Payitaht Abdülhamid Dizisi Şehzade Abdülkadir Yüzüğü

Ürün Kodu :PAYİTAHT-0300-A
149,90 TL
Kargoya verilme tarihi
:
26.10.2019
Kampanya
ÜCRETSİZ KARGO Tüm Türkiye’ye kargo
bedava!
NE ZAMAN ULAŞIR ? Siparişleriniz kargoya verildikten sonra
2-5 iş günü içerisinde teslim edilir.
İADE VE DEĞİŞİM İade ve Değişim Garantimizle
Mutluluğunuz Garanti :)
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256Bit Rapid SSL İle
Bilgileriniz Güvende
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Osmanlı Devleti Padişahları arasında özel bir yeri olan II. Abdülhamid’in 33 yıllık taht mücadelesini ekrana taşıyan "Payitaht Abdülhamid" dizisi aksesuarları lisanslı ürün olarak sadece Anı Yüzük'te.

  ES Film yapımcılığında TRT1 kanalında 2.sezona hazırlanan dizide, Sultan Abdülhamid'in oğlunu canlandıran Can Sipahi'nin daima parmağında taşıdığı Şehzade Abdülkadir Yüzüğü diziyle aynı anda sitemizde satışta. 

  Anı Yüzük resmi sponsorluğunda sizlerin beğenisine sunduğumuz "Payitaht Abdülhamid" lisanslı ürünleri ile siz de Osmanlı tarihine olan hayranlığınızı gösterin

  Ürün Özellikleri

  • Bronzdan ve gümüşten üretilmiştir.
  • Yaklaşık 15 gram ağırlığındadır.
  • İşçiliğinde gerçek oniks taşı kullanılmıştır.

  Şehzade Abdülkadir Kimdir?

  Mehmed Abdülkadir Efendi, 16 Ocak 1878 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdulhamid'in Bidâr Kadınefendi'den olma 3'üncü oğludur. Babasına hiç benzemeyen bir şehzade olarak dikkat çekmiştir. Asi ve sosyalist kimliğiyle bilinen Şehzade Abdülkadir bazı kesimlerce "Osmanlı Sarayı'ndaki Sosyalist" olarak anılmaktadır. Şehzade iken özel saray eğitimi gören Abdülkadir Efendi, keman çalmayı öğrenmiş, Almanya'da askerî eğitim görmüştür. 1924 yılında Hanedan'ın yurtdışına çıkarılması üzerine ailesiyle beraber Bulgaristan'a gitmiş daha sonra Budapeşte'de kemancılık yaparak hayatını idame etmeye çalışmıştır.
  1924 senesinde Hilafet ve saltanatın ilan edilmesinin ve Hanedan mensuplarının sürgün edilmesinin ardından ailesiyle birlikte Bulgaristan'a gitmiştir. Abdülhamid'i tanıyan Bulgaristan Kralı tarafından kendisine belediyede kantarcılık işi verilmiştir. Mehmed Abdülkadir Efendi, 16 Mart 1944 tarihinde Sofya, Bulgaristan'da 66 yaşında iken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

  "Payitaht Abdülhamid" Dizisi Yeni Sezonda Neler Olacak?

  Geçtiğimiz sezonun finaline, Sultan Abdülhamid Han’ın Osmanlı - Yunan Savaşının başladığını belirttiği sözlerinin damgasını vurduğu ve “Global Monarşi” ile verdiği savaşını izlediğimiz “Payitaht Abdülhamid” bu sezon, yeni yüzyılın  perdesini aralayarak en büyük savaşını vermeye hazırlanıyor.  Yeni yüzyıl başlarken acının, ümidin ve mücadelenin coğrafyası olan Payitaht’ta son cephe açılıyor. Ve mücadelenin en çetiniyle seyircisini buluşturmak üzere yola çıkıyor.
   
  Payitaht Abdülhamid Dizisi Hakkında Merak Edilenler için blog yazımızı tıklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.