Orijinal Damla Kehribar Tesbih

Orijinal Damla Kehribar Tesbih modellerini inceleyebilir; bedava kargo ve taksitli alışveriş imkanları ile güvenle ve kolayca sipariş verebilirsiniz!

Sıralama seçin

Damla Kehribar

İnsanoğlunun kehribara olan ilgisi binlerce yıl önceye dayanmaktadır. Kehribar aslında ağaç kökenli bir maddedir  ve organik yapılıdır. Çok eski çağlarda ağaç reçinelerinin katılaşıp zaman içinde sıkışarak taşlaşması ile kehribar taşı dediğimiz madde oluşmuştur. Kehribar birçok süs eşyası ve takı yapımında kullanılmıştır. Zaman içinde kullanım alanları çeşitlenerek tesbihlerde de bolca tercih edilmeye başlanmıştır. Günümüzde sıkma, ateş ve damla kehribar adıyla piyasada bulunan kehribar çeşitlerinden en kıymetlisi ve doğalı damla kehribar dediğimiz türüdür. Damla kehribar tesbih modelleri de bu sebeple biraz da pahalıdır.

Damla Kehribar Faydaları

Damla kehribarı organik kökenli bir madde olduğu için çeşitli faydaları da bulunmaktadır. Damla kehribarın faydaları arasında şunları sayabiliriz:

Damla kehribar tesbih çekmek parmak uçlarını harekete geçirerek buradan kalbe giden damarlarda kan akışına olumlu bir etki sağlar. Damla kehribar sahip olduğu süksinik asit ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. Bu madde aynı zamanda hücre çeperinin de sağlamlaşmasında rol oynar. Kronik yorgunluğun önlenmesine yardımcı olur. Vücuttaki negatif enerjiyi yok eder. Ağrıyan bir yere damla kehribar konduğunda acıyı hafifletebilir.

Damla Kehribar Nasıl Anlaşılır

Damla kehribar yer altından geldiği için içinde fosil bulundurabilir. Orijinal damla kehribarlarda fosil görülebilir bu da onun hakiki kehribar olduğuna işarettir. Gerçek damla kehribar tesbihi plastikten ayırmanın bir yolu ateşe tutmaktır ancak burada önemli olan tesbihe zarar vermemek ve çok ateşte bekletmemektir. Çıkacak kokudan plastik olup olmadığı anlaşılabilir. Orijinal kehribar reçine kokusu verir. Damla kehribarı anlamanın bir diğer yolu ise suda batıp batmadığını kontrol etmektir. Orijinal kehribar hafiftir ve suda batmaz. Ayrıca doğal kehribar sürtünme ile elektriklenebilir ve küçük kağıt parçalarını kendine çekebilir. Gerçek kehribara birazcık aseton sürerek de deneyebilirsiniz. Sahtelerinde yapışkanlık bırakırken orijinal damla kehribar bundan etkilenmez.

Damla Kehribar Tesbihler

Damla kehribar tesbihler kehribar tesbih ailesinin en doğal ve en kalitelisi olarak ön plana çıkmaktadır. Nazarı da önlediğine inanılan damla kehribar ele verdiği hisle de çok özel bir yere sahiptir. Bunlar sarı-limon rengi, bal rengi, şeffaf veya kırmızıya yakın tonlar taşır. Yeşil ve mavi renk kehribarları bulmak ise daha zordur. Damla kehribar tesbihler kullanılabildikleri gibi koleksiyonluk da olabilirler. Damla kehribar tesbihler içinde fosil de bulundurabilir. Bu fosiller mikroskopla gözükecek kadar küçük olabilirken bazen sinek, karınca gibi küçük boyutlu hayvanlar da olabilir. Siz de orijinal tesbih modellerini Anı Yüzük güvencesi ile inceleyebilir ve sitemizden kolayca sipariş verebilirsiniz.

Damla Kehribar Tesbih Modelleri

Damla kehribar çeşitleri renk, tane boyutu ve püskülüne göre farklılıklar gösterebilir. Genelde sarı, bal rengi, kırmızıya yakın tonları bulunan damla kehribar tesbihler başka renkler de görülebilir. Aynı şekilde fosilli veya fosilsiz damla kehribar olarak da ayırmak mümkündür. Püskül olarak ise genelde kazar ve gümüş püsküllü damla kehribarlar bulunmaktadır. Tanelerin kesimi olarak da küre kesim ve arpa kesim damla kehribar tesbihler daha çok tercih edilmektedir.

Mavi Kehribar / Kırmızı Kehribar Tesbihler

Damla kehribarın en önemli özelliklerinden biride renkli türlerinin bulunmasıdır. Özellikle de kırmızı damla kehribar tesbih modellerinde çok sık kullanılmakta olup küre kesime sahip olarak tasarlanan bu tesbihler kolay çekilme özelliklerine sahiptir. Kolay çekildiği için kişinin stresini atmasına yardımcı olan kehribar tesbih modelleri mavi rengi ile de oldukça beğenilmektedir. Farklı renkleri olsa da en çok beğenileni ise bal rengi damla kehribar tesbih seçeneğidir.

Damla Kehribar Tesbih Fiyatları

Damla kehribar fiyatları kehribarın kalitesine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yine kehribarın işlemesinde kullanılan madenler ve tesbih imamesi gibi özellikleri de damla kehribar tesbih fiyatı için belirleyici olmaktadır. Örnek vermek gerekirse altın püskül tesbih ile birleştirilen damla kehribar daha yüksek fiyatlara satılırken gümüş işlemeli damla kehribar tesbih modelleri ise gümüşün daha uygun fiyatlı bir maden olması nedeni ile ucuz olmaktadır. Aynı şekilde el işçiliği olarak da bilinen özel üretim tesbihler içinde talep edilen fiyat yükselmektedir.

Damla Kehribar Tesbih Almak İstiyorum

Siz de tesbih koleksiyonunuz içerisine çok sık bir kehribar tesbih katmak istiyorsanız hemen aniyuzuk.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz birkaç saniye içinde üye olarak dilerseniz de üye olmadan beğendiğiniz ürünler için sipariş verebilir, kredi kartınız ile ödemenizi taksitle yapabileceğiniz gibi kapıda ödeme seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.