Koleksiyonlarına altın değerinde bir başyapıt arayanlara göz alıcı bir seçenek... Her tesbihin değil, en beğenilen tesbihlerin adresi; aniyuzuk.com! Doğanın mucizevi tanelerini özenle ve sabırla bir araya getiren Anı Yüzük, usta ellerde hazırlanmış en özel tesbihleri beğenilerinize sunmaktadır. Tesbih tutkunlarının koleksiyonlarında yer alması gereken birçok seçenekten oluşan seçkin koleksiyonları bir arada bulabileceğiniz aniyuzuk.com; yanı başınızda, sadece bir tık uzağınızda!

Sıralama seçin

Altın Tesbihler

Tesbih her erkek için en önemli aksesuarlarından biri olarak kabul edilir. Aksesuardan ziyade erkeğin tarzını tamamlayan ve onunla bütünleşen bir parçası olan tesbih “saymak, sayarak anmak” anlamına gelmektedir. Gün içerisinde sürekli olarak baskıya maruz kalan ve yoğun stres altında kalan erkeklerin büyük bir özenle dizilen taşları çekerek rahatladıkları tesbihlerin kökeni son derece eskiye dayanmaktadır. Farklı dinlerde de kullanılan tesbihler aynı zamanda Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Osmanlı dönemi ile beraber tesbihler farklı bir kültür haline gelmiş ve el işçiliğinin kullanıldığı şık tesbih modelleri üretilmeye başlanmıştır.

Altın Tesbih Modelleri ve Fiyatları

Tesbih üretimi için oldukça farklı materyaller kullanılmakta olup teşbihin değerini belirleyen en önemli etkenlerden biride budur. Tesbih üretimi için kullanılan malzemeler kalite olarak arttıkça aynı zamanda tesbih fiyatları da buna bağlı olarak yükselir. Yine tesbihin yapımında el işçiliğinin bulunması ve özel üretim olması da fiyatının artmasına neden olur. Altın tesbihler altının son derece değerli bir maden olması nedeni ile daha pahalı fiyatlara satılırken yine altını ayarı ve el işçiliğinin bulunup bulunmadığına dair olarak fiyatları değişmektedir.

22 Ayar / 14 Ayar Altın Tesbih

Altın tesbih fiyatları için en önemli belirleyici etken altının ayarıdır. 22 ayar altın tesbihler daha yüksek fiyatlara satılırken 14 ayar altın tesbihler daha düşük fiyatlara alıcılara sunulmaktadır. Yine bazı teşbihlerde tüm tesbih altından oluşurken bazı tesbihlerde sadece altının imamesi altından oluşabilmekte ya da tesbih püskülleri altından yapılmaktadır. Bu da yine tesbih için talep edilen fiyatın değişmesin neden olmaktadır. En pahalı tesbih modelleri sıralamasında ise 22 ayar altın el örmesi Trabzon Kazaziye tesbih modelleri yer almaktadır.

Altın Tesbih Satın Almak

Altın tesbihlerin en gösterişli ve en şık hallerine ulaşabileceğiniz Anı Yüzük fırsat ürünleri ve sürekli indirimleri ile ekonomik fiyatlarla aksesuar alışverişi yapmanıza olanak sağlamaktadır. İnternet üzerinden satış hizmeti sunan sitemiz güvenilir internet alışverişi imkânı sağlayarak müşterilerinin tesbih, yüzük ve çanta gibi aksesuarları daha rahat şekilde satın almaları için gerekli ortamı sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.