x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Malakit'in Kesif Hikâyesi
30.10.2019

Malakit'in Kesif Hikâyesi

MALAKİT (MALAHİT) TAŞI’NIN ANLAMI VE ÖZELLİKLERİ

Fransızca kelime kökenli olan Malakit, yontulup parlatılabilen bakırtaşı anlamına gelmektedir. Erişebilirliği ve işlenebilirliği bakımından kolay olmasına rağmen oldukça kıymetli bir yere sahip olmuştur. Çeşitli Kuzey Ülkelerinde, Amerika’nın daha çok Güney Bölgesinde ve Anadolu’da sık rastlanan bir taş olmuştur. Yeşil ve koyu yeşil tonlarında olan Malakit Taşı meraklısı tarafından çabuk fark edilecek özgün bir imaja sahiptir.

MALAKİT (MALAHİT) TAŞI’NIN BİLİNEN FAYDALARI

Yaymış olduğu pozitif frekansla insan bedeninin üzerinde blokaja uğramış olan enerjileri açarak zihnin olumlanmasını ve bedenin şifalanmasını sağlamaktadır. Yatıştırıcı olmasının yanında birçok kalp hastasının da – mevcut çarpıntılarını nötrlemesi bakımından - aksesuarlarında öncelikli olarak tercih ettiği bir taş olmuştur. Aynı zamanda eklem ağrılarında ve sinirsel uyuşuklukların giderilmesinde de önemli bir yere sahiptir. Gündelik hayatın yorgunluğunu en aza indirecek bu değerli taş tarih boyunca nitelikli bir konumda anılmaya devam etmiştir.

malakit

KÜNYE

Sertlik: 3,5 – 4
Özgül Ağırlık: 4
Renk: Zümrüt yeşili, donuk yeşil, parıltılı yeşil
Çıkarıldığı Yerler: Macaristan, Sibirya, Rusya, Almanya, ABD, Türkiye, Güney Batı Afrika, İngiltere
Çakralar: Güneş Sinir Ağı Çakrası (Solar Pleksus), Kalp, Boğaz

ANI YÜZÜK’TE MALAKİT (MALAHİT) TAŞI

Müşterilerinin yalnızca aksesuar ihtiyaçlarını değil rutin hayat içerisindeki sağlıklı düşünme biçimlerine de önem veren Anı Yüzük, Malakit Taşı’yla birlikte, aslında aksesuar formunda duran bir şifa kaynağı da sunmaktadır. Bu bağlamda doğal taşlar üzerinde özellikle çalışmalarını sürdüren Anı Yüzük müşterilerine bir eşya veya ürün satmanın ötesinde birbirinden farklı motivasyon kaynakları da vaat etmektedir. Sizler de bu zarif duygulara temas etmek isterseniz detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçebilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.

Sizler için özel olarak çalıştığımız Malakit Taşlı aksesuarlara buradan ulaşabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.