Akik Tesbih

Taşıyan kişilerde öz güven sağlayıp metabolizmayı daha iyi çalıştırdığı bilinen akik taşından yapılmış  tesbihlerin göz alıcı ışıltısını Anı Yüzük güvencesiyle koleksiyonunuza ekleyin!

Sıralama seçin

Akik Taşı

Şifalı taşlar arasında yer alan akik taşı kuvars grubunda bulunan bir taştır. Yemen taşı olarak da bilinen bu taş tarihin çok eski zamanlarına dayanmaktadır. Kızıl-kahverengi akik taşı en çok bulunan olsa da sarı, turuncu, mavi renklerde de rastlamak mümkündür. Ruh sağlığına iyi gelmesi ile bilinen bu taş süs ve takı eşyalarında kullanılmaktadır. Yarı değerli bir taş türüdür. İtalya, Mısır, Brezilya ve ABD gibi ülkelerde çokça bulunmaktadır.

Akik Taşı Tesbih

Akik taşından yapılan akik tesbihler doğal taşlı tesbihler kategorisinde popülerlik olarak kendisine üst sıralarda yer bulmaktadır. Usta ellerde şekillenerek günlük hayatınızda kombinlerinizi tamamlayan şık bir detay olan akik tesbihler aynı zamanda stres azaltıcı özellikleriyle fayda da sağlamaktadır. Stresi azaltan bir özelliği olan akik tesbihler ruhsal fayda sağlarken mavi akik taşlı tesbihlerin ise nazara karşı iyi geldiğine inanılmaktadır.

Akik Tesbih Modelleri

Akik tesbih modelleri değişik renklerde bulunmaktadır. Bunlar arasında kırmızı, kahverengi, yeşil ve mavi renkli akik tesihler yer almaktadır. Bazı akik tesbih modellerinde püskül olarak kazar püskül veya gümüş püskül kullanılırken diğerlerinde tesbihin aynı şekilde devam edip imame ve püskülünde de akik kullanılmış olan modelleri de bulunmaktadır. Tanelerinin işlenmesi bakımından küre kesim, arpa kesim ve fasetalı modelleri bulunan akik tesbihler bu sayede sizlere seçme şansı da sunuyor.

Akik Tesbih Fiyatları

Akik taşı tesbih fiyatları işçilik, boyut ve kampanya dönemlerine göre değişmektedir. Ancak genel olarak akik tesbihler doksan dokuz lira ile iki yüz lira arası değişmektedir. Bu fiyatlar itibariyle de uygun fiyatlı kaliteli tesbihler grubunda yer almaktadır.

Akik Tesbih Faydaları

Akik taşı kullanımı İslam ülkelerinde yaygındır ve bunun sebebş peygamber Hz Muhammed'in akik bir yüzük taşıdığı rivayetinden gelmektedir. Akik taşı gerginliği ve stresi azaltarak ruhsal olarak fayda sağlamaktadır. Bu sebeple kişinin daha uyumlu olarak çevresi ile iletişim ve etkileşim kurmasına yardımcı olur. Yorgunluk hissini alırken kemiklere de iyi geldiğine inanılmaktadır.

Akik Taşı Tesbihleri Güvenle Sipariş Verin!

İnternet sitemizde yer alan tesbih çeşitleri arasında nadide bir yeri olan akik tesbihleri Anı Yüzük güvencesi ve bedava kargo avantajları ile rahatça sipariş verebilirsiniz. Adrese teslim kargo ile gönderilen ürünlerimizi kapıda ödeme, havale/eft ve kredi kartı seçenekler ile sipariş verebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.