x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Payitaht Abdülhamid Dizisi Ay Yıldızlı Hüdhüd Kuşu Gümüş Yüzük

Ürün Kodu : PAYİTAHT-0317
2.599,80 TL
1.299,90 TL
%50 İndirim
Öne Çıkan Bilgiler
Doğu-İslâm edebiyatlarında kendisine izâfe edilen birçok özelliğiyle zikredilen ve insanları kötü bakışlardan koruduğuna inanılan Hüd Hüd kuşlu otantik tasarımıyla yüzük severler için benzersiz bir seçenek. Trt Lisanslı bu özel yüzüğü şimdi satın alın, bedava kargoyla hemen gönderelim! 
Diğer Seçenekler
Yüzük Ölçüsü :
Seçiniz :
Payitaht Abdülhamid Dizisi Ay Yıldızlı Hüdhüd Kuşu Gümüş Yüzük Ürün Özellikleri

  • Yüzük üzeri bronz, diğer kısımlar 925 ayar gümüşten üretilmiştir.
  • Yaklaşık 15,5 gr'dır.
  • Yüzük yanlarında Ay Yıldız motifi ve simetrik desenler yer almaktadır.
  • Yüzük için TRT, Payitaht ve Anı Yüzük logoları yer almaktadır.
  • Üst yüzey dikine yaklaşık: 2,3 cm.
  • Yüzük ölçünüzü kuyumcudan ücretsiz öğrenebilirsiniz.


Hüdhüd Kuşu Hikayesi

Hüdhüd Kuşu, Kur'an'da adı geçen ve Hz. Süleyman'ın Sabâ Melikesi'yle haberleşmesinde aracı olan kutsal imaja sahip ihtişamlı ve zarif bir kuştur. Arap coğrafyasında bulunduğu ve yuvasını ağaç kovuklarına yaparak yaşamını sürdürdüğü bilinmektedir. Kafasının üzerinde gösterişli tüyleri bulunmaktadır. Bu durum onun eşsiz bir güzelliğe sahip olduğunu ve simgesel alanda da derin anlamlar atfedildiğini kanıtlar niteliktedir. Çok sadık ve hürmetkâr bir kuş olması Hz. Süleyman'ın beğenisini kazanmıştır. Hz. Süleyman'ın çıkmış olduğu bir sefer sırasında susuzluk çektiği ve bu kuşun ona toprak altında su olduğuna işaret ettiği rivayet edilmiştir. Kur'an'da buna benzer birçok hikâyeye de rastlanmaktadır.

Hüdhüd Kuşu'nun bu incelikli tarihsel imajı herkes için etkileyici olmuştur. Türk - İslam Kültürü'nde de yerini alan ve hükümdarların, sultanların dimağında özel olarak konumlanan Hüdhüd Kuşu'nu, yine Türklerin güçlü tarihini yansıtan Ay Yıldız ile birleştirerek, bu imza niteliğindeki ürünü, manevi geçmişi geleceğe aktarmak için beğeninize sunarız.
Teslimat Bilgisi
Ücretsiz Kargo
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.