Gümüş Elementinin 5 Bilinmeyen Faydası!

14 Eylül 2017
Gümüş Elementinin 5 Bilinmeyen Faydası!

Gümüş elementi nerelerde kullanılır, gümüşün faydaları ve gümüş elementi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda! İşte gümüşün bilinmeyen yönleri…

Bu yazımızda Anı Yüzük olarak aksesuar dünyasında ham madde olarak kullandığımız gümüşün bilinmeyen dünyasına sizleri çıkarmak istedik.  Genellikle gümüş hakkında en çok sorulan sorulardan biri ‘Gümüş Neden Kararır’ olsa da gümüş aslında insanlığa sanılandan çok daha fazlasını sunuyor. İşte hiçbir yerde okumadığınız gümüşün 5 bilinmeyen faydası…

GÜMÜŞ NERELERDE KULLANILIR?

gumus-elementi

Gümüşün faydaları öyle yeni yeni keşfedilmiş değil tarihte yıllar yıllar öncesine gidersek gümüşe verilen değerin Sezar döneminden beri sürdüğünü söyleyebiliriz. Romalıların küçük yaraları ve kesikleri gümüş parçacıklarıyla tedavi ettiğini biliyor muydunuz? Yine aynı dönemlerde varlık göstermiş medeniyetlerden Greeklerin ise içtikleri bardakları bakterilerden temizlemek için gümüş kullandığı rivayet edilmektedir. Ayrıca Roma döneminde sadece gümüş kaplarda su taşıyan askerlere savaşa gitmeye izin verilmişti. çünkü Romalılar gümüş kapların suyu temiz ve saf tuttuğunu biliyorlardı.

VEBA’DAN BİR TEK ONLAR KURTULDU!

14’üncü yüzyılda Avrupa’yı kasıp kavuran ve Avrupa nüfusunun yüzde 25’inin hayatını kaybettiği kara vebadan sadece çingeneler etkilenmemişti! Neden mi? Çingenelerin tedavi amacıyla gümüşü küçük partiküllere ayırıp açık bir damardan vücuda verdikleri biliniyordu. Partiküller kan dolaşımı sayesinde bütün vücuda yayılıp bakteri ve virüsleri yok ediyordu.

RADYASYONA KARŞI!

gumus-tesbih

Bugün gümüş, neredeyse enfeksiyon kontrolünün kritik olduğu her yerde, bandajlardan yanık tedavisinde kullanılan ilaçlara kadar sağlık ürünlerinde çok geniş spektrumda antimikrobiyal özelliliğinden dolayı kullanılmaktadır.

Gümüş, yüzde 95’den daha fazla oranda kızıl ötesi ışınları yansıtır. Gümüşle temas eden radyoaktif enerjinin yüzde 95 i kaynağa geri döner. Yani gümüş radyasyona karşı da oldukça etkilidir.

BAKTERİLERİN DNA’SINI BOZAR!

Gümüş, Sedef, şeker, mayasıl, kaşıntı, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığa da iyi geliyor. Yeni hücrelerin çoğalmasını destekleyerek yaraların iyileşmesini hızlandırıyor. Ayrıca Kolloidal Gümüşün HIV virüsünü bir kaç dakika içinde yok ettiği ile ilgili araştırma Dr Xiaojian Yao tarafından “Nanoteknoloji 2012 International Journal”da yayımlanmıştır

GÜMÜŞ BARINDIRAN TEK BESİN

gumusun-faydaları

 Tahminleri alalım desek herhalde ceviz aklınızın ucundan bile geçmez! Bu bilgiler doğrultusunda ceviz tüketmeyi ihmal etmeyin deriz. Zira sizi pek çok mikroptan koruyacaktır. Yine gümüş madeninden üretilen aksesuarlar sizi radyasyona ve dışarıdan gelebilecek tüm mikroorganizmalara karşı korumaktadır. Siz de hemen Anı yüzüğe gelin! Hem sağlığınızın hem de tarzınızın dostu olabilecek şık bir gümüş aksesuarının sahibi olun.

Paylaş :
SON EKLENEN BLOG YAZILARI
 • Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri
  Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

  Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

 • Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü
  Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

  Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

 • Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler
  Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

  TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan "Uyanış: Büyük Selçuklu" dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi, başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

 • Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
  Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

  Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

 • Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
  Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

  İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

 • Malakit'in Kesif Hikâyesi
  Malakit'in Kesif Hikâyesi

  Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

 • Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?
  Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

  Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

 • Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
  Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

  Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan Hematit Taşı hakkında öğrenmek istediğiniz her şeye bu yazıya göz atarak ulaşabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.