ASM Polis Meslek Yüksekokulu Hakkında Her Şey!

07 Eylül 2017
ASM Polis Meslek Yüksekokulu Hakkında Her Şey!

Anı Yüzük sadece polis olduğunuzda değil polis olmadan önce de yanınızda! Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu’nu kazanan polis adayı öğrenciler ASM polis meslek yüksekokulu hakkında tüm merak ettiklerinizi bu yazıda.

 

Adile Sadullah Mermerci Polis Okulu Nerede?

adile-sadullah-mermerci

1998 yılında İstanbul’un doğa ve denizle iç içe olan Sarıyer semtinde kurulan Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, size harika bir öğrencilik vaadediyor. Okul, Sarıyer İlçesi Gümüşdere köyü yakınlarında, Karadeniz sahiline bakıyor. Okul öğrencileri de burayı sözlük ve forum sayfalarında “Adeta bir otel gibi” şeklinde tanımlamışlar. Tek sorun okulun Sarıyer ilçesi içeri taraflarında yer alması nedeniyle ulaşımın zorlu olması. Okul, Türkiye’nin zengin ailelerinden olan Mermerci ailesinin devlete bağışlaması sonrası kurulmuştur.

 

 Okulda Sizi Neler Bekliyor?

 adile-sadullah-mermerci1

Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu için; “Türkiye’de kurulmuş öğrenciyi en çok düşünen okul” desek yanlış olmaz. Aklınıza gelebilecek her türlü spor ve aktivite bir binanın içinde hazır durumda. Basketbol, voleybol sahaları, tenis kortu halı sahalar… Okul içinde atış alanları, savunma sanatları sporları için özel alanlar da bulunmakta. Okul eğitimleri gerçek senaryolar eşliğinde pratik olarak uygulamalı gösterilmekte. Okul içinde aynı zamanda 140 kişinin kullanabileceği bilgisayar sınıfları mevcut. Tiyatro, sinema ve müzik dinletilerinin sağlandığı 550 kişi kapasiteli bir konferans salonu ve bunun yanı sıra televizyon odası ve haftanın 7 günü açık olan kütüphanesi var. Yatılı olarak hizmet veren bu okulda 248 kişilik her biri 4 kişilik odalardan oluşan yatakhane blogu var. Aynı zamanda bu alanda öğrencilerin güç ve kondisyon geliştirdikleri özel bir salon da mevcut. Okulun merkeze uzaklığı nedeniyle meşhur cafeterya alanı içinde öğrencilerin berberden hastaneye kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri birçok alana da yer verilmiş. Öğrenciye bir okuldan çok daha fazlasının sunan ASM okulu eminiz her polis adayının hayali!

 

Akademik Kadrosu

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda ASM Polis Meslek Yüksekokulu’nun eğitim kadrosuna ulaşamasak da mezun öğrencilerin sosyal medyada yapıtıkları yorumlar eğitim kadrosunun oldukça kaliteli hocalardan oluştuğu yönünde. Okulun ders programı da yine resmi internet sitelerinde mevcut. Ağırlıklı alan dışı olarak hukuk dersleri mevcut. Buna ilk sene alınması zorunlu olan inkilap ve ingilizce derslerini de dahil edebiliriz.

İletişim Adresleri

Okul hakkında detayları bilgiler için resmi sayfasını ziyaret edebilir ya da okul hakkında tüm asmpmyo@egm.gov.tr adresinden sorabiliriz. Okulun sitesinde yer alan iletişim telefonları şu şekildedir

0 212 203 87 09- 0505 318 86 01/02 Okulu kazanma sürecinde mülakat soruları ve parkurlarla ilgili detaylı bilgi için okul öğrencileri tarafından açılan facebook  sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

 adile-sadullah-mermerci-yuzugu1

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilirve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.