Kuka Tesbih

Orijinal ve kaliteli kuka tesbihleri uygun fiyat, kapıda ödeme ve taksitli alışveriş imkanları ile şimdi sipariş verin!

Sıralama seçin

Kuka

Kuka bilinenin aksine bir taş değil ağaç asıllı bir maddedir. Bu ağaç tropikal bir ağaçtır. Kuka ise bu ağacın meyvesine verilen addır. Yani kuka tesbihlerde kullanılan ağacın gövdesi veya dalları değil, meyvesidir. Kuka, hindistan cevizine benzer bir meyvedir ama ondan daha küçüktür. Hindistan cevizi ile benzer özelliği ikisinin de tropikal bölgelerde yetişmesidir. Hindistan, Endonezya, Brezilya, Meksika gibi ülkeler kuka ağacının yetişmesi için elverişli yerlerdir. Orta ve Güney Amerika ise en çok rastlanılan bölgelerdir. Kuka ilk defa 1840'lı yıllarda Avrupa'ya götürülmüştür. Sert yapılı olan kukanın içindeki öz temizlenir ve kalan kısmından tesbih yapılır.

Kuka Tesbihler

Yukarıda bahsettiğimiz tropikal ağacın meyvelerinin özenle işlenmesi ve şekillendirilmesiyle yapılan kuka tesbihler ağaç tesbihler içerisinde en çok tercih edilen tesbih grubudur. Çokça tercih edilen bir tesbih olması ile kuka tesbihler farklı zevklere hitap edecek kişiler için bolca alternatif de sunaktadır. Bunlar içinde de en çok tercihlen gümüş işlemeli kuka tesbihler olmaktadır. Ele verdiği pürüzsüz histen dolayı kuka tesbihler, kehribar ve oltu tesbih ile beraber tesbihseverlerin koleksiyonuna eklediği özel modeller arasındadır.

Kuka Tesbih Özellikleri

Ağaç tesbihler arasında en çok tercih edilenlerin başında yer alan kuka tesbihler şık görüntüleri ile öne çıkan parçalardır. Aynı ismi taşıyan meyveler özel işlemlerden geçirilerek işlenmeye hazır hale getirilir. Kuka malzemesinin işlendikten sonra oldukça etkileyici bir yapısının bulunması görsel açıdan dikkat çekici tesbihlerin dizayn edilmesini sağlarken kukanın kaygan olması da tesbih çekmeyi alışkanlık haline getiren kişilerin daha rahat tesbih çekmelerini mümkün kılmaktadır. Kuka, tesbih çeken kişinin elinde adeta su gibi akar gider. Bir diğer en önemli özelliği ise kuka tesbihler kullandıkça renk değiştirdiği için tesbih severlerin beğenisini toplar. Renk değiştirdikçe de daha kıymetli bir hal alan kuka tesbihler aynı zamanda çok hafiftir.

Kuka Tesbih Fiyatları

Doğal bir malzemenin işlenerek üretilmesine rağmen kuka tesbihler yine de ekonomik fiyatlara satılmaktadır. Özellikle de gümüş işlemeli kuka tesbihler için talep edilen fiyatlar oldukça düşük aralıklarda yer alırken erkeklerin hem şık hem de uygun fiyatlı tesbihleri satın almaları sağlanmaktadır. Kuka tesbih fiyatları seksen lira civarından başlamakta olup seçilen tesbihin modeli ve özelliklerine bağlı olarak kademeli olarak yükselmektedir. Bu fiyatlar kampanyalı dönemlerde daha da uygun haller alabilir. Bu yüzden kuka tesbihler ucuz fiyatları ile de dikkat çekmektedir.

Kuka Tesbih Çeşitleri

Kuka tesbihler kesimine, püskülüne ve işlemesine göre değişiklik gösterebilir. Püskülü, taneleri gibi kuka olan modellerin yanında gümüş püsküllü modeller de mevcuttur. İşleme olarak da kuka üzerine en çok gümüş tercih edilmektedir. Gümüş işleme kukalar hem şıklık hem de fiyat olarak uygun modeller arasındadır.

Kuka Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Kuka tesbihin gerçekliğini anlamak için bariz bir yol yoktur. Yakmayacak şekilde çok kısa süreli ateşe tutarak ile kokusuna göre plastik olup olmadığı anlaşılabilir. Başka ağaçlardan yapılan imitasyon kuka ise ancak işin ehli biri tarafından anlaşılabilir. Gerçek ve kaliteli tesbihin adresi Anı Yüzük'ten gönül rahatlığı ile orijinal kuka tesbih sipariş verebilirsiniz.

Kuka Tesbih Faydaları

Kukanın bazı faydalı özellikleri bulunmaktadır. Mikrop kırıcı ve antibakteriyel olması kukanın en önemli faydalarından biridir. Hatta bir rivayete göre Osmanlı'da hekimler mikrop kırıcı özelliğinden dolayı yanlarında kuka tesbih taşırlardı.

Bunun yanı sıra elde terletmeyi azaltan ve stresi düşüren rahatlatıcı bir özelliği de vardır. Hafifliği ve elden kayıp giden çekme hissi bu özellikler ile birleşince ağaç tesbihler arasındaki en popüler tesbih olmuştur.

Kuka Tesbihlerin En Şıkları Burada

Yanınızda taşımaktan her zaman gurur duyacağınız ve sabırla çekeceğiniz en şık kuka tesbih modelleri ile Anı Yüzük adresinde sizlerleyiz. Kaliteli tesbihler ve en farklı tasarımlar ile öne çıkan sitemiz online takı ve aksesuar alışverişleri için hizmet vermekte olup kredi kartına taksitle ödeme ve kapıda ödeme seçenekleri ile sizin tercihlerinize göre hizmetlerini şekillendirmektedir.

Kuka Tesbih blog yazısı için buraya tıklayınız

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.