Gümüş Parlatmanın Püf Noktaları

12 Temmuz 2017
Gümüş Parlatmanın Püf Noktaları

Hem günlük yaşamda hem de özel günlerde uygun fiyatı, şık görünümü ve bol seçeneği sebebiyle tercih ettiğimiz gümüş takılar, sık sık kullansak da, takı kutumuzda saklasak da zamanla kararmaktadır. Peki kararan gümüşler nasıl parlatılır? Kıyafetlerimizin en önemli tamamlayıcısı olan gümüş kolye, yüzük, küpe ve bileklik gibi takılar sık ve yanlış kullanım ile yanlış muhafaza etme sebebiyle kararıp, parlaklığını yitirebilmektedir.

Gümüşün maden yapısına baktığımızda; parlak bir görünüme sahip olduğunu ve ışığı çok net yansıttığını görürüz.  Hidrojen, kükürt ve sülfirik alaşımlar ile kimyevi etkileşime girer ve oksitlenerek tepkime gösterir. Bu sebeple yapısı gereği özel bir koruma gerektirir. Gümüş takıları kullanırken ter, parfüm ve deodorant gibi sıvılardan uzak tutmalı, kullanmadığımız zamanlarda ise hava ve ışık almayan nemden uzak kutularda saklamalıyız.

Kararma ya da solma durumunda yapılması gereken işlem; bakım ve parlatma işlemidir. İnternet üzerinde bir çok gümüş parlatma yöntemi anlatılmaktadır. Diş macunu, çamaşır suyu vb yöntemler ile gümüş parlatma işlemi başarıya ulaşmayacaktır.

Kararan gümüşlerinizi parlatmak için yapabileceğiniz ilk şey gümüş takılarınızı gümüş parlatma bezi ile dairesel olarak silmelisiniz. Bu işlem, takılarınıza büyük oranda parlaklık kazandıracaktır. Gümüş parlatma bezinin, gümüşünüzü eski parlaklığına ulaştırmadığını düşünüyorsanız; takılarınızı size en yakın gümüşçüye götürerek ya da Anı Yüzük'ten aldıysanız yalnızca kargo ücretini ödeyerek ücretsiz olarak parlatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Gümüş parlatma ustalarımızla gümüşlerinizi pasta ve cila işlemlerinden geçirerek ilk günkü parlaklığına ulaştırabilmekteyiz.

Anı Yüzük olarak ömür boyu garanti avantajıyla beğenilerinize sunduğumuz anı yüzüklerimizde, her hangi bir kararma ya da solma durumunda, kargo bedelini karşılamanız ya da ürünü atölyemize elden teslim etmeniz durumunda, yüzüğünüzün bakım ve parlatma işlemlerini ücretsiz olarak yapmaktayız.

Siz de hemen Anı Yüzük’e gelin, güvenli alışverişin tadını çıkarın!

 

 

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.