380 olmak üzere toplam 5.974 personele eğitim verilmiştir.

Akademik Kadrosu

eskisehir-polis-egitim-merkezi

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda Eskişehir Polis Eğitim Merkezi’nin eğitim kadrosuna ulaşamasak da mezun öğrencilerin sosyal medyada yapıtıkları yorumlar eğitim kadrosunun oldukça kaliteli hocalardan oluştuğu yönünde. Eskişehir Polis Okulu müdürlüğü koltuğunda 1.sınıf emniyet müdürü Muzaffer Doğanay yer almakta. Eskişehir Polis Eğitim Merkezinin akademik takvimi maalesef resmi sitesinde de yer almıyor. Ancak telefonla bilgi alınabilir.

İletişim Adresleri

eskisehir-trafik-egitim-ulasim

Eskişehir Polis Eğitim merkezine İstanbul’dan gideceksiniz tren otobus ya da uçakla ulaşım ile gidebilirsiniz. Otagar üzerinden 15 dakika mesafe yol giderek kolaylıkla okula ulaşabilirsiniz. Okul Kütahya yolu üzerinde yer almaktadır. Okulun açık adresi şu şekilde; “Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kütahya Yolu No:12 Posta Kodu:26140”

Okulun telefon numaraları ise şunlardır;

0 222 310 34 34

Avea: 0.505.318 26 50

Faks: 0 222 310 34 19 

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilir ve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.