Tuğralı Kolye

925 ayar gümüşten üretilmiş bay-bayan tuğralı kolyeleri güvenli ve kolay alışveriş imkanıyla hemen sipariş verin!

Sırala
Görünüm :
Toplam 5 ürün görüntüleniyor.

Tuğra

Tuğra, Osmanlı Devleti'nde padişahların imza olarak kullandığı özel bir mühürdür. Bu mühürde padişahın ismi ve lakabı gibi şeyler yer almaktadır. Tuğralar, hat sanatında bir kolu olarak Osmanlı Devleti'nde varlığını korumuştur. Çünkü tuğralar sıradan bir imza değil padişahın estetik birer mührüydü. Türkçede kelime olarak padişahın ismini içeren özel işaret, imza anlamı taşımaktadır. Şu ana kadar Osmanlı padişahlarından tuğrasına sahip olduğumuz en eski padişah Orhan Gazi'dir.

Osmanlı Tuğrası Kolye

Estetik şekilleri ile dikkat çeken Osmanlı tuğraları günümüzde birçok yerde süs ve işleme olarak kullanılmaktadır. Bunun en büyük sebepleri arasında tarihimize duyduğumuz saygı ve bu tuğralardaki estetik görünümlerdir. Hat sanatının eşsiz örneklerinden olan tuğralar günümüzde kolyelerde de çokça yer almaktadır. Bunlar bay-bayan kolye modellerinde farklı tasarımlarla kendini göstermektedir. Kadın ve erkek tuğralı kolyelerde tasarımlar olarak farklar olsa da ana motif hep tuğra olmuştur.

Osmanlı tuğrası kolyeler altın, gümüş ve çelik farklı madenler üretilmektedir. Altın kolyeler pahalı ve çelik kolyeler de bir değer taşımadığı için gümüş Osmanlı tuğralı kolyeler hem fiyatları hem de şıklıkları ile birkaç kişiye hitap etmektedir. Anı Yüzük olarak sitemizde sizlere sunduğumuz tuğralı kolyeler tamamen 925 ayar gümüşten üretilmiş olup fiyata zincir de dahildir.  

Tuğralı Kolye Fiyatları

Tuğralı kolye fiyatları kullanılan maden, gram, işçilik ve kampanya dönemlerine göre değişmektedir. 925 ayar gümüş tuğralı kolye fiyatları ise altmış lira ile yüz yirmi lira arasında değişmektedir.

Tuğralı Kolye Modelleri

Osmanlı tuğralı kolye modelleri kadın ve erkek olarak iki ana kategoriye ayrılmaktadır. İkisinde de ana motif tuğra olsa da tasarım olarak birbirinden farklı modeller göze çarpmaktadır.

Tuğralı Bayan Kolye

Tuğralı bayan kolye modelleri erkek modellerine göre çok işlemeli ve süslemeli olmaktadır. Genelde bir geometrik şekil içerisine yerleştirilmiş tuğra motifinden oluşan bu kolyelerde dış çerçeveyi kalp şekli, yuvarlak, oval veya su damlası şekli gibi şekiller oluşturmaktadır. Zirkon taşlarla da süslenebilen bu gümüş kolyeler genellikle gümüş, rose veya gold renk çeşitleri ile gelmektedir.

Tuğralı Erkek Kolye

Osmanlı tuğralı erkek kolyeler genelde sade modellerden oluşmaktadır. Genelde doğrudan zincire bağlanan tuğra şeklinde bir kolye ucu bulunurken bazılarında bir yuvarlak veya oval şeklin ortasına yerleştirilmiş şekilde bulunmaktadır. Zaman zaman bozkurt ve üç hilal gibi motiflerle de tamamlanmaktadır.

925 Ayar Gümüş Tuğralı Kolyeleri Güvenle Sipariş Verin!

Kaliteli aksesuarın adresi Anı Yüzük ile siz de kendiniz veya sevdikleriniz için uygun fiyatla hoş bir tuğralı kolyeye sahip olmak için kapıda ödeme, havale/eft ve kredi kartı ödeme seçenekleri ile hemen siparişinizi verin, adresinize gelsin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.