Gümüş Elementinin 5 Bilinmeyen Faydası!

14 Eylül 2017
Gümüş Elementinin 5 Bilinmeyen Faydası!

Gümüş elementi nerelerde kullanılır, gümüşün faydaları ve gümüş elementi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda! İşte gümüşün bilinmeyen yönleri…

Bu yazımızda Anı Yüzük olarak aksesuar dünyasında ham madde olarak kullandığımız gümüşün bilinmeyen dünyasına sizleri çıkarmak istedik.  Genellikle gümüş hakkında en çok sorulan sorulardan biri ‘Gümüş Neden Kararır’ olsa da gümüş aslında insanlığa sanılandan çok daha fazlasını sunuyor. İşte hiçbir yerde okumadığınız gümüşün 5 bilinmeyen faydası…

GÜMÜŞ NERELERDE KULLANILIR?

gumus-elementi

Gümüşün faydaları öyle yeni yeni keşfedilmiş değil tarihte yıllar yıllar öncesine gidersek gümüşe verilen değerin Sezar döneminden beri sürdüğünü söyleyebiliriz. Romalıların küçük yaraları ve kesikleri gümüş parçacıklarıyla tedavi ettiğini biliyor muydunuz? Yine aynı dönemlerde varlık göstermiş medeniyetlerden Greeklerin ise içtikleri bardakları bakterilerden temizlemek için gümüş kullandığı rivayet edilmektedir. Ayrıca Roma döneminde sadece gümüş kaplarda su taşıyan askerlere savaşa gitmeye izin verilmişti. çünkü Romalılar gümüş kapların suyu temiz ve saf tuttuğunu biliyorlardı.

VEBA’DAN BİR TEK ONLAR KURTULDU!

14’üncü yüzyılda Avrupa’yı kasıp kavuran ve Avrupa nüfusunun yüzde 25’inin hayatını kaybettiği kara vebadan sadece çingeneler etkilenmemişti! Neden mi? Çingenelerin tedavi amacıyla gümüşü küçük partiküllere ayırıp açık bir damardan vücuda verdikleri biliniyordu. Partiküller kan dolaşımı sayesinde bütün vücuda yayılıp bakteri ve virüsleri yok ediyordu.

RADYASYONA KARŞI!

gumus-tesbih

Bugün gümüş, neredeyse enfeksiyon kontrolünün kritik olduğu her yerde, bandajlardan yanık tedavisinde kullanılan ilaçlara kadar sağlık ürünlerinde çok geniş spektrumda antimikrobiyal özelliliğinden dolayı kullanılmaktadır.

Gümüş, yüzde 95’den daha fazla oranda kızıl ötesi ışınları yansıtır. Gümüşle temas eden radyoaktif enerjinin yüzde 95 i kaynağa geri döner. Yani gümüş radyasyona karşı da oldukça etkilidir.

BAKTERİLERİN DNA’SINI BOZAR!

Gümüş, Sedef, şeker, mayasıl, kaşıntı, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlığa da iyi geliyor. Yeni hücrelerin çoğalmasını destekleyerek yaraların iyileşmesini hızlandırıyor. Ayrıca Kolloidal Gümüşün HIV virüsünü bir kaç dakika içinde yok ettiği ile ilgili araştırma Dr Xiaojian Yao tarafından “Nanoteknoloji 2012 International Journal”da yayımlanmıştır

GÜMÜŞ BARINDIRAN TEK BESİN

gumusun-faydaları

 Tahminleri alalım desek herhalde ceviz aklınızın ucundan bile geçmez! Bu bilgiler doğrultusunda ceviz tüketmeyi ihmal etmeyin deriz. Zira sizi pek çok mikroptan koruyacaktır. Yine gümüş madeninden üretilen aksesuarlar sizi radyasyona ve dışarıdan gelebilecek tüm mikroorganizmalara karşı korumaktadır. Siz de hemen Anı yüzüğe gelin! Hem sağlığınızın hem de tarzınızın dostu olabilecek şık bir gümüş aksesuarının sahibi olun.

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.