x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Börü Dizisi’nde Efsane Oyuncu Kadrosu
17.08.2017

Börü Dizisi’nde Efsane Oyuncu Kadrosu

Dağ 2 filminin yazarı ve yönetmeni Alper Çağlar’ın yeni projesi Börü dizisi ekranlarda olmak için gün sayıyor. Eylül ayında izleyici ile buluşması beklenen dizinin oyuncu kadrosu netleşti. Yönetmen Alper Çağlar’ın sosyal medya hesaplarından duyurduğu oyuncu kadrosuna gelin daha yakından bakalım.

boru-dizisi1

BÖRÜ'NÜN EN SORUNLU ÜYESİ: EMİR BENDEROĞLU

boru-dizisi2

Dizinin oyuncu kadrosunda belki de en dikkat çeken isim Emir Benderoğlu olacak. Dizide Turan Kara’ya hayat veren oyuncunun rolünü yönetmen şu sözlerle anlatıyor; “Turan Kara. BÖRÜ'nün en kafası sıyrılmış, en sorunlu üyesi. Gözünü kırpmadan görevi için tehlikeye keyifle giren bir problem çocuk. Kendi harabeye dönmüş özel hayatının kefaretini, operasyonlarda dostlarının ve masumların canını kurtararak ödüyor. Hastası olacaksınız.”

 boru-dizisi3

Dağ 2 filminde vurulma sahnesi esnasında “Siper al” diyerek gönüllerde taht kuran Ahmet Pınar dizide önemli bir rolde. Yönetmen bakın Pınar için neler söylemiş; “Ahmet Pınar, Börü'de, önceki karakterlerinden bambaşka bir role bürünüyor. Oynadığı Barbaros Çepni, 34 50'nin mekaniği ve üçüncü unsur lideri. Atölyesinde mucit, sahada 'breach' uzmanı, Barbaros iyi niyeti, cesareti ve dostlarına olan sarsılmaz inancıyla 34 50 unsurlarının en kıdemli üyelerinden biri.”

MURAT ARKIN DA DİZİDE

boru-dizisi4

Cüneyt Arkın’ın oğlu Murat Arkın’ı da oyuncu kadrosuna dahil eden usta yönetmen Alper Çağlar, Arkın için, “Kendine tamamen kutup zıttı bir dost ile operasyonlara katılan, Murat'ın da bugüne kadar oynadığı en zor rol. Kemal, BÖRÜ'nün kilit bir parçası, insanüstü analitik kabiliyetlerinin yarattığı yalnızlığının boğucu gerçekleriyle her saniye cebelleşiyor. Karanlıkta hızlı ve parlak yanan bir mum.” sözlerini kullandı.

BÖRÜ’NÜN MERAK EDİLEN KADIN YÜZLERİ

boru-dizisi4

Dizinin kadın yüzleri ise Ahu Türkpençe ve Melis Hacic olacak. ”Türk tarihi, hem yeni, hem eski, erkekler olduğu kadar kadınların da eseridir. Tomris Hatun'dan, Kara Fatma'ya, kahramanlıkları saymakla bitmez.” Diyen yönetmen Çağlar Hacic’in rolünü şu sözlerle anlatıyor;  “Bu ideallerle Polis Özel Harekat'a yazılan gencecik bir memur Zeynep. Örnek aldığı, idolize ettiği efsane Ahu Türkpençe'nin oynadığı Asena. Hayali ise, bir gün sıcak çatışmaya Asena ablası gibi düzenli girebilmek.”

Börü dizisi daha ekrana gelmeden herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Gerek ismi gerekse dizinin sembolü kurt figürü ile birçok kişi tarafından sevildi bile. Anı Yüzük olarak bizler de dizi hakkındaki son dakika gelişmelerini sizlerle paylaşıyor ve diziye özel aksesuarlar üretiyoruz. Yakın zamanda beğeninize sunacağımız bu aksesuarlara mutlaka göz atın deriz eminiz bayılacaksınız.

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.