Oniks Tesbih

Pozitif düşünme ve sağlık taşı olarak bilinen oniksin göz alıcı ışıltısını Anı Yüzük güvencesiyle koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz!

Oniks Taşı

Yabancı dilde onix adıyla geçen oniks taşı şifalı taşlar arasında yer almaktadır. Siyah renkli olan bu taş pozitif düşünce üzerinde etkilidir. Kuvars grubu taşlardan olup yarı değerli bir taş türüdür. Siyah renkli oniks sık bulunsa da diğer renklerine pek rastlanmaz. Örneğin, kırmızı tonlarına sahip olan türüne sardoniks denmektedir.  Sertliği Mohs skalasına göre 7'dir.

Oniks Taşı Tesbih

Siyah rengi ile oltu tesbihleri andıran oniks taşı tesbihler doğal taşlı tesbih kategorisinde yer almaktadır. Piyasadaki plastik tesbihleri bir kenara koyup kaliteli orijinal tesbihleri ele aldığımızda oniks modeller uygun fiyatlara sahiptir. Bu tesbihlerde genelde gümüş püskül kullanılmaktadır. Oniks taşı tesbihler günlük hayatta rahatlıkla kullanabileceğiniz sade ama kaliteli modeller arasındadır.

Oniks Tesbih Modelleri

Oniks tesbihler fasetalı kesim, küre kesim, arpa kesim gibi farklı yöntemlerle üretilip şekillendirilmiştir. Genelde gümüş bir püskülle tamamlanan bu modellerde kazaz püskül, ay-yıldız püskül, tuğralı püskül vb çeşitler bulunmaktadır. Ayrıca oniks ve sedef sıralı tesbihler de bulunmaktadır. Bu modellerde tesbih taneleri bir sıra oniks bir sıra sedef taşı olacak şekilde dizilmektedir.

Oniks Tesbih Fiyatları

İşçiliğe, püskül çeşidine ve tesbihin boyutlarına göre değişmekte olan oniks tesbih fiyatları genel olarak seksen ile iki yüz lira arasındadır. Kampanyalı dönemlerde daha da indirimli fiyatlar bulmak mümkündür.

Oniks Tesbih Özellikleri ve Faydaları

Şifalı taşlar grubunda yer alan oniks taşının bazı faydalı yönleri olduğuna inanılmaktadır. Kadın-erkek ilişkilerini düzenlediği, dikkati arttırdığı, nazara karşı etkili olduğu ve bağımlılıktan kurtarıcı özelliği olduğuna inanılmaktadır. Ayrıca cesaret ve şans getirdiğine inanılmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da tesbih gibi sürekli taşınan ve kullanılan bir aksesuarda tercih edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.