x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Söz Dizisi Ne Zaman Başlıyor?
30.03.2017

Söz Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

Son zamanlarda ekranların yeni fenomeni Asker dizileri... Yakın zamanda ekranlarda sıkça özel kuvvetler hikayelerinin anlatıldığı asker dizileri sırayla yeni sezona merhaba diyorlar. Çoğu kez şehit haberlerinin ardından adlarını duyduğumuz bordo berelerinin hikayeleri dizi olarak ekrana taşıyan bu prodüksiyonlar, O Şimdi Asker, Nefes: Vatan Sağ olsun, Dağ gibi sinema filmlerinin ardından ekranlara gelerek Türk izleyicisinin gönlünü fethetti.

söz-dizisi-kolyesi

Öyle ki sitemizde yer alan Söz dizisi kolyesi birçok sevgiliye ilham verdi. Birbirine söz veren aşıklar için özel olarak tasarlanan söz dizisi kolyesine daha yakından bakmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bu dizilerden bir tanesi de “Namlumuz namusumuz, Vatan cennetimizdir” sloganıyla dikkat çeken Söz dizisi. ‘Söz’ dizisi Genel Kurmay Başkanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı işbirliği ile hayata geçiriliyor. En büyük prodüksiyonlu asker dizisi olarak gösterilen Söz, Türkiye’de yaşanan korkunç bir saldırı sonrasında özel olarak kurulan bir timin hikayesini konu alıyor.

İlk sezonda kurulan 12 kişilik özel kuvvetler timi, terör saldırısını gerçekleştiren terör örgütü liderini bulup, yok etmek için savaşmıştı. İkinci sezonda neler yaşanacağı ise şimdilik sürpriz. Dizinin final bölümünde, Çolak tam yakayı Yavuz’a kaptırmışken, Sebo’nun yardımıyla kaçmayı başarmış ve yabancı bir ülkenin üssüne sığınmıştı. Dizinin ilk sezon bölümlerinde saldırıda nişanlısını da kaybeden tim komutanı Yavuz'un doktor ile olan arkadaşlığının aşk ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağı ise merak konusu. Yeni sezonda bakalım üstteğmen Yavuz karakterini canlandıran Tolga Sarıtaş terör örgütünden hem nişanlısının hem de ülkesinin intikamını alabilecek mi? merakla bekliyoruz.

Dizinin oyuncu kadrosuna ise yeni isimler dahil oldu. Oyuncu kadrosuna ünlü isimlerden Cihan Ünal ve Mehmet Özgür katıldı.

İşte dizisinin merakla beklenen yeni sezon fragmanı...

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.