Sıkma Kehribar Tesbihler

Kaliteli sıkma kehribar tesbihlere ücretsiz kargo, taksitli alışveriş ve kapıda ödeme imkanlarıyla sahip olmak için şimdi güvenle sipariş verin!

Sıralama seçin

Sıkma Kehribar

Kehribar taşının en eşsiz hallerinden biri olarak tabir edilen sıkma kehribar pek çok alanda olduğu gibi tesbih üretiminde de çok sık kullanılmaktadır. Yetenekli ustaların ellerinde birer sanat eserine dönüşen bu tesbihlerin çekimi çok iyi olduğu için özellikle tercih edildikleri bilinmektedir. Sıkma kehribar çoğunlukla kırmızı, bordo, bal rengi, sarı, turuncu tonlarında olsa da diğer renklerde sıkma kehribar bulmak mümkündür. Farklı renk seçenekleri de her zevkten insana hitap ettiği için sıkma kehribarı yine tercih sebebi haline getirmektedir. Ayrıca şifalı olduğunu inanılan kehribar geçmişte çeşitli tedavi yöntemlerinde kullanılmıştır. Sıkma kehribar damla kehribar kadar doğal olmasa da hala kehribar özellikleri barındırmaktır ve tesbihlerde çokça tercih edilmektedir.

Sıkma Kehribar Nedir?

Kehribar tozlarının toplanarak farklı işlemlere tabi tutulmasından sonra tekrar bir araya getirilmesi ile elde edilen çok sayıda kehribar türü buluna da sıkma kehribar bunlardan biri değildir. Sıkma kehribar doğal kehribar taşı ile özel kimyasal maddelerin çeşitli yöntemlerle bir araya getirilmesi sonucu elde edilir. Osmanlı döneminde tesbih sanatının geliştiği dönemde keşfedilmiş ve o döneme damga vurarak çok miktarda kullanılmıştır. Ancak ilerleyen yıllar içinde sıkma kehribarın elde edilmesi için kullanılan formül kaybolarak bozulmaya uğradığı için doğal kehribar gibi değerlenmeye başlamıştır.

Sıkma Kehribar Tesbih Fiyatları

Osmanlı’da tesbih geleneğinin yeni yeni yerleşmeye başladığı dönemlerde keşfedilen sıkma kehribar o dönemin en iyi ustalarının ellerinde şekillenerek bambaşka bir havaya bürünmüştür. Püsküllerindeki gümüşün asaleti ile kehribar tesbihler çok daha şık bir görüntüye kavuşmaktadır. Bu modellerdeki tesbih fiyatları diğer tesbih modellerine oranla biraz daha yüksek fiyatlara satılsa da sahip olduğu görüntü nedeni ile tesbih satın almak isteyen erkekler tarafından tercih edilmektedir.

Sıkma Kehribar Tesbih Modelleri

Sıkma kehribar tesbihler tanelerinin kesimi ve uçlarındaki püsküllere göre değişiklik göstermektedir. Kesim ve püskül konusunda da çok çeşitli alternatifler tesbih severlere sunulmuştur. Yukarıda da dediğimiz gibi arpa kesim tesbihler çok popüler iken buna ek olarak küre kesim, kapsül kesim, çubuk kesim ve kesme model gibi çeşitleri vardır.

Püskül olarak da tekli veya çoklu püsküllere sahip olabilirler. Kazaz püskül, gümüş püskül, Osmanlı armalı ve tuğralı püskül, bozkurtlu püskül, ay-yıldız püskül, kral püskül, yaprak püskül gibi çeşitli püsküllerle de süslenebilir.

Arpa Kesim Sıkma Kehribar 

Sıkma kehribar tesbihler almak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri modellerden biri de arpa kesim sıkma kehribardır. Özellikle de gümüşle bütünleşen modellerde kesimin kattığı şıklık, kehribarın kendi ışığı ve gümüşün kattığı pırıltı birleşerek son derece eşsiz modellere imza atılmaktadır. Arpa kesim sıkma kehribarlarla aynı zamanda farklı püskül seçenekleri de eşlik etmektedir.

Sıkma Kehribar Tesbih Satın Almak İsteyenlere

Sıkma kehribar tesbihlerin en güzellerine ev sahipliği yapan Anı Yüzük tesbih kategorisinde her biri ayrı birer sanat şaheseri olan modellere ev sahipliği yapmaktadır. Farklı bütçelere hitap eden son derece hoş modellere ev sahipliği yapan sitemiz anlaşmalı kredi kartlarına 4 taksitle alışveriş yapma imkânı sunmaktadır. Buna ek olarak düzenli indirim kampanyaları da gerçekleştirilerek fiyat avantajları sürekli bir hale getirilmekte, en kaliteli ürünler en uygun fiyatlarla 7 gün 24 saat parmaklarınızın ucuna taşınmaktadır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.