KASTAMONU POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU HAKKINDA HERŞEY!

21 Ekim 2017
KASTAMONU POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU HAKKINDA HERŞEY!

Anı Yüzük, polis olmaya karar verdiğiniz andan emekli olduğunuz ana kadar tüm meslek yaşamınızda yanınızda! Hedefi Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu olanlar okul puanı, mülakatları, eğitimi okul hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda.

Kastomonu Polis Meslek Yüksekokulu Nerede?

kastamonu-polis-meslek-yüksekokulu

Bu polis okulunun hayalini kuran her öğrencinin ilk sorduğu soru Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu’nun nerede olduğudur herhalde şehir merkezinde mi kırsalda mı? 1997 yılında Kastamonu Gölköy mevkiinde Ziraat Okulu binası olarak kullanılan binanın restore edilmesiyle kurulan bu eğitim kurumu daha sonra Kastamonu merkeze taşınmıştır. Doğayla iç içe bir kampüs alanına sahiptir. Bu okulu daha çok Kastamonu ilçesinde yaşayanlar tercih etse de diğer şehirler tarafından da tercih oranı yüksektir.

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu Taban Puanı

Her yıl ÖSYM tarafından açıklanan YGS baraj puanı Polis akademisi tarafından o yıl polis ihtiyacına göre değişmektedir. 2016 yılında 270 baraj puanı ile alım yapan polis okullarını tercih edebilmek için 160 sorudan 60 net yapmak gerekmekte idi. Bu puan 2015 yılında yine 270 iken 2014 yılında çok sayıda polis alınması nedeniyle baraj puanı 250’ye düşmüştü. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise ÖSYM tarafından yapılan açıklamada (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) puan türlerinden en az (260,00) ham taban puan almış olmak şartı getirildi. Bu yıl Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2.250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapılacağı duyurulmuştu.

 Okulda Sizi Neler Bekliyor?

kastamonu-pmyo

1997 kuruluş tarihinden bu yana 3360 polis memuru mezun eden Kastamonu Polis Okulu’nda 34 derslikten oluşan 2 adet eğitim binası ve 260 koğuştan oluşan 3 adet yurt binası bulunmaktadır. Okulda diğer polis okullarında da olduğu gibi yemekhane, kapalı spor salonu, halı saha  ve 10 yollu 1 adet atış poligonu, 1 adet açık atış alanı ve 1 adet havalı tabanca atış poligonu bulunmaktadır. Atış konusunda diğer okullara göre olanaklarının daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Akademik Kadrosu

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu’nun eğitim kadrosuna ulaşamasak da mezun öğrencilerin sosyal medyada yapıtıkları yorumlar eğitim kadrosunun oldukça kaliteli hocalardan oluştuğu yönünde. Okul müdürlüğü koltuğunda 1.sınıf emniyet müdürü Ömer SÜLÜN oturmakta. Kastamonu PMYO’nun akademik takvimine resmi sitesi üzerinden ulaşmak mümkün. Ders içerikleri incelediğinde ise ağırlıklı alan dışı hukuk dersleri mevcut. Buna ilk sene alınması zorunlu olan inkilap ve ingilizce derslerini de dahil edebiliriz. Onun dışında yakın ve uzak savunmanın yanı sıra atış üzerine mesleki dersler verilmekte.

Kastamonu PMYO İntibak Eğitimi

kastamonu-pmyo-intibak-egitimi

PMYO intibak eğitimi tüm sınavları başarı ile geçen polis adaylarının okullarının belirlenmesinin ardından adayların kazandıkları okula giderek tabi tutulacakları eğitime verilen isimdir. Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu intibak eğitimleri ortalama olarak 2 hafta sürmektedir. Yani hafta sonu başlayan geçici kayıtlar 2 hafta sonrasında ortalama olarak pazar günü tamamen sona ermektedir. Bu eğitimde yatak düzeni, düzen eğitimleri, üstlerle nasıl konuşulması gerektiği, tekmilin nasıl verilmesi gerektiği ve tören yürüyüşü gibi bir çok şey okulda size öğretilecektir.

İletişim Adresleri

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokuluna İstanbul’dan gideceksiniz Otagar üzerinden otobüs ve havalimanı üzerinden uçak seferleri ile ulaşabilirsiniz. Kastamonu merkeze ulaştıktan sonra okulun bulunduğu Saraçlar Mahallesi’ne dolmuşlar gitmektedir. Okulun açık adresi şu şekilde; “Saraçlar Mh., Huzurevi Caddesi No: 52, 37100 Kastamonu Merkez”

Okulun telefon numaraları ise şunlardır;

0 366 212 48 34

0 366 212 48  35

0 366 212 48 36

0 505 318 37 59

Okul hakkında daha fazla bilgi için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. İnternette izlenme rekorları kıran Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu’nun intikam yeminine de yazımızda yer vermek istedik. İşte o efsane video

 

 

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilir ve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.