x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Söz, İsimsizler, Savaşçı! Galip Kim?
21.09.2017

Söz, İsimsizler, Savaşçı! Galip Kim?

Yeni bölümleriyle tekrar ekrana dönen ve Türk Özel Kuvvetleri’nin hikayesini konu olan Söz, isimsizler ve Savaşçı dizilerinin ekran mücadelesinde kim önde gidiyor? 3 dizi hakkındaki son gelişmeler bu yazıda.

Söz dizinde neler olacak?

söz-dizisi

Star TV’de TIMS yapım tarafından ekrana gelen dizinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın senarist koltuğunda ise Ethem Özışık oturuyor. Diziyi takip edenlerin bildiği üzere sezon finalinde Sarı Komutan adıyla başrolde yer alan (Tolga Sarıtaş) Komutan Yavuz terör örgütünün başındaki isimlerden biri olan Çolak’ı köşeye kıstırmış ama elinden kaçırmıştı. Yeni sezonda Çolak yurtdışında işleri kontrol etmeye çalışırken diziye katılan yeni oyuncular işleri karıştıracağa benziyor.  Yeni sezonun ilk bölümü sonrası ekrana gelen 14.bölüm fragmanında diziye katılan  yeni oyuncu Cihan Ünal görünmüştü. Yeni bölümde Yavuz komutan Bahar’ın babası olan namıdeğer “Büyük bey ile tanışacak”  13.bölümde Üstçavuş Mücahit Serdengeçti rolünü canlandıran oyuncu Görkem Sevindik'in diziden ayrılıp ayrılmayacağı ise merak konusu oldu. 14. bölüm fragmanında yanında bomba patlaması sonucu yaralanan Mücahit'in ambulansa bindirildiği ve şehit olduğu sahneler yer aldı. Dizinin gelecek haftaki bölümünde neler olacağı şimdiden merak ediliyor.  Dizi hakkında şöyle bir nabız yokladığımızda Söz’ün başarısının başrol Tolga Sarıtaş’ın popülerliği ve içinde gizlediği etkili aşk hikayesi ile kurduğunu söyleyebiliriz. Sosyal medyada da oldukça başarılı olan dizi ekibi gönülleri fethetmenin yolunu bulmuş gibi.

Neden Savaşçı?

savasci-dizisi

Savaşçı, Söz’den biraz daha farklı olarak daha operasyon odaklı gidiyor diyebiliriz. Özellikle görsel açıdan izleyiciyi tüm imkanlarla savaş alanında hissettirmeyi başarıyor. Yeni bölümde Rojda’nın beklenmedik saldırısıyla sarsılan Kılıç Timi, Kopuz Albay’ı korumak için ne gerekirse yapmaya kararlı. Kılıç Timi, aldığı emirle bir kez daha bilinmeze giderken, Yüzbaşı Kağan Doktor’u durdurmak için harekete geçiyor. Kılıç Timi yine her bölümde olduğu gibi aynı motto ile devam edecek. “Sağ ya da Şehit! Biz geride adam bırakmayız!"

İsimsizler Bozdu mu?

isimsizler-dizisi

Kaymakam’n etrafında geçen olaylar birinci sezon çok güzel devam ediyordu dizinin setinin İstanbul’a taşınması izleyiciyi çok kötü şekilde sarstı. Öyle ki “Arka Sokaklara benzedi iyice” yorumları bile yapıldı sosyal medyada. Dizi ekibi neden böyle bir karar aldı bilinmez ama reyting savaşında geride kaldığını söylemek isteriz.

Sezona aynı anda başlayan 3 diziden reyting sıralamalarına bakıldığında ise başı söz çekiyor ardından Savaşçı ve İsimsizler geliyor. Özellikle İsimsizler setinin İstanbul’a taşınması dizi izleyicisi tarafından oldukça eleştirildi ve reytinglerini düşürdü diyebiliriz. Anı Yüzük'ün bu 3 diziye ait ürettiği aksesuarlara dizi aksesuarları kategorimizden ulaşabilirsiniz. 

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.