Tesbih Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

15 Ağustos 2017
Tesbih Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Erkeklerin günlük hayatta yanlarında taşıdıkları en özel aksesuarlar arasında yer alan tesbihlerin seçiminde nelere dikkat edilmeli? Tesbih anlamından, tesbih modelleri ve fiyatlarına kadar tesbih hakkındaki tüm sorularınızı bu  yazıda yanıtlıyoruz.

tesbih-alirken1

Türk Dil Kurumu’nun tesbih tanımı, “Belirli dinî sözleri tekrarlamak veya elde oyalanmak için kullanılan, türlü maddelerden boncuk biçiminde yapılmış, genellikle otuz üç veya doksan dokuz taneden oluşmuş dizi” diye anlatılsa tesbih özellikle erkeklerin dünyasında oldukça özel ve kıymetli bir aksesuar.

tesbih-alirken3Dua esnasında ya da çoğunlukla günlük hayatın stresinden uzaklaşmak için çekilen tesbihin model ve çeşitleri incelendiğinde adeta derya deniz olduğunu göreceksiniz. Bu kıymetli aksesuarın koleksiyonerleri bile var. Tesbihin üretiminde kullanılan doğal taş onu pahalı bir aksesuar yapmaya yetiyor hal böyle olunca da koleksiyonerler bu özel hobileri için belki de tüm servetlerini harcıyorlar. Peki böylesine özel bir aksesuar olan tesbihi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

TESBİH NEYDEN YAPILMIŞ?

Evet aslında tesbihin çeşidini, kalitesini, fiyatını ve hatta nadide bir parça oluşunu belirleyen en önemli yönü yapımında kullanılan maddedir. Çok sayıda farklı maddeden tesbih yapıldığını görebilirsiniz. Kuka, gümüş, kehribar, oltu taşı ya da doğal taşlar…

GERÇEK KEHRİBAR NASIL  ANLAŞILIR?

Taşın doğada az sayıda bulunması ya da çıkarılıp işlenmesinin zorluğu fiyatı arttırabiliyor. Burada verilebilecek en iyi örnek Kehribar tesbihlerdir. Gerçek kehribar taşı doğada oldukça nadir bulunan ve çıkarılması zor olan özel bir taştır bu nedenle de gerçek kehribar adıyla bilinen damla kehribar tesbihler oldukça pahalıdırlar.

tesbih-alirken3

Piyasada gerçek kehribar satın alamayanlar için kehribar tozundan üretilen ve ona nazaran daha ucuz olan sıkma kehribar tesbihler üretilmiştir, bunları tercih edebilirsiniz. Fakat sıkma kehribar olarak satılan bir ürünü kesinlikle damla kehribar sanmayın! Mutlaka alışveriş yaptığınız sitelerde ürün bilgisi ve özelliklerine dikkat edin. Güvenmediğiniz, satıcısına ulaşamadığınız bir firmadan kesinlikle alışveriş yapmamanızı öneririz. Piyasada her bütçeye uygun tesbih bulmak mümkün ama özel işçilikli bir aksesuarın sahibi olmak istiyorsanız hem bütçenizi biraz genişletmeli hem de güvenilir yerleri tercih etmelisiniz. Ürünün gerçek olmadığını düşünüyorsanız ateşle ya da farklı yöntemlerle test etmek yerine mutlaka satıcıya ulaşmanızı öneririz.

KEHRİBAR TESBİH YANAR MI?

ehribar tesbih yanar mı sorusu müşterilerimizin zaman zaman sordukları sorular arasında yer almakta. Tesbih yapımında kullanılan tüm doğal taşlar  ısıdan etkilenmektedir. Tabiki her maddedin etkileneceği belirli bir sıcaklık vardır. Kehribar tesbih yanar mı sorusunun cevabı evet. Kehribar tesbihlerin yanar ama bu bir ateşle karşılaştıklarında hemen alev alacaktıktır anlamına gelmemektedir.

tesbih-alirken4

Damla kehribar tesbihler ısıyla karşı karşıya kaldıklarında hoş bir çam reçinesi kokusu salarlar. Bu zaten damla kehribarın hammaddesidir. Tüm bu testlere gerek kalmadan Anı Yüzük garantisiyle bu ürünleri almanız belki de en kolayı olacaktır. Anı Yüzük olarak ürünü satın aldığınız andan ürün elinize ulaşana kadar ve tüm kullanım süreniz boyunca her anınızda yanınızda olarak ürünlerle ilgili tüm kaygılarınıza yanıt vermeye devam ediyoruz.

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.