Mührü Süleyman Yüzüğü

Mührü Süleyman veya Hz. Süleyman Mührü peygamber Hz Süleyman'a isnat edilen mucizevi bir mühürdür. Geçmişte Müslümanlar tarafından kullanılan bu mührü Hz Süleyman yüzük olarak kullanmıştır. Siz de Mührü Süleyman yüzüklerini aşağıdan inceleyebilir, Anı Yüzük güvencesiyle kolayca sipariş verebilirsiniz.

Hz Süleyman

Hz Süleyman İsrailoğulları'na gönderilen bir peygamberdi.Hz Yakub soyundan gelmektedir ve babası da bir başka peygamber Hz Davud'dur.Kur'an'da peygamberliği tasdik edilen Hz Süleyman küçüklüğünden beri iyilik ve adaleti ile bilinen bir peygamber olmuştur. Kendisine Allah tarafından bahşedilen saltanat ile hükümdar-peygamber olarak dünyaya hükmetmiştir. O, kendisine bahşedilen bu saltanatı insanları doğru yola sevk etmek ve insanların ihtiyaçlarını karşılamak için kullandı. Binalar, köprüler, yollar inşa ederek büyük hizmetler sundu. Sebe şehrinde hüküm süren Belkis ile evlendi. Yapımında cinleri görevlendirdiği sarayın inşasını izlerken asasına dayanıp tefekkür ettiği sırada vefat etti. Hz Süleyman'ın çeşitli mucizeleri olan büyük bir peygamberdi.

Mührü Süleyman

Hz Süleyman mührünün cennetten gelme olduğuna inanılır. Babası Hz Davud tarafından Hz Süleyman'a verilmiştir. Hz Süleyman mühründe sadece belli kimselerin ve meleklerin bildiği ism-i azam duası bulunmaktadır. Bu sebeple Süleyman peygambere Kur'an'da da yazdığı üzere kimseye nasip olmayacak bir saltanat bahşedilmiştir. 

Yüzüğün üzerinde birbirine geçmiş biri ters bir düz iki üçgenden oluşan altı köşeli bir yıldız bulanmaktadır. Günümüzde Hz Süleyman'ın mührü olarak bu şekil kabul görülmektedir. Mührü Süleyman ile Hz Süleyman çok büyük bir saltanata Allah'ın izni ile sahip olmuştur. Bunu insanların iyiliği ve doğruluğu için kullanmıştır. Hz Süleyman mührü daha sonraları Selçuklu ve Osmanlı gibi devletlerde çeşitli yerlere tılsım olarak işlenmiştir. Buna camiler, mezarlar ve sikkeler de dahildir.

Hz Süleyman Yüzüğü & Mührü Süleyman Yüzüğü

Hz Süleyman'a bahşedilen saltanatın kendisine verilen mühür vasıtası ile Allah tarafından verildiğine inanılır. Bu mühür yüzük olarak kullanılmıştır. Mührü Süleyman yüzüğü bir İslam peygamberinin taşıdığı nişane olması bakımından değerlidir. Yüzük, kolye, çakmak gibi aksesuarlarda Mührü Süleyman kullanılmaya devam etmektedir. Anı Yüzük olarak gümüş Hz Süleyman mührü yüzükleri ve zippo tipi çakmağı güvenli sipariş ile sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Hz Süleyman Mührü Yüzük Modelleri

Süleyman mührü yüzük modelleri taşsız olarak bulunmaktadır. Bu modellerde yüzüğün üst kısmında Süleyman mührü yer alırken yan taraflarda simetrik işlemeler ya da Osmanlı arması gibi motifler yer almaktadır. Ağırlıkları 14 ile 22 gr arasında değişen bu yüzükler tamamen 925 ayar gümüşten üretilmektedir. Peygamber Hz Süleyman'dan özel nişane taşımanızı sağlacak bu  gümüş yüzük çeşitleri ile siz de hem şık bir görünüme sahip olabilir hem de anlamlı bir aksesuarı her daim yanınızda taşıyabilirsiniz. 

Mührü Süleyman Yüzük Fiyatları

Konu yüzük satın almak olduğunda herkes için önemli olan faktörlerden biri de fiyatlardır. 925 ayar gümüşten ürettiğimiz Süleyman yüzüklerine  doksan lira ile yüz seksek lira arasında değişen fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Yüzüğün ağırlığı ve işçiliği bu fiyatları etkilemektedir.

Mührü Süleyman'ı Taşımak

Mührü Süleyman'ın yüzük gibi takılarla vücutta taşınmasındaki sebep Allah'ın Hz Süleyman'a bahşettiği gibi güç ve varlığa bir nebze de olsa nail olunacağı inancı ve bir peygamberin nişanesinin taşınmasındaki güzelliktir. Yine de bu iyi niyetlerle yanımızda bulundurduğumuz Hz Süleyman mührünü taşınırken temiz ve titiz olmakta fayda bulunmaktadır.

    Hz Süleyman Mührü blog yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.