x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Kehribar Tesbih

Doğanın mucizevi tanelerini özenle bir araya getirdik. Şık görüntüsünün yanında şifa kaynağı olan orijinal kehribar tesbihleri bedava kargo ve AnıYüzük güvencesiyle hemen sipariş verin!

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Kehribar Tesbihler

İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Kehribar

Kehribar aslında ağaç kökenli organik bir madde olup çağlar öncesinden fosilleşip taşlaşan bir maddedir. Bu taşa ulaşmak için bazen metrelerce derinliğe inmek gerekmektedir. Bu zorlu süreç sonucu elde edilen kehribar ise güzelliği ile verilen emeği karşılamaktadır. Kehribar taşının açık sarıdan kızıla doğru değişen bir renk yelpazesi vardır.  Bu yelpazede yaklaşık 256 farklı renk tonu bulunan kehribar yüz elli dereceye kadar ısıtılabilen bir maddedir ancak bu ısıya ulaştığında yumuşamaya başlar.

Kehribarın en kalitelisine İskandinav ülkelerinin olduğu bölgede rastlanabilir. Bununla beraber Polonya da kehribar taşı ile ünlü bir ülkedir.

Kehribarın çok eski çağlardan gelmesi ve organik kökenli olması zaman zaman içinde fosillere rastlamamıza neden olur. Bu fosiller binlerce yıl öncesinden günümüze genel sinek ve karınca gibi küçük hayvanlardır. Fosilli kehribarlar çok da değerlidir.

Kehribarlar tarih boyunca şifalı taş olarak da kullanılmıştır. Sinir hastalıklarına, öfkeye ve  depresyona iyi gelmektedir. Kehribarın gerçekliği ise kimyasal yöntemlerle anlaşılabilir. Evde ise tuzlu su yöntemi denenerek batıp batmadığı kontrol edilebilir.

Kehribar süs eşyalarında bol bol kullanılır. Yüzüklerde de görebileceğimiz kehribar asıl olarak tesbihlerde kendini göstermektedir. Doğanın ağaçtan taşa çevirdiği bu mucize insan ellerinde tanelere işlenip kehribar tesbih olarak karşımıza çıkmaktadır. Biz de Anı Yüzük olarak en nadide kehribar tesbihleri beğeninize sunuyoruz.

Kehribar Tesbihler

Yıllar içinde fosilleşerek günümüze gelen kehribar ülkemizde tesbih yapımında bolca kullanılmaktadır. Çok da popüler olan kehribar tesbihler en çok satan modeller arasındadır. Bunun sebebi kehribarın ele verdiği güzel his ve yarı değerli bir madde olmasındandır. Osmanlı döneminden beri tesbih ustaları tarafından itinayla şekillendirilip satışa sunulan bu tesbihler Anı Yüzük güvencesi ile de sizlerle buluşturuluyor. Beğeninize sunduğumuz ateş, damla ve sıkma kehribar tesbih modelleri ile siz de zevkinize en uygun modeli rahatlıkla bulabileceksiniz. Orijinal ve kaliteli kehribar modellerimize ücretsiz kargo ile sipariş vererek sahip olabilirsiniz.

Kehribar Tesbih Fiyatları

Kehribar tesbihler geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Bunda kehribarın Damla, Ateş veya Sıkma olması etkili olurken tek belirleyici özellik bu değildir. Tesbih tanelerinin kesimi, tane büyüklüğü, ağırlığı ve işçiliği de etkili faktörlerdir. Bunun yanı sıra tesbih püskülü de fiyatta rol oynar. Püskül de tesbih gibi kehribar olabilirken, gümüş ve kazaz püsküllü kehribar tesbihler de mevcuttur. Tüm bu faktörler fiyatları etkiler ama kehribar tesbihler hemen hemen her bütçeye uyacak şekilde AnıYüzük'te bulunmaktadır.

Kehribar Tesbih Modelleri

Osmanlı'dan beri kullanılan kehribar tesbihler fiyatları itibariyle çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu farklılığı sahip olduğu özellikler getirmektedir. Bundan dolayı kehribar tesbihler ateş, damla ve sıkma kehribar olmak üzere üç şekilde gruplandırılmıştır.

Damla Kehribar Tesbih

Damla kehribar tesbih tamamen doğal olan kehribardır. İçinde fosil de bulundurma ihtimali vardır. En doğal olmasından kaynaklı fiyat olarak her bütçeye uygun değildir. Yine de tesbih severler için vazgeçilmezdir. Damla kehribar tesbihler çok hafif oldukları için suda batmazlar.

Ateş Kehribar Tesbih

Ateş kehribarlar genelde kırmızı renkleri ile bilinir ama farklı seçenekleri de bulunmaktadır. Bunların pahalı modelleri bulunmasa da daha uygun fiyatlıları da piyasada mevcuttur. Ateş kehribarlar çekerken bir akıp gitme hissi uyandırır. Bu yüzden çok sevilen bir tesbih çeşididir. Fosilli modelleri bulunmaktadır.

Sıkma Kehribar Tesbih

Sıkma kehribar tesbihler kehribar tozunun bir araya getirilmesi ile yapılmaktadır. Bu sebeple fiyatları daha uygundur ve çok popülerdir. Özellikle arpa kesim sıkma kehribarlar çokça tercih edilir.

Kehribarın Faydaları

Amber taşı olarak da bilinen kehribar taşı şifalı özelliği ile dikkat çeker.  İçerisinde bulunan oksijen, hidrojen ve karbon gibi elementler bu taşa şifalı olma özelliği kazandırır. Kehribarın faydaları arasında şunları sayabiliriz: Depresyona ve öfkeye iyi gelir. Hazımsızlık sorunlarının çözümünde etkilidir. Pozitif enerji verir. Kalp krizine karşı da etkili olduğu söylenmektedir.

Kehribar Rengi

Kehribar taşının kendine has rengi renk skalasında da kendine özgü bir yer edinmiştir. Kehribar rengi diyince akla gelen turuncu ile altın rengi arasında bir renk tonudur. Bu bağlamda kehribar hem bir taş adı hem de bir renk adı olarak kullanılmaktadır. Kehribar tesbihlerde de bu renkte birçok model bulunmaktadır. Kehribar renginin kullanıldığı alanlardan biri ise arabalardaki sinyal lambalarıdır. Sinyal verirken yanıp sönen renk kehribar rengidir.

Kehribarda AnıYüzük Güvencesi

Siz de gerçek kehribar tesbihleri sitemizden ücretsiz kargo, kapıda ödeme ve kredi kartına taksit imkanları ile kolayca ve güvenle sipariş verebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.