Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

10 Temmuz 2017
Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evliliğe bir adım kala atılan nişan adımında “Nişan yüzüğü hangi parmağa takılır?” diye düşünüyorsanız bu yazımız size yardımcı olacak. Özel günlerin nişanesi olarak parmakta taşınan söz, nişan, evlilik ya da tektaş yüzüğün taşıdığı anlamları sizler için sıralıyoruz.

nisan-yuzugu1

Yazın gelmesiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. Birçok kişi dünya evine giriyor ya da bu niyetle sözleniyor ya da nişanlanıyorlar. Türk toplumunun önemli bir düğün âdeti olan bu nişan geleneği nişanlanan çiftler artık bunun simgelenmesi ve dışarıdan gören kişilere kendilerinin nişanlı olduğunu göstermek adına yüzük takarlar. Bu yüzük aslında ikisinin kalplerinin bir olmasının ve birbirlerine verdikleri sözün sembolleşmesidir. Pek çok genç evliliğe giden bu adımda nişan yüzüğünü hangi parmağa takması gerektiği konusunda kararsızlık yaşamaktadır.  Gelenekler nişan yüzüğünün sağ elin yüzük parmağına takılmasını söyler. Eğer nişan töreninizde tek taş yüzük de almışsa sevgiliniz burada günlük hayatta önce tek taş yüzük ardından nişan yüzüğü takılacak şekilde kullanılmalıdır. Çiftler arasında atılan bu adım evlilik ile taçlandırıldığında ise yüzük sağ elden sol ele geçer.

nisan-yuzugu2

Nişan yüzüğü seçiminde ise çiftler ortak karar vererek tarzlarına uygun olan modelleri tercih etmelidirler. Nişan yüzükleri olarak bilinen alyanslarda çiftler gösterişten uzak olması ve sadece birbirlerine söz vermiş olmayı sembolize etmesi adına altın yerine gümüş alyansları tercih ederler. Siz de sitemize gelerek çok sayıda farklı gümüş alyans modellerimizi inceleyebilir tarzınıza uygun olanı hemen sipariş verebilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.