Kaplan Gözü Tesbih

Ruhsal bakımdan dengeleyici özelliğe sahip olan kaplan gözü taşının ışıltısını Anı Yüzük güvencesiyle koleksiyonunuza ekleyin!

Kaplan Gözü Taşı

Kaplan gözü taşı şifalı taşlar arasında yer alan ve her erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilen bir taş türüdür. Kuvars grubu taşlar içerisinde yer ala kaplan gözü aynı zamanda opak bir taştır. Sarı-kahverengi türünde rengi vardır ve bunun sebebi içerdiği demir oksittir. Kaplan gözüne benzeyen renginden dolayı bu ismi almıştır. Kaplan gözü; tesbih, yüzük, kolye, anahtarlık, bileklik vb aksesuarlarda kullanılmaktadır.

Kaplan Gözü Taşı Tesbih

Kuvars grubundaki taşlar içerisinde yer alan kaplan gözü süs eşyalarında bay-bayan herkesin tercih ettiği bir taştır. Tesbihlerde de kullanılan kaplan gözü taşı hem uygun fiyatı hem de sarı-kahverengi çift renk uyumu ile dikkat çekmektedir. Genellikle gümüş püskül ile tamamalanan kaplan gözü tesbihler ile kendinizi veya sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Kaplan Gözü Tesbih Faydaları

Şifalı taşlar grubunda yer alması bakımından kaplan gözü taşı fiziksel ve ruhsal olarak bazı faydalar sağlamaktadır. Kaplan gözü tesbih kullananlar için de geçerli olan bazı faydalar şu şekilde sıralanabilir: Ruhsal olarak dengeler ve dayanıklılığı artırır. Uykusuzluğa iyi gelir. Odaklanmayı artırır. Kalp için faydalı olduğuna inanılır.  

Kaplan Gözü Tesbih Fiyatları

Kaplan gözü tesbihler piyasadaki doğal taşlı tesbih modelleri arasında uygun fiyatlı modeller arasında yer almaktadır. Fiyatları genel olarak yetmiş lira ile iki yüz lira arasında değişmektedir. Tesbihin modeli, işçiliği ve kapmayan dönemleri fiyatları etkilemektedir.

Kaplan Göz Tesbih Modelleri

Kaplan gözü tesbih modelleri renk olarak birbirine çok benzer modeller sunmaktadır. Ancak tanelerin kesimi bakımından küre kesim, kesme model veya arpa kesim tesbihlere rastlamak mümkündür. Bu tesbihler genel olara metal veya gümüş püsküller ile tamamlanmaktadır.

Kaplan Gözü Tesbih Nasıl Anlaşılır?

Kaplan gözü taşından yapılan tesibihlerin orijinalliğini anlamanın yolu evdeki yöntemlerle biraz kısıtlıdır. Ancak yine de anlamak için eğer mümkünse taşın iç ve dış renk uyumu kontrol edilebilir veya hafif bir ısıya tutularak boya akıp akmadığı kontrol edilebilir. Boya akıyorsa bu taş gerçek değildir demektir. Kaplan gözü taşının kesinliğinin en garanti yolu ise üniversitelerdeki ilgili bölümlerde test yaptırmaktır.

Tesbihte Güvenli Adres Anı Yüzük

Siz de aradığınız orijinal tesbihi kolay ve güvenli alışveriş ile kaliteli aksesuarın adresi aniyuzuk.com'dan ücretsiz kargo, kapıda ödeme ve kredi kartına taksit imkanları ile sipariş verebilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.