21. Dönem Pomem Parkur Bilgisi Ve Mülakat Soruları

28 Ekim 2017
21. Dönem Pomem Parkur Bilgisi Ve Mülakat Soruları

21.Dönem Pomem Sınav Sonuçları açıklandı! 2017 mülakat yerleri, mülakat soruları ve parkur bilgisi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular bu yazıda.

21. Dönem POMEM alımlarında heyecanlı bekleyiş sona erdi. Pomem sınav sonuçları açıklandı. Şimdi sıra mülakat aşamasında. Mülakat yerleri bilgisi için Polis Akademisi internet sitesi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. 21. dönem POMEM mülakat yerleri başvuruda bulunan adaylar tarafından Polis Akademisi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek. İşte, 21. dönem POMEM mülakat yerleri hakkında detaylı bilgiler…

POMEM MÜLAKAT YERLERİ BİLGİSİ

pomem-mulakat-sorulari


Pomem mülakat yerlerinizi öğrenmek için, T.C. kimlik numaranızla ya da e-Devlet sistemi üzerinden buradan sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacak. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacak. Hemen uyaralım! Adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecek. Bu nedenle internetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.
Adaylar sınav merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamalı!


POMEM PARKUR BİLGİSİ

pomem-parkur-bilgisi


Polis adaylarını bekleyen 2017 yılı 21. dönem parkur bilgisi açıklandı. Parkurda sizi neler bekliyor? Aşağıdaki görselle özetledik. Parkur, başlangıç çizgisi ile ağırlık taşıma etabının son dubanın bulunduğu yere kadar 29 metre uzunluğunda ve ağırlıkların başındaki duba ile takla minderinin başındaki duba arası 14 metre eninde, takla atma minderinin başındaki duba ile bitiriş çizgisine kadar 29 metre uzunluğunda toplam 7 istasyon ile 72 metre uzunluğundaki parkurdan oluşmaktadır.


Adayların parkur bilgisinde başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 47 saniyede, kadın adayların 51 saniyede tamamlamaları gerekmektedir.

Parkurda en belirleyici olan süredir. Komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner. Sizlerle 2017 yılı 20.dönemde yapılan bir parkur videosunu paylaşıyoruz. Parkur hakkında fikir vereceğine inanıyoruz.


POMEM MÜLAKAT SORULARI

pomem-mulakat-sorulari1

21.dönem pomem adayları, parkur sınavı ile fiziki yeterliliğin ölçüldüğü sınavı başarı ile tamamlarsalar son aşama olan mülakata alınacaklardır. Burada en çok merak edilen pomem mülakat sorularıdır. 2017 yılı pomem mülakatlarında 20.dönemde adaylara farklı polis okullarında sorulan soruları sizlerle paylaşıyoruz. Mülakat esnasında adaylar genel soruların yanı sıra gündeme dair sorular da sormaktadır. Polis olmanız ya da olmamanıza sebep olacak mülakat aşamasında, size sorulan soruyu cevaplamak ve güzel bir intiba oluşturmak için önünüzdeki imkân 30-60 saniyeden ibarettir! Burada rahat olmak ve kendinize güvendiğinizi göstermek jüriyi etkileyecektir. İşte mülakat örneklerinden bazıları;


Şükrü Balcı POMEM Mülakat soruları

Sporda 3 kişi elendi.
Sözlü mülakata geldiğimizde ortalama her adayın mülakat süresi 2 dakika idi.
Bayan arkadaşlardan da aynı yerde sınava girenler vardı. Ama onlara oturmaları söylenmiş. Biz de kimseye otur denilmedi ve mülakatlar ayakta çok kısa sürelerde verildi.
Mülakat sıramızı beklerken oturmamızı söylediler bize de. O sırada komisyon ara verdi. Sağımdaki kız bacak bacak üstün atmıştı ve komisyon başkanı ona çok rahatsın tarzında bir laf attı.

Karaman POMEM Mülakat Soruları

Kendini tanıt dediler. Tanıttım sence eksik olmadı biraz biz aramıza alacağımız kişileri iyi tanımak isteriz dediler. Ailemden bahsettim biraz. Üniversitede nerde kaldın hangi dersanelere gittin emniyete girdiğinde nerde olmak istersin ne görevde bulunmak istersin dediler. Daha önce girdin mi diye soru sordular. Daha sonra kart çektirdiler. Üniter devlet nedir diye bir soru çıktı. 2 sanıye dusundum bilmiyorum dedim. Sonra Türkçenin resmi dil olarak kullanıldığı 4 ulke say dediler saydım. Sonra kolay gelsin deyip çıktım.


YOZGAT POMEM Mülakat Soruları

Sözlü mükalatta içeriye girdim. Kendimi tanıttım. Kartım da “Cambaz ipte balik dipte gerek.” çıktı. Sonra bir cok soru sordular. Hsyk Başkanı, Kanarya adaları ambleminde hangi hayvan var, Bering Boğazı nerede, Gagarin kimdir, Mustafa Kemal Atatürk vefat ettiginde mesleği neydi gibi bir çok soru sordular. Biraz terlettiler ama olsun cok samimi ve içten bir komisyon vardı.

ELMADAĞ POMEM Mülakat Soruları

Yüzümde hafif iz vardı endişelendim fakat sorun olmadan geçtim. 5 metreden anlaşılmıyorsa sorun olmuyor. Ameliyat izi olan vardı o elendi. Boydan 2-3 kişi elendi. Parkurda 47 saniye derece yaptım. Normalde 41 yapıyordum. Slo geçiş kötü olduğundan çoğu kişi orada zorlandı ve 44 48 arası yaptı. Bir kişi 38 yaptı. Kaygandı zemin. Çorapla yapmaya çalışanlar düştü durmadan. Kaydığı için elenen ve diskalifiye olan oldu.
Mülakat kısmında FETÖ ile ne zaman tanıştın, BYLOCK nedir, MİT tırları hakkında bilgi ver, 17-25 Aralık nedir gibi arka arkaya darbe konulu sorular sordular. 71 kişinin girdiği mülakatta 30 kişi kaldık. Gerisi sağlık ve parkurda elendi. Oldukça zormuş. Herkese kolay gelsin.

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilir ve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Şimdiden tüm polis adaylarına başarılar dileriz.

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.