Ametist Tesbih

Stres giderici etkisi olan ametistin göz alıcı mor rengi ve ışıltısını Anı Yüzük güvencesi ve ücretsiz kargo ile koleksiyonunuza ekleyin!

Ametist

Çok beğenilen ametist taşı kuvars taş grubundan mor renkli bir taştır. Sertliği 7 olan ametist taşı ısıya maruz kaldığında renk değiştirir ve sarıya döner. Bu yüzden ısıdan uzak tutmak hoş görünümlü ametist taşı için önemlidir. Mücevherlerde, takı ve aksesuarda kullanılan ametist Brezilya, Bolivya, Uruguay gibi ülkelerde çokça bulunurken ülkemizde Balıkesir ve Ordu'da ametist yatakları olduğu bilinmektedir.

Ametist Tesbih Fiyatları

Ametist tesbih fiyatları yetmiş lira ile yüz kırk lira arası değişmektedir. Bunda tesbihin işçiliği, kalitesi, gümüş püsküllü olup olmaması ve kampanya dönemleri gibi faktörler etkilidir.

Ametist Tesbih Modelleri

Taşın renginden dolayı ametist tesbihler mor renkte ve tonlarında olmaktadır. Bu yüzden renk olarak farklı alternatif sunmayan ametist tesbihlerde küre kesim, arpa kesim, fasetalı gibi farklı modeller bulunmaktadır. Bu tesbihleri genel olarak metal, gümüş veya kazaz püskül eşlik etmektedir.

Ametist Tesbih Faydaları

Ametist taşının birçok faydası olduğuna inanılır. Bu faydalar taşa temas etmekle elde edilmektedir ve bu yüzden ametist taşı tesbih kullanmanın da faydalı olacağına inanılır. Ametist faydaları arasında şunları sayabiliriz: Negatif enerjiye iyi gelerek ruhsal duruma olumlu katkıda bulunur, kalp rahatsızlıklarına iyi gelir, alerjiye iyi gelir ve öfkeyi yatıştırır.

Ametist Tesbih Çeşitleri Anı Yüzük'te

Siz de orijinal doğal taş tesbih veya ametist tesbih arıyorsanız Anı Yüzük güvencesi ile rahatlıkla sipariş verebilir ücretsiz kargo avantajından yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.