Orijinal Gümüş Kazazlı Tesbihler

Orijinal kazaz püsküllü tesbih modelleri şık tasarımları ve uygun fiyatları ile Anı Yüzük'te. Ücretsiz kargo ile sipariş fırsatını kaçırma!

Sırala

Kazaziye Püsküllü Tesbihler

Günlük hayatta erkeklerin yanlarında taşıdıkları ve ellerinden neredeyse hiç düşürmedikleri tesbihler farklı model ve tasarımlarla her geçen gün yenilenmekte.  Tesbih, geçmiş dönemlerde dua edilirken tekrar edilen sözler için kullanılan bir aksesuar iken günümüzde daha çok stres atıcı ve rahatlatıcı yönüyle tercih edilmektedir.  Tesbih taneleri, ipi, püskülü ve tesbih ucu olmak üzere dört ana parçadan oluşan tesbih çeşitlerine, siz de Anı Yüzük’ten kolayca ulaşabilir dilediğiniz tesbihi ücretsiz kargo ve kapıda ödeme imkânı ile güvenle sipariş verebilirsiniz.

Tesbih püskülü işçiliğinde en çok tercih edilen işçilik kazaziye sanatıdır. Bu işçilikle üretilen tesbihler yoğun el işçiliği gerektirdiği için pahalı tesbih modelleri arasında yer almaktadırlar. Kazaziye sanatının tarihine bakıldığında farklı söylentiler olsa da herkes tarafından kabul edilen bu sanatın Türklere 1914 yılında Rus Çarlık orduları ile Karadeniz’e gelen Kazaz ustalar tarafından öğretildiği bilinmektedir. Kamçı sanatı olarak da bilinen Kazaz püskül ülkemizde en çok Trabzon iliyle anılmaktadır.  Trabzon Kazaziye olarak da anılan Kazaziye püskül, 24 ayar altın ya da 1000 ayar gümüş değerindeki çok ince telle yapılırlar. Kaynak kullanılmayıp iğne ve çeşitli ebatlardaki şişlerle tamamen elle uygulanan bir tekniktir.  Kazaziye de en çok aranan model aşk düğümüdür. Kazaziye aşk düğümü iç içe geçen ve hiç  çözülmeyen düğümlerden oluşur bu da birbirinden hiç ayrılmamamak üzere yemin etmiş aşıkları sembolize eder. Siz de aşk düğümü kazaz püsküllü tesbihi sevgilinize ya da eşinize hediye ederek ona anlamlı bir mesaj verebilirsiniz.

Kazaz Püsküllü Tesbih Modelleri

Kazaz püsküllü tesbih çeşitleri arasında en çok sıkma kehribar modeller tercih edilir. Kazaz püsküllü sıkma kehribar tesbihler tesbih tanelerinin rengine uygun 1000 ayar kazaz gümüş püsküllerle süslenmektedirler. Tarzınızı tamamlamanıza yardımcı sıkma kehribar tesbih alırken siz de el işçilikli kazaz püsküllü modellere yönelebilirsiniz. Kazaz püskülünün yakıştığı bir diğer tesbih modeli ise doğal taş tesbihlerdir. Özellikle akik taşlı ve ametist taşlı kazaz püsküllü tesbihler kendine hayran bırakır. Erzurum Oltu taşından üretilen Oltu tesbihler ile gümüş tesbihler de yine işçiliğinde kazaz püskülün kullanıldığı tesbih modelleri arasında yer alır.

Kazaz Püsküllü Tesbih Fiyatları

Kazaz Püskülü sitemizde tek başına satışta olmayıp tesbih ile birlikte oldukça uygun fiyatlarla kolayca sipariş verebilirsiniz. Ucuz tesbih arayanlar kazaz püsküllü sıkma kehribar tesbih modellerini tercih edebilirler. Özel günlerde yılbaşı, sevgililer günü, doğumgünü ya da evlilik yıldönümü zamanlarında sevdikleriniz için kazaz püsküllü oltu ya da kehribar tesbih modelleri arasından seçim yaparak kusursuz bir aksesuar sunabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.