Arpa Kesim Tesbihler

Gerçek arpa kesim tesbihler farklı modelleri ve her bütçeye uygun fiyatları ile AnıYüzük'te. Ücretsiz kargo ile güvenli alışverişi kaçırma!

Kesim Türlerine Göre Tesbihler

Küçük küçük tanelerin özenle bir ipe geçirilmesiyle oluşan tesbihlerin ortaya çıkışı insanlık tarihi kadar eskidir. Bazen rahatlamak, bazen oyalanmak, bazen dini ibadetleri yerine getirmek bazense sadece estetik amacıyla kullandığımız tesbihler, farklı işçilik yöntemleriyle üretilirler. Tesbih çeşitleri yalnızca üretiminde kullanılan doğal taşa göre değil aynı zamanda taşın kesimine göre de sınıflandırılırlar. Arpa Kesim, Sığırcık kesim, çubuk kesim şeklinde olabilirler. Ucuz tesbih arayanlar en çok arpa kesim kehribar tesbihlerini tercih etmektedir. Sığırcık kesim diğer adıyla küre kesim tesbih modelleri ise yuvarlak kesim olarak üretilmektedir. Bu model çoğunlukla dua ederken ibadet esnasında kullanıma uygun olan tesbih türleri arasında yer alır. Çubuk kesim tesbihler ise uzun çubuklar halinde olması nedeniyle daha çok günlük kullanıma uygundurlar. Siz de tesbih alırken tane kesimine göre seçim yapabilirsiniz.

Arpa Kesim Kehribar Tesbih Modelleri

Tesbih seven beylerin vazgeçilmez gözdesi kehribar tesbihler, kehribar taşının çıkarılma zorluğu nedeniyle pahalı tesbihler kategorisinde yer almaktadır. Tesbih koleksiyonerlerinin mutlaka koleksiyonlarına eklemek istediği bu tesbihler çoğunlukla Arpa kesim kehribar olarak üretilirler. Arpa kesim olarak adlandırılan tesbih modelleri  tesbih tanesinin arpa şeklini andırması nedeniyle bu ismi almışlardır. Tane ölçüleri genellikle 7x11 6x11 ölçülerindedir.  Arpa Kesim tesbihler, tesbih çekmek yönüyle kullanımı oldukça kolay bir modeldir.  Parmaklarınız arasında kayarken huzur bulacak Kehribar tespihin faydalarını daima avuçlarınızda hissedeceksiniz.

Arpa Kesim Oltu Tesbih Modelleri

Türkiye’de çıkarılan değerli taşlar arasında yer Oltu taşının memleketi Erzurum’dur.  Oltu taşı tespih kullanan insanların, vücutlarında birikmiş olan statik elektriği tespih çekmek suretiyle attıklarına ve bu vesileyle de stresten kurtulduklarına inanılır. Oltu tesbihin faydası nedeniyle pek çok erkek bu kara kehribar olarak da bilinen tesbih modeline yönelmektedir. Oltu taşı tesbih çeşitleri işçiliğinde kullanılan yönteme ve tane biçimine göre kendi içinde karpuz dilim, kakma işlemeli, arpa kesim oltu tesbih gibi isimlerle çeşitlendirilirler. Siz de hemen Anı Yüzük’e gelerek Erzurum’da yer alan tesbih atölyemizde üretilen tamamı el işçilikli oltu tesbih modelleri arasından size en uygun olanı seçerek kolayca sipariş verebilirsiniz.

Arpa Kesim Gümüş Tesbih Modelleri

Gümüş değerli bir maden olması nedeniyle yüzük, kolye gibi aksesuarların yanı sıra tesbih yapımında da kullanılmaktadır. Gümüş tesbihler, gümüşün radyasyona iyi gelmesi ve antibaktariyel bir maden olması nedeniyle elde çekildiğinde şifalı geleceğine inanılmaktadır. Gümüş tesbih çeşitleri küre kesim, arka kesim gümüş tesbihler olarak ayrılırlar. Gümüş tesbih fiyatları gümüşün güncel fiyatına göre daima değişmekte hareketlenmelere göre azalmakta ve artmaktadır. Gerçek kalitede tamamı gümüş bir tesbihin sahibi olmak istiyorsanız tüm ürünlerinde 925 ayar gümüş kullanan Anı Yüzük’ü tercih edebilirsiniz.

Arpa Kesim Doğal Taş Tesbih Modelleri

Doğal taşların şifasını avuçlarında hissetmek isteyen beylerin tercihi doğal taş tesbihler işçiliğinde kullanılan akik, sedef, zümrüt yeşim taşlı tesbih olarak adlandırılmakla birlikte tesbihin kesimine göre de sınıflandırılırlar. En çok tercih edilenleri 7x11 ölçülerinde üretilen arpa kesim doğal taş tesbihlerdir.  Kullanımı oldukça kolay bu tesbih modeli ile siz de şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Arpa Kesim Ağaç Tesbih Modelleri

Mikrop kırıcı özelliği nedeniyle tercih edilen ağaç tesbihler arasında en bilinen çeşit kuka tesbihlerdir. Oldukça estetik görünüme sahip olan ağaç tesbihler hafif yapısı ile elde rahatsız edici bir ağırlık oluşturmaz . Kuka tesbihin doğal taş tesbihlerde olduğu gibi stres alıcı ve rahatlatıcı özelliği de bulunmaktadır. Siz de sitemize gelerek en çok tercih edilen Arpa Kesim Ağaç tesbih modellerine göz atabilirsiniz.

Arpa Kesim Tesbih Fiyatları

Kullanımı oldukça kolay olan arpa kesim tesbih çeşitleri tesbih tanesinde kullanılan taşın çıkarılma zorluğuna göre fiyatlandırılmaktadır. Kehribar taşından üretilen Arpa kesim kehribar tesbihler, tesbih koleksiyonerlerine hitap ederken kehribar tozundan üretilen arpa kesim sıkma kehribar tesbihler her bütçeden kişiye hitap etmektedir. Ucuz tesbih arayanlar sıkma kehribarın yanı sıra arpa kesim doğal taş ve arpa kesim ağaç tesbih modellerini de tercih edebilirler.

Siz de hemen Anı Yüzük’e gelin, arpa kesim tesbih çeşitleri arasından tarzınıza ve bütçenize en uygun modeli seçerek güvenle alışveriş yapın. Ücretsiz kargo ve kapıda ödeme kolaylığı ile hemen sahip olun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.