Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
KASTAMONU POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU HAKKINDA HERŞEY!
21.10.2017

KASTAMONU POLİS MESLEK YÜKSEKOKULU HAKKINDA HERŞEY!

Anı Yüzük, polis olmaya karar verdiğiniz andan emekli olduğunuz ana kadar tüm meslek yaşamınızda yanınızda! Hedefi Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu olanlar okul puanı, mülakatları, eğitimi okul hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda.

Kastomonu Polis Meslek Yüksekokulu Nerede?

kastamonu-polis-meslek-yüksekokulu

Bu polis okulunun hayalini kuran her öğrencinin ilk sorduğu soru Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu’nun nerede olduğudur herhalde şehir merkezinde mi kırsalda mı? 1997 yılında Kastamonu Gölköy mevkiinde Ziraat Okulu binası olarak kullanılan binanın restore edilmesiyle kurulan bu eğitim kurumu daha sonra Kastamonu merkeze taşınmıştır. Doğayla iç içe bir kampüs alanına sahiptir. Bu okulu daha çok Kastamonu ilçesinde yaşayanlar tercih etse de diğer şehirler tarafından da tercih oranı yüksektir.

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu Taban Puanı

Her yıl ÖSYM tarafından açıklanan YGS baraj puanı Polis akademisi tarafından o yıl polis ihtiyacına göre değişmektedir. 2016 yılında 270 baraj puanı ile alım yapan polis okullarını tercih edebilmek için 160 sorudan 60 net yapmak gerekmekte idi. Bu puan 2015 yılında yine 270 iken 2014 yılında çok sayıda polis alınması nedeniyle baraj puanı 250’ye düşmüştü. 2017-2018 eğitim öğretim yılında ise ÖSYM tarafından yapılan açıklamada (YGS-1,YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6) puan türlerinden en az (260,00) ham taban puan almış olmak şartı getirildi. Bu yıl Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarına 2.250 erkek, 250 bayan olmak üzere toplam 2.500 öğrenci alımı yapılacağı duyurulmuştu.

 Okulda Sizi Neler Bekliyor?

kastamonu-pmyo

1997 kuruluş tarihinden bu yana 3360 polis memuru mezun eden Kastamonu Polis Okulu’nda 34 derslikten oluşan 2 adet eğitim binası ve 260 koğuştan oluşan 3 adet yurt binası bulunmaktadır. Okulda diğer polis okullarında da olduğu gibi yemekhane, kapalı spor salonu, halı saha  ve 10 yollu 1 adet atış poligonu, 1 adet açık atış alanı ve 1 adet havalı tabanca atış poligonu bulunmaktadır. Atış konusunda diğer okullara göre olanaklarının daha fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Akademik Kadrosu

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu’nun eğitim kadrosuna ulaşamasak da mezun öğrencilerin sosyal medyada yapıtıkları yorumlar eğitim kadrosunun oldukça kaliteli hocalardan oluştuğu yönünde. Okul müdürlüğü koltuğunda 1.sınıf emniyet müdürü Ömer SÜLÜN oturmakta. Kastamonu PMYO’nun akademik takvimine resmi sitesi üzerinden ulaşmak mümkün. Ders içerikleri incelediğinde ise ağırlıklı alan dışı hukuk dersleri mevcut. Buna ilk sene alınması zorunlu olan inkilap ve ingilizce derslerini de dahil edebiliriz. Onun dışında yakın ve uzak savunmanın yanı sıra atış üzerine mesleki dersler verilmekte.

Kastamonu PMYO İntibak Eğitimi

kastamonu-pmyo-intibak-egitimi

PMYO intibak eğitimi tüm sınavları başarı ile geçen polis adaylarının okullarının belirlenmesinin ardından adayların kazandıkları okula giderek tabi tutulacakları eğitime verilen isimdir. Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu intibak eğitimleri ortalama olarak 2 hafta sürmektedir. Yani hafta sonu başlayan geçici kayıtlar 2 hafta sonrasında ortalama olarak pazar günü tamamen sona ermektedir. Bu eğitimde yatak düzeni, düzen eğitimleri, üstlerle nasıl konuşulması gerektiği, tekmilin nasıl verilmesi gerektiği ve tören yürüyüşü gibi bir çok şey okulda size öğretilecektir.

İletişim Adresleri

Kastamonu Polis Meslek Yüksekokuluna İstanbul’dan gideceksiniz Otagar üzerinden otobüs ve havalimanı üzerinden uçak seferleri ile ulaşabilirsiniz. Kastamonu merkeze ulaştıktan sonra okulun bulunduğu Saraçlar Mahallesi’ne dolmuşlar gitmektedir. Okulun açık adresi şu şekilde; “Saraçlar Mh., Huzurevi Caddesi No: 52, 37100 Kastamonu Merkez”

Okulun telefon numaraları ise şunlardır;

0 366 212 48 34

0 366 212 48  35

0 366 212 48 36

0 505 318 37 59

Okul hakkında daha fazla bilgi için resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. İnternette izlenme rekorları kıran Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu’nun intikam yeminine de yazımızda yer vermek istedik. İşte o efsane video

 

 

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilir ve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Blog Son Eklenenler
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
31.08.2021
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan Hematit Taşı hakkında öğrenmek istediğiniz her şeye bu yazıya göz atarak ulaşabilirsiniz!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.