2018’e Damga Vuran 5 Erkek Gümüş Yüzük Modeli

29 Mart 2018
2018’e Damga Vuran 5 Erkek Gümüş Yüzük Modeli

Günlük hayatta ya da özel günlerde şıklığınızı tamamlamak için ya da tarzınızı yansıtmada size yardımcı yüzükler farklı tarz ve modellerle her geçen gün yenileniyor. Yüzük aksesuarı hem kadın hem de erkek tarafından sıklıkla tercih edilen özel bir takı. Özellikle erkekler arasında evlilik ve nişan yüzüğünün dışında son zamanların trendine uyarak yüzük taşımayı seven binlerce kişi var.  Peki, 2018 yılına damga vuran erkek gümüş yüzük modelleri hangisi? En popüler modelleri sizler için sıralıyoruz.

Osmanlı Yüzükleri

osmanli-yuzukleri

Tarihine bağlı muhafazakâr erkekler tarafından her dönem popülerliğini koruyan Osmanlı yüzükleri 2018’de de yine ilk sıralarda yerini koruyor. Akik ya da Oniks taşı üzerine Osmanlı motifleri ile zenginleştirilen bu yüzükler hem taşının parlaklığı ile dikkat çekmeyi hem de üzerinde taşıdığı tarihi figürlerle kendinizi anlatmanızda size yardımcı oluyor. Bu yüzüklerde ağırlıklı olarak kullanılan Osmanlı arması ve Osmanlı tuğrası zirkon taşlı süslemelerle de destekleniyor.

Doğal Taş Yüzükler

dogal-tas-yuzuk

Doğal taşların şifasına inanan beylerin ilk tercihleri arasında yer alan taşlı yüzükler kişiye hissettirdiği manevi duygu, stresi azaltması, bağışıklık sistemini düzenlemesi, öz güven kazandırması gibi pek çok ruhsal konuda sizlere yardımcı olması nedeniyle tercih sebebidirler. Taşlı yüzük modellerinde en çok oniks, akik, sedef, yeşil zümrüt, mavi renk firuze taşları kullanılır. Özel günlerde şıklığınızı tamamlamada size yardımcı olabilirler. Kendinize has bir tarzınız olsun istiyorsanız doğal taşlı yüzüklerden faydalanabilirsiniz. Size gizemli bir hava katmasının yanı sıra yeni tanışdığınız insanlar arasından kolayca sıyrılarak dikkat çekmenize yardımcı olurlar. Taşlı yüzüklerde işçiliğine bağlı olarak fiyatları değişmektedir. 2018 yılında taşlı yüzük fiyatları incelendiğinde 100 TL ile başlayan yüzük fiyatları 400 liraya kadar çıkabilmektedir. Bu yüzükleri daima parmağınızda kullanacağınızı varsayarsak uzun ömürlü olması da fiyata yansıyor diyebiliriz.

Ay Yıldız Erkek Yüzükleri

ay-yildiz-yuzuk

Şanlı bayrağımızın sembolü olan ay yıldızı parmağında taşımak isteyen beyler daha çok mineli yüzüklere yöneliyorlar. Milliyetçi kimliğe sahip beylerin vazgeçilmezi olan ay yıldızlı yüzükler ile sizler de tarzınızı yansıtabilirsiniz. Gençler arasında bir hayli yaygın olan bu trendde çok sayıda farklı gümüş yüzük modeline rastlamak mümkün.

Mührü Süleyman Yüzüğü

mührü-süleyman-yuzugu

Yerin ve göğün birleşimi olarak sembolize edilen Mührü Süleyman yüzüğü ile tarzınızı tamamlamaya ne dersiniz? Geçmiş dönemlerde Müslümanlar tarafından gerek mimaride gerek aksesuar dünyasında sıkça kullanılan bu rahmani simgenin, yerin ve göğün birleşimini işaret ettiğine inanılmaktadır. Maddi ve manevi bütünlüğü temsil eden bu sembolü parmağınızda taşıyarak siz de etrafınızdaki negatif enerjiden korunabilir aynı zamanda tarihte kutsal mühür olarak kabul edilmiş bu aksesuarı daima parmağınızda taşıyabilirsiniz.

Dizi Yüzükleri

yamac-yuzugu

Erkekler tarafından 2018 yılında popüler olan bir diğer yüzük modeli ise dizi aksesuarları. Yamaç yüzüğü. Herkesi etkisi altına alan çukur dizisi yüzüğü ekranlarda görülür görülmez büyük ilgi topladı. Başrollerinde Aras bulut iynemli’nin yer aldığı dizide Yamaç karakterine can veren İynemli  bu yüzüğü neredeyse hiç parmağından düşürmüyor. Çukur ruhunu yaşatmak isteyenler bu yüzük modelini tercih edebilirler.

Star Tv'de ekrana gelen ve Dağ filmleri serisi yönetmeninin çektiği mini dizi serisi Börü de Özel Harekatçıların gönlünü fethetmiş durumda. Dizide yer alan ünlü arma gümüş yüzük üzerinde öylesine güzel duruyor ki bayılacaksınız. Börü ruhunu yaşatmak isteyenler için tasarlanan bu gümüş yüzüğe siz de Anı Yüzük kalitesiyle sahip olabilirsiniz.

Bir diğer popüler olan dizi aksesuarı ise Osmanlı'nın unutturulmaya çalışılan Çanakkale'den sonra 2.büyük zaferi olarak kabul edilen Kutül Amare kuşatması. Kuşatmayı konu olan dizinin başrolünde yer alan komutan Süleyman Askeri'nin parmağındaki o aksesuar trend haline geldi diyebiliriz. Üzerinde bronz yıldız işlemesinin yer aldığı bu aksesuar ile zamana meydan okuyun!

Bonus: Anı Yüzükleri

ani-yuzuk

Anı Yüzük olarak 2018'in trend modellerini takip ederek sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. İşinde usta tasarımcımızla çizimlerimizi hazırlıyor, İstanbul ve Erzurum'da yer alan iki atölyemizde size özel üretimler yapıyor ve en hızlı şekilde kargoluyoruz. 

https://www.aniyuzuk.com/ani-yuzukleri

2018 yılında askerler ve polisler için tasarladığımız Anı Yüzükleri koleksiyonumuzu ise farklı tasarımlarla yeniden zenginleştirdik. Mesleğinizden bir nişane olarak parmağınızda taşıyacağınız bu askeri devre yüzüklerine ve polis yüzüklerine sadece Anı Yüzük'ün sağladığı 'Ömür Boyu Garanti' imkanıyla kolayca sahip olabilirsiniz. 

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.