Gümüş Elementinin 5 Bilinmeyen Faydası!

14 Eylül 2017
Gümüş Elementinin 5 Bilinmeyen Faydası!

Gümüş elementi nerelerde kullanılır, gümüşün faydaları ve gümüş elementi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda! İşte gümüşün bilinmeyen yönleri…

Bu yazımızda Anı Yüzük olarak aksesuar dünyasında ham madde olarak kullandığımız gümüşün bilinmeyen dünyasına sizleri çıkarmak istedik.  Genellikle gümüş hakkında en çok sorulan sorulardan biri ‘Gümüş Neden Kararır’ olsa da gümüş aslında insanlığa sanılandan çok daha fazlasını sunuyor. İşte hiçbir yerde okumadığınız gümüşün 5 bilinmeyen faydası…

GÜMÜŞ NERELERDE KULLANILIR?

gumus-elementi

Gümüşün faydaları öyle yeni yeni keşfedilmiş değil tarihte yıllar yıllar öncesine gidersek gümüşe verilen değerin Sezar döneminden beri sürdüğünü söyleyebiliriz. Romalıların küçük yaraları ve kesikleri gümüş parçacıklarıyla tedavi ettiğini biliyor muydunuz? Yine aynı dönemlerde varlık göstermiş medeniyetlerden Greeklerin ise içtikleri bardakları bakterilerden temizlemek için gümüş kullandığı rivayet edilmektedir. Ayrıca Roma döneminde sadece gümüş kaplarda su taşıyan askerlere savaşa gitmeye izin verilmişti. çünkü Romalılar gümüş kapların suyu temiz ve saf tuttuğunu biliyorlardı.

VEBA’DAN BİR TEK ONLAR KURTULDU!

14’üncü yüzyılda Avrupa’yı kasıp kavuran ve Avrupa nüfusunun yüzde 25’inin hayatını kaybettiği kara vebadan sadece çingeneler etkilenmemişti! Neden mi? Çingenelerin tedavi amacıyla gümüşü küçük partiküllere ayırıp açık bir damardan vücuda verdikleri biliniyordu. Partiküller kan dolaşımı sayesinde bütün vücuda yayılıp bakteri ve virüsleri yok ediyordu.

RADYASYONA KARŞI!

gumus-tesbih

Bugün gümüş, neredeyse enfeksiyon kontrolünün kritik olduğu her yerde, bandajlardan yanık tedavisinde kullanılan ilaçlara kadar sağlık ürünlerinde çok geniş spektrumda antimikrobiyal özelliliğinden dolayı kullanılmaktadır.

Gümüş, yüzde 95’den daha fazla oranda kızıl ötesi ışınları yansıtır. Gümüşle temas eden radyoaktif enerjinin yüzde 95 i kaynağa geri döner. Yani gümüş radyasyona karşı da oldukça etkilidir.

BAKTERİLERİN DNA’SINI BOZAR!

Gümüş, Sedef, şeker, mayasıl, kaşıntı, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığa da iyi geliyor. Yeni hücrelerin çoğalmasını destekleyerek yaraların iyileşmesini hızlandırıyor. Ayrıca Kolloidal Gümüşün HIV virüsünü bir kaç dakika içinde yok ettiği ile ilgili araştırma Dr Xiaojian Yao tarafından “Nanoteknoloji 2012 International Journal”da yayımlanmıştır

GÜMÜŞ BARINDIRAN TEK BESİN

gumusun-faydaları

 Tahminleri alalım desek herhalde ceviz aklınızın ucundan bile geçmez! Bu bilgiler doğrultusunda ceviz tüketmeyi ihmal etmeyin deriz. Zira sizi pek çok mikroptan koruyacaktır. Yine gümüş madeninden üretilen aksesuarlar sizi radyasyona ve dışarıdan gelebilecek tüm mikroorganizmalara karşı korumaktadır. Siz de hemen Anı yüzüğe gelin! Hem sağlığınızın hem de tarzınızın dostu olabilecek şık bir gümüş aksesuarının sahibi olun.

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.