x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Doğal Taş Tesbih

Doğal taş tesbih çeşitleri; akik, oniks, sedef, ametist, kaplan gözü, inci, mercan, jasper, kuvars, safir tesbih modelleri ile güvenli alışverişin adresi AnıYüzük'te. Uygun fiyatlarla şimdi sipariş verin!

Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Doğal Taş Tesbihler

İlgili kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Doğal Taş Tesbihler

Erkek modasının popüler parçalarından biri olan tesbihler birçok farklı maddeden üretilebilmektedir. Bunlar içinde doğal taş tesbihler sahip oldukları göz alıcı renkler ve taşıdıkları özellikler ile tercih edilen tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır. Doğal taş tesbihler doğanın mucizevi tanelerinin özenle ve sabırla işlenmesinden sonra ortaya çıkan tesbihlerdir. Bu tesbihlerin tercih edilmesindeki en büyük sebep doğadan bir parça olmaları ve farklı renk seçenekleri ile dikkat çekici modeller olmalarıdır. Ayrıca bu taşların insan sağlığına da faydalı olup strese iyi geldiği gibi inançlarla da kullanılması doğal taş tesbihlerin kullanımını arttırmaktadır.

Doğal taş tesbihler doğadaki farklı türdeki taşların usta ellerde işlenmesi ile ortaya çıkmaktadır. Bunların içinde akik, kaplan gözü, oniks, sedef, inci, safir, ametist gibi farklı taş türleri farklı zevkten kişilerin tercih ettiği modeller olmaktadır. Her birinin kendisine has olan renk ve özellikleri tercih konusunda geniş bir yelpaze sunmaktadır.

Bazı taşlar doğadan sınırlı miktarda çıkarıldığı için satış fiyatları oldukça yüksek olarak uygulanırken çok daha iyi taşlar olmasına rağmen çok çıkarılan taşlar ucuz fiyatlara satılabilmektedir. Bu nedenle doğal taş tesbih satın alınırken fiyatından ziyade tesbihin kendisine odaklanılmalıdır. Doğadaki bulunabilirlikleri fiyatları etkilerken her taşın kendine has özellikleri olduğu unutulmamalıdır.

Doğal Taş Tesbih Fiyatları

Doğal taş tesbihler yukarıda da saydığımız gibi birçok farklı taştan oluşan tesbih grubudur. Doğal taş tesbihler türüne göre seksen liradan başlayıp dört yüz liraya kadar çıkabilmektedir. Fiyatı etkileyen faktörler arasında taşın türü, tesbihin işçiliği, gümüş işleme ve püskül kullanılıp kullanılmaması gibi nedenler sayılabilir.

Doğal Taş Tesbih Modelleri

Doğanın bize sunduğu mucizevi tanelerini özenle ve sabırla bir araya getiren Anı Yüzük, usta ellerde hazırlanmış en özel tesbihleri beğenilerinize sunmaktadır. Siz de bedensel ve zihinsel birçok faydası olan doğal taşların göz alıcı ışıltısını Anı Yüzük güvencesiyle koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz! Tesbih tutkunlarının en çok tercih ettiği doğal taş tesbih çeşitleri; akik, oniks, sedef, ametist, kaplan gözü, inci, mercan, jasper, kuvars, safir tesbihler ve çok daha fazlasından oluşan seçkin koleksiyonları bir arada bulabileceğiniz aniyuzuk.com; yanı başınızda, sadece bir tık uzağınızda!

Akik Tesbih

Şifalı olduğuna inanılan taşlardan biri akik taşıdır. Çok popüler ve ilgi çekici taşlar arasında yer alır. Psikolojik olarak faydalı olduğuna inanılmakla beraber vücuda temas ettiğinde sıcaklık vermektedir. Hz Muhammed'in akik taşından bir yüzük sahibi olduğu rivayeti bu taşı Müslümanlar arasında da popüler hale getirmiştir ve bu yüzden tesbihlerde de kullanılmıştır. Akik tesbih modelleri taşın doğal olmasından dolayı farklı renklerde bulunabilir. Akik tesbihler kaza püskül, gümüş püskül gibi çeşitli püsküllerle de tamamlanmaktadır.

Kaplan Gözü Tesbih

Kaplan gözü taşı kuvars grubu taşlar arasında yer almaktadır. Astım hastalığına iyi geldiği bilinmektedir. İpeksi görünümlü bu taş sarı-kahverengi tonlarında olmaktadır. Takı ve aksesuar yapımında kullanılan bu taş tesbih yapımında da kullanılmaktadır. Kaplan gözü tesbihler uygun fiyatları ile de dikkat çekmektedir. Farklı bir aksesuar sahibi olmak isteyenler yöneldiği tesbih çeşitlerindendir.

Sedef Tesbih

Organik kökenli bir taş olan sedef taşı beyaz renkte bulunmaktadır. Takı ve süs eşyalarında sedef taşı kullanımı yaygındır. Sedef tesbihler de sade ve zarif modeller olması bakımından tercih edilmektedir. Kansızlığı iyi geldiği ve cesaret verdiği söylenmektedir.

İnci Tesbih

Kabuklu deniz canlılarının içinden çıkarılan ve süs eşyası olarak kullanılan küçük tanelere inci denmektedir. Genelde beyaz ve pembe renkte bulunan inci siyah renkte nadiren görülür ve daha değerlidir. İnci tesbihler belirli bir kitlenin tercih ettiği tesbihlerden olsa da şık görünümleri ile dikkat çekmektedir.

Mercan Tesbih

Doğal taş tesbih modelleri arasında en çok tercih edilenlerin başında mercan tesbihler yer almaktadır. Bunun en önemli nedeni mercanın sahip olduğu kendisine has rengidir. Oldukça dikkat çekici bir renge sahip olan mercan aynı zamanda kolay işlenebilir olduğu için tesbih yapımı için idealdir. Aynı zamanda mercan taşının faydaları çok fazla olduğu içinde tercih edilir. Kalbi kuvvetlendirdiği bilindiği için kalp hastalığı olan kişilerin mercan teşbihleri kullanmaları önerilirken, sedef hastalığına iyi geldiği için çeşitli cilt hastalıkları olanlar mercan taşı tesbih kullanmayı tercih etmelidir.

Firuze Tesbih

Turkuaz taşı olarak da bilinen firuze mavi-yeşil renklerdedir. Bu rengi ile oldukça hoş gözükmekte ve dikkat çekmektedir. Nazara iyi geldiğine inanılmaktadır. Firuze tesbihler genelde turkuaz renkte olup gümüş püsküller ile tamamlanmaktadır. Göze hoş gelen renklerinden dolayı tercih edilmektedir.

Ametist Tesbih

Doğal taşın en güzellerinden biri olan ametist taşı faydaları nedeni ile yüzükten küpeye, bileklikten tesbihe kadar farklı pek çok alanda kullanılmaktadır. Ametist tesbihin faydaları oldukça fazla olmasına rağmen tesbih fiyatları yine de makul seviyelerde yer almaktadır. Çevrede bulunan negatif enerjiyi emerek pozitif enerji yayması nedeni ile kesinlikle kullanılması tavsiye edilen ametist tesbihler sizin de içinizin huzur dolmasını sağlayarak enerjinizi yukarıya taşıyacaktır. Ametist tesbihler mor rengi ile de özel bir tesbihe sahip olmanızı sağlamaktadır.

Oniks Tesbih

Şans taşı olarak da bilinen oniks taşı genelde siyah renkte olmaktadır ve cam kadar parlaktır. Çeşitli süs eşyalarında kullanılan oniks tesbih yapımında da kullanılmaktadır. Oniks tesbihler uygun fiyatlı olup oltu taşı tesbihler gibi siyah renklidir. Genelde gümüş püskül ile tamamlanan oniks tesbihler daha çok küre kesim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Safir Tesbih

Gökyakut olarak da bilinen safir taşı göz alıcı mavi renge sahiptir ama az da olsa başka renklerde bulunabilir. Zindelik verdiği ve böbrekleri güçlendirdiği söylenen safir, renginden dolayı tesbih yapımında da kullanılmıştır. Genelde gümüş püskül ile tamamlanmıştır.

Kuvars Tesbih

Doğada sık rastlanan ve genelde tek bir taşı değil kristal taş ailesini tanımlayan bir türdür kuvars. Günümüzde çok geniş alanda bir kullanıma sahiptir ve aksesuarlarda da kullanılmaktadır. Kuvars oldukça saf silisyum dioksit kristallerine denmektedir. Kuvars tesbihler uygun fiyatlıdır ve genelde gümüş püskül seçeneği ile gelirler.

Doğal Taş Tesbihlerin En Şık Halleri

Sıradan tesbihler yerine şık tesbihler satın almak isteyen kişilere hitap eden Anı Yüzük en şık modelleri en uygun fiyatlarla satışa sunmaktadır. Öğlene kadar verilen siparişler aynı gün stoklardan hemen adresinize gönderilirken aynı zamanda kredi kartına taksitle satış kampanyalarımızda bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.