Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Yozgat Pomem Hakkında Her Şey! 5 Maddede Anlatıyoruz
31.08.2017

Yozgat Pomem Hakkında Her Şey! 5 Maddede Anlatıyoruz

Anı Yüzük sadece polis olduğunuzda değil polis olmadan önce de yanınızda! Yozgat Pomem’i kazanan polis adayları Yozgat Pomem hakkında tüm merak ettiklerinizi bu yazıda.  

 Yozgat Pomem Nerede?

yozgat-pomem

Yozgat Pomem, diğer polis okullarından farklı olarak yatılı eğitim vermektedir. 1988 yılında yapımına başlanan okul 1997 yılında 266 öğrenci ile eğitim öğretime başlamış 2001 yılında ise Polis Meslek Yüksek Okuluna dönüştürülmüştür. Bu okula yerleşmek isteyen tüm polis adayları Yozgat pomem duyurularına resmi internet sitesinden ulaşabilir, takip edebilirler. 

Okul, Yozgat merkez Fatih Mahallesinde yer alıp Çamlık Milli Parkı ile iç içedir. Müdürlük binasının yanı sıra 1 adet kapalı binası ve bir adet yapımına devam edilen ek binası bulunmaktadır. Okul merkezde yer alması ve Çamlık Parkı gibi doğal bir güzelliğin ve temiz atmosfer ortamının yanında yer alması nedeniyle oldukça güzel bir konumdadır.

Yozgat Pomem Akademik Takvimi

Okul 2 Ağustos 2017 tarihinde 20. Dönem Eğitim ve Öğretim yılı açılışını gerçekleştirmiştir. Açılış töreni Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü Spor Salonunda yapılmış, programda konuşan Yozgat Polis Okulu Müdürü Şaban Kütükoğlu,"Yozgat Polis Okulu, 1997 yılından bu yana emniyet teşkilatına Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına bağlı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne inanan, tek millet tek devlet tek bayrak şuuruyla yetişen gücünü kanunlardan alan gözünü kırpmadan ülkesi için bayrağı için canını veren kahraman Türk polisleri yetiştirmektedir. Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece bu devam edecektir" demiştir. Yozgat Pomem'in mezuniyet tarihi ve eğitim dönemi kapanışı akademik takvimde 18 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. 

 Yozgat Pomem'de Sunulan İmkanlar

yozgat-pomem1

Yozgat Pomem bir okuldan çok daha fazlasını vaadediyor desek yanlış olmaz. Müzikten, sinemaya hatta bilardoya kadar.  40–45 kişilik mevcutlu 12 adet dershane, 8 ve 12’şer kişilik 50 koğuştan oluşan 502 kişilik Yatakhane, 400 kişilik Yemekhane, 140 kişilik Öğrenci Dinlenme Salonu, 174 kişilik Sinema Salonu, 470 kişilik Konferans Salonu, 38'er kişilik 3 Adet  Bilişim Salonu, İlkyardım Sınıfı, Ar-Ge Sınıfı, Kütüphane, Kondisyon Salonu, 600 kişilik Spor Salonu, İş Ocakları, Revir, Hamam ve Garaj bulunmaktadır.

yozgat-pomem3

 Ayrıca yakın zamanda hizmete açılacak olan ek binada 34 kişilik 20 derslik, 4 kişilik 133 koğuştan oluşan 532 kişilik yatakhane, 672 kişilik yemekhane, 475 kişilik konferans salonu, 36 kişilik bilgisayar sınıfı,30 Kişilik ilk yardım sınıfı,1 adet kütüphane, 2 adet kondisyon salonu, 494 kişilik spor salonu bulunmaktadır.

 

Akademik Kadrosu

yozgat-pomem-muduru

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda Yozgat Pomem’in eğitim kadrosuna ulaşamasak da 2014 yılından beri görev yapan okul müdürü Şaban Kütükoğlu’ndan bahsedebiliriz. Kütükoğlu, “ Sırasıyla Kastamonu, Diyarbakır, Kocaeli İl Emniyet Müdürlükleri, Polis Akademisi ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün çeşitli birimlerinde çalışmış olup 3 senedir Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Yozgat Pomem Adres ve Ulaşım

"Yozgat Polis okulu nerede?" en çok merak edilen sorulardan birini burada yanıtlamış olalım. Öncelikle başka bir şehirden Yozgat'a geliyorsanız ulaşım olarak Sivas üzerinden tren yolunu kullanabilir Yerköy, Şefaatli ve Yeni Fakılı ilçelerindeki tren istasyonlarını kullanabilirsiniz. Araçla gelecekseniz ilk yapmanız gereken mesafeyi hesaplamak. İstanbul Yozgat arası yaklaşık 671 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 6 saat 40 dakika kadar sürmektedir. Ankara Yozgat arası yaklaşık 218 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 2 saat 10 dakika kadar sürmektedir. Okul, Fatih Mah. ve Çayıralan ilçesine bağlıdır. İlçeye geldikten sonra okula giden araçlarla yaklaşık olarak yarım saatlik yolculuk sonrası varmış olacaksınız. 

Okul hakkında detayları bilgiler için resmi sayfasını ziyaret edebilir ya da okul hakkında tüm sorularınızı yozgatpomem@egm.gov.tr adresinden sorabiliriz. Okulun sitesinde yer alan iletişim telefonları şu şekildedir; 0354 212 50 90- 0505 318 66 50.Okulu kazanma sürecinde mülakat soruları ve parkurlarla ilgili detaylı bilgi için okul öğrencileri tarafından açılan facebook sayfalarını inceleyebilirsiniz. Okul hakkında kısa bir araştırma yaptığınızda sosyal medyada çok paylaşılan yozgat pomem intikam yeminine rastlamanız mümkün. Sizler için o efsane yemini burada paylaşıyor, Yozgat Pomem'i kazanan tüm öğrencilere başarılar diliyoruz. 

yozgat-pomem-yuzuk

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilirve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

 

 

Blog Son Eklenenler
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
31.08.2021
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan Hematit Taşı hakkında öğrenmek istediğiniz her şeye bu yazıya göz atarak ulaşabilirsiniz!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.