x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
2018’e Damga Vuran 5 Erkek Gümüş Yüzük Modeli
29.03.2018

2018’e Damga Vuran 5 Erkek Gümüş Yüzük Modeli

Günlük hayatta ya da özel günlerde şıklığınızı tamamlamak için ya da tarzınızı yansıtmada size yardımcı yüzükler farklı tarz ve modellerle her geçen gün yenileniyor. Yüzük aksesuarı hem kadın hem de erkek tarafından sıklıkla tercih edilen özel bir takı. Özellikle erkekler arasında evlilik ve nişan yüzüğünün dışında son zamanların trendine uyarak yüzük taşımayı seven binlerce kişi var.  Peki, 2018 yılına damga vuran erkek gümüş yüzük modelleri hangisi? En popüler modelleri sizler için sıralıyoruz.

Osmanlı Yüzükleri

osmanli-yuzukleri

Tarihine bağlı muhafazakâr erkekler tarafından her dönem popülerliğini koruyan Osmanlı yüzükleri 2018’de de yine ilk sıralarda yerini koruyor. Akik ya da Oniks taşı üzerine Osmanlı motifleri ile zenginleştirilen bu yüzükler hem taşının parlaklığı ile dikkat çekmeyi hem de üzerinde taşıdığı tarihi figürlerle kendinizi anlatmanızda size yardımcı oluyor. Bu yüzüklerde ağırlıklı olarak kullanılan Osmanlı arması ve Osmanlı tuğrası zirkon taşlı süslemelerle de destekleniyor.

Doğal Taş Yüzükler

dogal-tas-yuzuk

Doğal taşların şifasına inanan beylerin ilk tercihleri arasında yer alan taşlı yüzükler kişiye hissettirdiği manevi duygu, stresi azaltması, bağışıklık sistemini düzenlemesi, öz güven kazandırması gibi pek çok ruhsal konuda sizlere yardımcı olması nedeniyle tercih sebebidirler. Taşlı yüzük modellerinde en çok oniks, akik, sedef, yeşil zümrüt, mavi renk firuze taşları kullanılır. Özel günlerde şıklığınızı tamamlamada size yardımcı olabilirler. Kendinize has bir tarzınız olsun istiyorsanız doğal taşlı yüzüklerden faydalanabilirsiniz. Size gizemli bir hava katmasının yanı sıra yeni tanışdığınız insanlar arasından kolayca sıyrılarak dikkat çekmenize yardımcı olurlar. Taşlı yüzüklerde işçiliğine bağlı olarak fiyatları değişmektedir. 2018 yılında taşlı yüzük fiyatları incelendiğinde 100 TL ile başlayan yüzük fiyatları 400 liraya kadar çıkabilmektedir. Bu yüzükleri daima parmağınızda kullanacağınızı varsayarsak uzun ömürlü olması da fiyata yansıyor diyebiliriz.

Ay Yıldız Erkek Yüzükleri

ay-yildiz-yuzuk

Şanlı bayrağımızın sembolü olan ay yıldızı parmağında taşımak isteyen beyler daha çok mineli yüzüklere yöneliyorlar. Milliyetçi kimliğe sahip beylerin vazgeçilmezi olan ay yıldızlı yüzükler ile sizler de tarzınızı yansıtabilirsiniz. Gençler arasında bir hayli yaygın olan bu trendde çok sayıda farklı gümüş yüzük modeline rastlamak mümkün.

Mührü Süleyman Yüzüğü

mührü-süleyman-yuzugu

Yerin ve göğün birleşimi olarak sembolize edilen Mührü Süleyman yüzüğü ile tarzınızı tamamlamaya ne dersiniz? Geçmiş dönemlerde Müslümanlar tarafından gerek mimaride gerek aksesuar dünyasında sıkça kullanılan bu rahmani simgenin, yerin ve göğün birleşimini işaret ettiğine inanılmaktadır. Maddi ve manevi bütünlüğü temsil eden bu sembolü parmağınızda taşıyarak siz de etrafınızdaki negatif enerjiden korunabilir aynı zamanda tarihte kutsal mühür olarak kabul edilmiş bu aksesuarı daima parmağınızda taşıyabilirsiniz.

Dizi Yüzükleri

yamac-yuzugu

Erkekler tarafından 2018 yılında popüler olan bir diğer yüzük modeli ise dizi aksesuarları. Yamaç yüzüğü. Herkesi etkisi altına alan çukur dizisi yüzüğü ekranlarda görülür görülmez büyük ilgi topladı. Başrollerinde Aras bulut iynemli’nin yer aldığı dizide Yamaç karakterine can veren İynemli  bu yüzüğü neredeyse hiç parmağından düşürmüyor. Çukur ruhunu yaşatmak isteyenler bu yüzük modelini tercih edebilirler.

Star Tv'de ekrana gelen ve Dağ filmleri serisi yönetmeninin çektiği mini dizi serisi Börü de Özel Harekatçıların gönlünü fethetmiş durumda. Dizide yer alan ünlü arma gümüş yüzük üzerinde öylesine güzel duruyor ki bayılacaksınız. Börü ruhunu yaşatmak isteyenler için tasarlanan bu gümüş yüzüğe siz de Anı Yüzük kalitesiyle sahip olabilirsiniz.

Bir diğer popüler olan dizi aksesuarı ise Osmanlı'nın unutturulmaya çalışılan Çanakkale'den sonra 2.büyük zaferi olarak kabul edilen Kutül Amare kuşatması. Kuşatmayı konu olan dizinin başrolünde yer alan komutan Süleyman Askeri'nin parmağındaki o aksesuar trend haline geldi diyebiliriz. Üzerinde bronz yıldız işlemesinin yer aldığı bu aksesuar ile zamana meydan okuyun!

Bonus: Anı Yüzükleri

ani-yuzuk

Anı Yüzük olarak 2018'in trend modellerini takip ederek sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. İşinde usta tasarımcımızla çizimlerimizi hazırlıyor, İstanbul ve Erzurum'da yer alan iki atölyemizde size özel üretimler yapıyor ve en hızlı şekilde kargoluyoruz. 

https://www.aniyuzuk.com/ani-yuzukleri

2018 yılında askerler ve polisler için tasarladığımız Anı Yüzükleri koleksiyonumuzu ise farklı tasarımlarla yeniden zenginleştirdik. Mesleğinizden bir nişane olarak parmağınızda taşıyacağınız bu askeri devre yüzüklerine ve polis yüzüklerine sadece Anı Yüzük'ün sağladığı 'Ömür Boyu Garanti' imkanıyla kolayca sahip olabilirsiniz. 

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.