Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
ASM Polis Meslek Yüksekokulu Hakkında Her Şey!
07.09.2017

ASM Polis Meslek Yüksekokulu Hakkında Her Şey!

Anı Yüzük sadece polis olduğunuzda değil polis olmadan önce de yanınızda! Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu’nu kazanan polis adayı öğrenciler ASM polis meslek yüksekokulu hakkında tüm merak ettiklerinizi bu yazıda.

 

Adile Sadullah Mermerci Polis Okulu Nerede?

adile-sadullah-mermerci

1998 yılında İstanbul’un doğa ve denizle iç içe olan Sarıyer semtinde kurulan Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu, size harika bir öğrencilik vaadediyor. Okul, Sarıyer İlçesi Gümüşdere köyü yakınlarında, Karadeniz sahiline bakıyor. Okul öğrencileri de burayı sözlük ve forum sayfalarında “Adeta bir otel gibi” şeklinde tanımlamışlar. Tek sorun okulun Sarıyer ilçesi içeri taraflarında yer alması nedeniyle ulaşımın zorlu olması. Okul, Türkiye’nin zengin ailelerinden olan Mermerci ailesinin devlete bağışlaması sonrası kurulmuştur.

 

 Okulda Sizi Neler Bekliyor?

 adile-sadullah-mermerci1

Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksekokulu için; “Türkiye’de kurulmuş öğrenciyi en çok düşünen okul” desek yanlış olmaz. Aklınıza gelebilecek her türlü spor ve aktivite bir binanın içinde hazır durumda. Basketbol, voleybol sahaları, tenis kortu halı sahalar… Okul içinde atış alanları, savunma sanatları sporları için özel alanlar da bulunmakta. Okul eğitimleri gerçek senaryolar eşliğinde pratik olarak uygulamalı gösterilmekte. Okul içinde aynı zamanda 140 kişinin kullanabileceği bilgisayar sınıfları mevcut. Tiyatro, sinema ve müzik dinletilerinin sağlandığı 550 kişi kapasiteli bir konferans salonu ve bunun yanı sıra televizyon odası ve haftanın 7 günü açık olan kütüphanesi var. Yatılı olarak hizmet veren bu okulda 248 kişilik her biri 4 kişilik odalardan oluşan yatakhane blogu var. Aynı zamanda bu alanda öğrencilerin güç ve kondisyon geliştirdikleri özel bir salon da mevcut. Okulun merkeze uzaklığı nedeniyle meşhur cafeterya alanı içinde öğrencilerin berberden hastaneye kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri birçok alana da yer verilmiş. Öğrenciye bir okuldan çok daha fazlasının sunan ASM okulu eminiz her polis adayının hayali!

 

Akademik Kadrosu

Okulla ilgili yaptığımız araştırmalarda ASM Polis Meslek Yüksekokulu’nun eğitim kadrosuna ulaşamasak da mezun öğrencilerin sosyal medyada yapıtıkları yorumlar eğitim kadrosunun oldukça kaliteli hocalardan oluştuğu yönünde. Okulun ders programı da yine resmi internet sitelerinde mevcut. Ağırlıklı alan dışı olarak hukuk dersleri mevcut. Buna ilk sene alınması zorunlu olan inkilap ve ingilizce derslerini de dahil edebiliriz.

İletişim Adresleri

Okul hakkında detayları bilgiler için resmi sayfasını ziyaret edebilir ya da okul hakkında tüm asmpmyo@egm.gov.tr adresinden sorabiliriz. Okulun sitesinde yer alan iletişim telefonları şu şekildedir

0 212 203 87 09- 0505 318 86 01/02 Okulu kazanma sürecinde mülakat soruları ve parkurlarla ilgili detaylı bilgi için okul öğrencileri tarafından açılan facebook  sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

 adile-sadullah-mermerci-yuzugu1

Anı Yüzük olarak sadece meslek hayatınızda değil öğrencilik hayatınızda da yanınızdayız. Siz de polisler için ürettiğimiz okulunuzun nişanesini parmağınızda taşıyacağınız Anı Yüzüklerini inceleyebilirve mesleğinize ait kemer rozeti, rozetli cüzdan ya da anahtarlık gibi diğer kurumsal aksesuarlara göz atabilirsiniz. İsterseniz tüm sınıf arkadaşlarınızla birlikte size özel bir Anı Yüzüğü tasarlatabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edin.

Blog Son Eklenenler
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
31.08.2021
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan Hematit Taşı hakkında öğrenmek istediğiniz her şeye bu yazıya göz atarak ulaşabilirsiniz!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.