Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
21. Dönem Pomem Parkur Bilgisi Ve Mülakat Soruları
28.10.2017

21. Dönem Pomem Parkur Bilgisi Ve Mülakat Soruları

21.Dönem Pomem Sınav Sonuçları açıklandı! 2017 mülakat yerleri, mülakat soruları ve parkur bilgisi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular bu yazıda.

21. Dönem POMEM alımlarında heyecanlı bekleyiş sona erdi. Pomem sınav sonuçları açıklandı. Şimdi sıra mülakat aşamasında. Mülakat yerleri bilgisi için Polis Akademisi internet sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 21. dönem POMEM mülakat yerleri başvuruda bulunan adaylar tarafından Polis Akademisi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. İşte, 21. dönem POMEM mülakat yerleri hakkında detaylı bilgiler…

POMEM MÜLAKAT YERLERİ BİLGİSİ

pomem-mulakat-sorulari


Pomem mülakat yerlerinizi öğrenmek için, T.C. kimlik numaranızla ya da e-Devlet sistemi üzerinden buradan sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacak. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacak. Hemen uyaralım! Adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. Bu nedenle internetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.
Adaylar sınav merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamalı!


POMEM PARKUR BİLGİSİ

pomem-parkur-bilgisi


Polis adaylarını bekleyen 2017 yılı 21. dönem parkur bilgisi açıklandı. Parkurda sizi neler bekliyor? Aşağıdaki görselle özetledik. Parkur, başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır.


Adayların parkur bilgisinde başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 47 saniyede, kadın adayların 51 saniyede tamamlamaları gerekmektedir.

Parkurda en belirleyici olan süredir. Komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner. Sizlerle 2017 yılı 20.dönemde yapılan bir parkur videosunu paylaşıyoruz. Parkur hakkında fikir vereceğine inanıyoruz.


POMEM MÜLAKAT SORULARI

pomem-mulakat-sorulari1

21.dönem pomem adayları, parkur sınavı ile fiziki yeterliliğin ölçüldüğü sınavı başarı ile tamamlarsalar son aşama olan mülakata alınacaklardır. Burada en çok merak edilen pomem mülakat sorularıdır. 2017 yılı pomem mülakatlarında 20.dönemde adaylara farklı polis okullarında sorulan soruları sizlerle paylaşıyoruz. Mülakat esnasında adaylar genel soruların yanı sıra gündeme dair sorular da sormaktadır. Polis olmanız ya da olmamanıza sebep olacak mülakat aşamasında, size sorulan soruyu cevaplamak ve güzel bir intiba oluşturmak için önünüzdeki imkân 30-60 saniyeden ibarettir! Burada rahat olmak ve kendinize güvendiğinizi göstermek jüriyi etkileyecektir. İşte mülakat örneklerinden bazıları;


Şükrü Balcı POMEM Mülakat soruları

Sporda 3 kişi elendi.
Sözlü mülakata geldiğimizde ortalama her adayın mülakat süresi 2 dakika idi.
Bayan arkadaşlardan da aynı yerde sınava girenler vardı. Ama onlara oturmaları söylenmiş. Biz de kimseye otur denilmedi ve mülakatlar ayakta çok kısa sürelerde verildi.
Mülakat sıramızı beklerken oturmamızı söylediler bize de. O sırada komisyon ara verdi. Sağımdaki kız bacak bacak üstün atmıştı ve komisyon başkanı ona çok rahatsın tarzında bir laf attı.

Karaman POMEM Mülakat Soruları

Kendini tanıt dediler. Tanıttım sence eksik olmadı biraz biz aramıza alacağımız kişileri iyi tanımak isteriz dediler. Ailemden bahsettim biraz. Üniversitede nerde kaldın hangi dersanelere gittin emniyete girdiğinde nerde olmak istersin ne görevde bulunmak istersin dediler. Daha önce girdin mi diye soru sordular. Daha sonra kart çektirdiler. Üniter devlet nedir diye bir soru çıktı. 2 sanıye dusundum bilmiyorum dedim. Sonra Türkçenin resmi dil olarak kullanıldığı 4 ulke say dediler saydım. Sonra kolay gelsin deyip çıktım.


YOZGAT POMEM Mülakat Soruları

Sözlü mükalatta içeriye girdim. Kendimi tanıttım. Kartım da “Cambaz ipte balik dipte gerek.” çıktı. Sonra bir cok soru sordular. Hsyk Başkanı, Kanarya adaları ambleminde hangi hayvan var, Bering Boğazı nerede, Gagarin kimdir, Mustafa Kemal Atatürk vefat ettiginde mesleği neydi gibi bir çok soru sordular. Biraz terlettiler ama olsun cok samimi ve içten bir komisyon vardı.

ELMADAĞ POMEM Mülakat Soruları

Yüzümde hafif iz vardı endişelendim fakat sorun olmadan geçtim. 5 metreden anlaşılmıyorsa sorun olmuyor. Ameliyat izi olan vardı o elendi. Boydan 2-3 kişi elendi. Parkurda 47 saniye derece yaptım. Normalde 41 yapıyordum. Slo geçiş kötü olduğundan çoğu kişi orada zorlandı ve 44 48 arası yaptı. Bir kişi 38 yaptı. Kaygandı zemin. Çorapla yapmaya çalışanlar düştü durmadan. Kaydığı için elenen ve diskalifiye olan oldu.
Mülakat kısmında FETÖ ile ne zaman tanıştın, BYLOCK nedir, MİT tırları hakkında bilgi ver, 17-25 Aralık nedir gibi arka arkaya darbe konulu sorular sordular. 71 kişinin girdiği mülakatta 30 kişi kaldık. Gerisi sağlık ve parkurda elendi. Oldukça zormuş. Herkese kolay gelsin.

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilir ve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Şimdiden tüm polis adaylarına başarılar dileriz.

Blog Son Eklenenler
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
31.08.2021
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan Hematit Taşı hakkında öğrenmek istediğiniz her şeye bu yazıya göz atarak ulaşabilirsiniz!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.