x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Rozet nedir, nasıl üretilir?
15.02.2018

Rozet nedir, nasıl üretilir?

Rozetler, genellikle bir kurumu temsil eden ve aidiyet duygusunu güçlendiren özel aksesuarlar arasında yer alır. Rozet nedir sorusuna TDK şu açıklamayı getirmiştir. “Genellikle bir kuruluşun simgesini taşıyan, yakaya takılmak için hazırlanmış, çoğu zaman metalden yapılmış, kimi zaman kâğıttan da olabilen küçük simge.”

askeri-rozetler

Askeri cüzdanlar için tıklayınız

Günümüzde özellikle iş hayatında pek çok meslek grubu yaptığı işi temsil eden bir rozet taşımaktadır. Rozetler yakaya takılan basit bir araç olmaktan ziyade bir kurumu, kimliği ve mesleği temsil etmesiyle taşıyan kişi için büyük önem ve gurur kaynağıdır. Rozet denilince genellikle ilk akla gelen yaka rozeti olsa da günümüzde cüzdan rozetleri de kullanımı oldukça yaygın olan kurumsal aksesuarlar arasında yer alır.

uzmancavus-rozeti

Anı Yüzük, başta askerler ve polisler olmak üzere tüm devlet kurumlarına özel cüzdan ve yaka rozetleri tasarlamaktadır. Mesleki gururunuzu her daim yaşamanızı sağlayan bu aksesuar iş yaşamınızda tarzınızla dikkatleri üzerinize çekmenize yardımcı olur. Sizlere kaliteli bir dış görünüş vererek saygınlık görmenize yardımcı olurlar.

 

Mesleki gurur kutsal bir mesleği icra eden ona mensup olan askerler ve polislerde çok daha önemli bir meseledir. Canları pahasına hayatlarını tehlikeye atan bu kişiler mesleklerine adeta aşıklardır. Bu nedenle her zaman mesleklerinden bir simgeyi yanlarında taşımak isterler. Rozetler de bu bağı sağlayan en şık aksesuarlardan biridir. İster cüzdanınızda ister yakanızda tarzınıza uygun olarak dilediğiniz şekilde mesleğinize uygun olarak tasarlanan rozetlerden kolayca sipariş verebilirsiniz.

Rozet nasıl üretilir?

Rozetler, döküm yöntemiyle üretilirler. Hafif ve kullanışlıdırlar. Özel boyama yöntemleri ile boyalı ya da boyasız olarak işlemeli şekilde tasarlanırlar. Rozetler üzerinde genellikle kuruma ait arma, kuruluş tarihi, kurum adı gibi yazılara yer verilir. Cüzdana yapıştırılmak için cüzdan rozetleri olarak tasarlanırsa daha büyük boylarda üretilirler. Lazer yöntemiyle kesilir ve boyutlandırılırlar.

polis-rozeti

Polis rozetleri için tıklayınız

Anı Yüzük, yüzde yüz hakiki deri üretimli cüzdanları rozet alanlı olarak tasarlar ve rozetli cüzdan siparişi verdiğinizde sizlere rozeti yapıştırılmış şekilde kullanıma hazır halde gönderir. Sadece rozet siparişi vermişseniz rozet arkası güçlü bir tutkalla yapıştırılarak arkası jelatinli olarak size gönderilir. Jelatini kaldırarak hangi cüzdanınızda taşımak istiyorsanız ona kolayca yapıştırabilirsiniz.  

Siz de hemen Anı Yüzük’e gelin mesleğinize özel hazırlanan rozetlere göz atın. İster rozetli cüzdan isterseniz de sadece rozet olarak kolayca sipariş verebilirsiniz. Ücretsiz kargo ve kapıda ödeme kolaylığı ile bir tık uzağınızda.

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.