Yozgat Pomem Hakkında Her Şey! 5 Maddede Anlatıyoruz

31 Ağustos 2017
Yozgat Pomem Hakkında Her Şey! 5 Maddede Anlatıyoruz

Anı Yüzük sadece polis olduğunuzda değil polis olmadan önce de yanınızda! Yozgat Pomem’i kazanan polis adayları Yozgat Pomem hakkında tüm merak ettiklerinizi bu yazıda.  

 Yozgat Pomem Nerede?

yozgat-pomem

Yozgat Pomem, diğer polis okullarından farklı olarak yatılı eğitim vermektedir. 1988 yılında yapımına başlanan okul 1997 yılında 266 öğrenci ile eğitim öğretime başlamış 2001 yılında ise Polis Meslek Yüksek Okuluna dönüştürülmüştür. Bu okula yerleşmek isteyen tüm polis adayları Yozgat pomem duyurularına resmi internet sitesinden ulaşabilir, takip edebilirler. 

Okul, Yozgat merkez Fatih Mahallesinde yer alıp Çamlık Milli Parkı ile iç içedir. Müdürlük binasının yanı sıra 1 adet kapalı binası ve bir adet yapımına devam edilen ek binası bulunmaktadır. Okul merkezde yer alması ve Çamlık Parkı gibi doğal bir güzelliğin ve temiz atmosfer ortamının yanında yer alması nedeniyle oldukça güzel bir konumdadır.

Yozgat Pomem Akademik Takvimi

Okul 2 Ağustos 2017 tarihinde 20. Dönem Eğitim ve Öğretim yılı açılışını gerçekleştirmiştir. Açılış töreni Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Spor Salonunda yapılmış, programda konuşan Yozgat Polis Okulu Müdürü Şaban Kütükoğlu,"Yozgat Polis Okulu, 1997 yılından bu yana emniyet teşkilatına Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanan, tek millet tek devlet tek bayrak şuuruyla yetişen gücünü kanunlardan alan gözünü kırpmadan ülkesi için bayrağı için canını veren kahraman Türk polisleri yetiştirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece bu devam edecektir" demiştir. Yozgat Pomem'in mezuniyet tarihi ve eğitim dönemi kapanışı akademik takvimde 18 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. 

 Yozgat Pomem'de Sunulan İmkanlar

yozgat-pomem1

Yozgat Pomem bir okuldan çok daha fazlasını vaadediyor desek yanlış olmaz. Müzikten, sinemaya hatta bilardoya kadar.  40–45 kişilik mevcutlu 12 adet dershane, 8 ve 12’şer kişilik 50 koğuştan oluşan 502 kişilik Yatakhane, 400 kişilik Yemekhane, 140 kişilik Öğrenci Dinlenme Salonu, 174 kişilik Sinema Salonu, 470 kişilik Konferans Salonu, 38'er kişilik 3 Adet  Bilişim Salonu, İlkyardım Sınıfı, Ar-Ge Sınıfı, Kütüphane, Kondisyon Salonu, 600 kişilik Spor Salonu, İş Ocakları, Revir, Hamam ve Garaj bulunmaktadır.

yozgat-pomem3

 Ayrıca yakın zamanda hizmete açılacak olan ek binada 34 kişilik 20 derslik, 4 kişilik 133 koğuştan oluşan 532 kişilik yatakhane, 672 kişilik yemekhane, 475 kişilik konferans salonu, 36 kişilik bilgisayar sınıfı,30 Kişilik ilk yardım sınıfı,1 adet kütüphane, 2 adet kondisyon salonu, 494 kişilik spor salonu bulunmaktadır.

 

Akademik Kadrosu

yozgat-pomem-muduru

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda Yozgat Pomem’in eğitim kadrosuna ulaşamasak da 2014 yılından beri görev yapan okul müdürü Şaban Kütükoğlu’ndan bahsedebiliriz. Kütükoğlu, “ Sırasıyla Kastamonu, Diyarbakır, Kocaeli İl Emniyet Müdürlükleri, Polis Akademisi ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde çalışmış olup 3 senedir Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yozgat Pomem Adres ve Ulaşım

"Yozgat Polis okulu nerede?" en çok merak edilen sorulardan birini burada yanıtlamış olalım. Öncelikle başka bir şehirden Yozgat'a geliyorsanız ulaşım olarak Sivas üzerinden tren yolunu kullanabilir Yerköy, Şefaatli ve Yeni Fakılı ilçelerindeki tren istasyonlarını kullanabilirsiniz. Araçla gelecekseniz ilk yapmanız gereken mesafeyi hesaplamak. İstanbul Yozgat arası yaklaşık 671 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 40 dakika kadar sürmektedir. Ankara Yozgat arası yaklaşık 218 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir. Okul, Fatih Mah. ve Çayıralan ilçesine bağlıdır. İlçeye geldikten sonra okula giden araçlarla yaklaşık olarak yarım saatlik yolculuk sonrası varmış olacaksınız. 

Okul hakkında detayları bilgiler için resmi sayfasını ziyaret edebilir ya da okul hakkında tüm sorularınızı yozgatpomem@egm.gov.tr adresinden sorabiliriz. Okulun sitesinde yer alan iletişim telefonları şu şekildedir; 0354 212 50 90- 0505 318 66 50.Okulu kazanma sürecinde mülakat soruları ve parkurlarla ilgili detaylı bilgi için okul öğrencileri tarafından açılan facebook sayfalarını inceleyebilirsiniz. Okul hakkında kısa bir araştırma yaptığınızda sosyal medyada çok paylaşılan yozgat pomem intikam yeminine rastlamanız mümkün. Sizler için o efsane yemini burada paylaşıyor, Yozgat Pomem'i kazanan tüm öğrencilere başarılar diliyoruz. 

yozgat-pomem-yuzuk

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilirve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

 

 

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.