Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

01 Mart 2018
 Bilek Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bileklik, hem kadın hem de erkekler tarafından takılan ve günlük hayatta şık olmanıza yardımcı, tarzınızı tamamlayan özel bir aksesuardır. Bileklik alınırken yaşanan en büyük problem ise bilek ölçünüzü bilmemektir. Standart bilek ölçülü aksesuarların dışında bazı altın bilezik ya da gümüş bileklik modellerinde bilek ölçüsü gerekebilir. Siz de ‘Bilek ölçüsü alma’ işlemini kolayca öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz atın.

paracord-bileklik

Kişilerde, bilek ölçüsüne göre vücut ölçüleri değişmektedir. Boy kilo oranıza bağlı olarak bileğiniz kalın ya da ince olabilir. Vucüt ölçüleri genel anlamıyla da kendi içinde orantılıdır. Erkeklerde, erkek bilek ölçüsü kadınlara oranlara daha geniştir. Erkek bileklik ölçüsü değerleri bu nedenle daha büyüktür. İşte kolayca bileklik ölçünüzü öğrenebileceğiniz birkaç yöntem;

1.Yöntem: Bilek çevresini ölçme

bileklik-olcusu-alma

 Bilek çevresini ip aracılığıyla ölçerek kolayca bilek ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Bu en basit yöntemdir. İple bileğinizin çevresini tamamlayarak metre ile uzunluğu not alabilirsiniz. Bileğinizi sıkmaması ve rahatça kullanabilmeniz için bilek ölçüşünüze 2,5 cm eklemeniz önerilir.

Bilek Ölçü tablosu

bilek-olcu-tablosu

2.Yöntem: Bileziği takarken elin aldığı şekle göre hesaplama

bilek-olcusu

Daha çok bayanlar tarafından tercih edilen bu yöntemde oldukça başarılı bir sonuç verir resimde görüldüğü şekilde el, parmakların birleşik ve başparmağını serçe parmağının ucuna yakın bir yerlerde birleştirilir. Bu şekilde duran elin en geniş yeri (başparmağının kök kısmı en geniş yerdir) iple veya mezura ile ölçülerek bilek ölçüsü alabilirsiniz.

3.Yöntem: Başka Bileklik ölçünüze göre hesaplama  

erkek-bileklik-olcusu

Daha önce kullandığınız bir bilekliğe göre onunla aynı ölçüde bir bileklik almak istiyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz. Bilekliğinizin çapını ölçerek bileklik ölçü tablosundan kontrol ederek kolayca bilek ölçünüzü öğrenebilirsiniz.


Siz de hemen Anı Yüzük’e gelin sizi yansıtan erkek bileklik ve bayan bileklik modelleri arasından seçminizi yapın. Bilek ölçünüzü bilmiyorsanız bu 3 yöntem arasından size en kolay geleni yaparak kolayca ölçünüzü öğrenin.

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.