x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Biz Türk'ün Askeriyiz, Bir Ölür, Bin Diriliriz!
18.05.2017

Biz Türk'ün Askeriyiz, Bir Ölür, Bin Diriliriz!

Bugün dalgalanan ay yıldızlı şanlı bayrağımızın altında özgürce yaşayabiliyorsak ve bu toprakların sahibi olmayı sürdürebiliyorsak, sebebi Çanakkale’de, Erzurum'da, Kars’ta, İzmir’de, Ağrı’da, Van’da, Hakkari'de, Hatay'da… Yurdun dört bir köşesinde bu vatan uğruna canını veren şehitlerimiz sayesinde yaşayabiliyoruz. Bu vatanın uğruna verdiğimiz her bir şehidimizin ardından, yılmayıp, yıkılmayıp daha da güçleniyor, düşman karşısına dimdik, korkusuz ve cesurca çıkıyoruz. Çünkü, bu topraklarda bir ölür, bin diriliriz!

Vatan denilen şeyin sadece bir toprak parçasından ibaret olmadığını, onu vatan yapanın içinde yaşayan insanların, kültürlerin, dinlerin, örflerin, adetlerin, uğruna verilen emeklerin, yitirilen canların ve daha nicelerinin sebebiyet verdiğinin bilinciyle yaşamak, Türk olmanın onuruna ve gururuna yakışır bir davranıştır. Türkler, vatanı tehlikeye sokabilecek her fırsatta düşmanın önüne kendini siper etmiş, geride bıraktığı ailesini, sevdiğini hatta kendisini bile düşünmeden canı pahasına vatan için savaşmıştır.

yuzuk

Bu asil ruhlu millet uğruna yitirilen her cana yiğit gözüyle bakılmış, giden her bir yiğit can sonrası pes etmek yerine daha da hırslanıp güçlenip düşman karşısına çıkılmıştır. “Bir ölür, bin diriliriz” sözünü sonuna dek yaşayan kahramanlarımıza bugünlerimizi borçluyuz.

yuzukler

Yaşadığı bu toprakları kanıyla sulayan kahraman şehitlerine minnet duygusu için, geçmişine duyduğu bağlılık için, tarihine duyduğu saygı için, bu topraklara canını vermeye hazır olduğu için ya da gözlerini kapayan her şehit askerimiz sonrasında milli birlik ve bütünlüğü damarlarında hisseden ve ‘bir ölür, bin diriliriz’ diyenler için özel olarak tasarlanmış gümüş yüzükler ile hem tarzınızı yansıtabilir, hem de taşıdığı anlam ile her an manevi bir huzur hissedebilirsiniz. Vatan, Türk, Göktürkçe Türk yazılı seçenekleriyle 925 ayar gümüşten üretilmiş Bir ölür, bin diriliriz yüzükleri için Anı Yüzük’ü ziyaret edebilir, güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.