Tesbih Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

15 Ağustos 2017
Tesbih Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Erkeklerin günlük hayatta yanlarında taşıdıkları en özel aksesuarlar arasında yer alan tesbihlerin seçiminde nelere dikkat edilmeli? Tesbih anlamından, tesbih modelleri ve fiyatlarına kadar tesbih hakkındaki tüm sorularınızı bu  yazıda yanıtlıyoruz.

tesbih-alirken1

Türk Dil Kurumu’nun tesbih tanımı, “Belirli dinî sözleri tekrarlamak veya elde oyalanmak için kullanılan, türlü maddelerden boncuk biçiminde yapılmış, genellikle otuz üç veya doksan dokuz taneden oluşmuş dizi” diye anlatılsa tesbih özellikle erkeklerin dünyasında oldukça özel ve kıymetli bir aksesuar.

tesbih-alirken3Dua esnasında ya da çoğunlukla günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için çekilen tesbihin model ve çeşitleri incelendiğinde adeta derya deniz olduğunu göreceksiniz. Bu kıymetli aksesuarın koleksiyonerleri bile var. Tesbihin üretiminde kullanılan doğal taş onu pahalı bir aksesuar yapmaya yetiyor hal böyle olunca da koleksiyonerler bu özel hobileri için belki de tüm servetlerini harcıyorlar. Peki böylesine özel bir aksesuar olan tesbihi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

TESBİH NEYDEN YAPILMIŞ?

Evet aslında tesbihin çeşidini, kalitesini, fiyatını ve hatta nadide bir parça oluşunu belirleyen en önemli yönü yapımında kullanılan maddedir. Çok sayıda farklı maddeden tesbih yapıldığını görebilirsiniz. Kuka, gümüş, kehribar, oltu taşı ya da doğal taşlar…

GERÇEK KEHRİBAR NASIL  ANLAŞILIR?

Taşın doğada az sayıda bulunması ya da çıkarılıp işlenmesinin zorluğu fiyatı arttırabiliyor. Burada verilebilecek en iyi örnek Kehribar tesbihlerdir. Gerçek kehribar taşı doğada oldukça nadir bulunan ve çıkarılması zor olan özel bir taştır bu nedenle de gerçek kehribar adıyla bilinen damla kehribar tesbihler oldukça pahalıdırlar.

tesbih-alirken3

Piyasada gerçek kehribar satın alamayanlar için kehribar tozundan üretilen ve ona nazaran daha ucuz olan sıkma kehribar tesbihler üretilmiştir, bunları tercih edebilirsiniz. Fakat sıkma kehribar olarak satılan bir ürünü kesinlikle damla kehribar sanmayın! Mutlaka alışveriş yaptığınız sitelerde ürün bilgisi ve özelliklerine dikkat edin. Güvenmediğiniz, satıcısına ulaşamadığınız bir firmadan kesinlikle alışveriş yapmamanızı öneririz. Piyasada her bütçeye uygun tesbih bulmak mümkün ama özel işçilikli bir aksesuarın sahibi olmak istiyorsanız hem bütçenizi biraz genişletmeli hem de güvenilir yerleri tercih etmelisiniz. Ürünün gerçek olmadığını düşünüyorsanız ateşle ya da farklı yöntemlerle test etmek yerine mutlaka satıcıya ulaşmanızı öneririz.

KEHRİBAR TESBİH YANAR MI?

ehribar tesbih yanar mı sorusu müşterilerimizin zaman zaman sordukları sorular arasında yer almakta. Tesbih yapımında kullanılan tüm doğal taşlar  ısıdan etkilenmektedir. Tabiki her maddedin etkileneceği belirli bir sıcaklık vardır. Kehribar tesbih yanar mı sorusunun cevabı evet. Kehribar tesbihlerin yanar ama bu bir ateşle karşılaştıklarında hemen alev alacaktıktır anlamına gelmemektedir.

tesbih-alirken4

Damla kehribar tesbihler ısıyla karşı karşıya kaldıklarında hoş bir çam reçinesi kokusu salarlar. Bu zaten damla kehribarın hammaddesidir. Tüm bu testlere gerek kalmadan Anı Yüzük garantisiyle bu ürünleri almanız belki de en kolayı olacaktır. Anı Yüzük olarak ürünü satın aldığınız andan ürün elinize ulaşana kadar ve tüm kullanım süreniz boyunca her anınızda yanınızda olarak ürünlerle ilgili tüm kaygılarınıza yanıt vermeye devam ediyoruz.

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.