Evlenme Teklifi Etmeden Önce Mutlaka Okuyun!

10 Kasım 2017
Evlenme Teklifi Etmeden Önce Mutlaka Okuyun!

Sevgililik döneminden evliliğe geçiş aşamasında yer alan Evlilik teklifi, pek çok erkeğin korkulu rüyası. Erkeklere klavuz olacak yazımızda, evlilik teklifi etmeden önce mutlaka bilmeniz gereken 5 koşulu sizler için sıralıyoruz!

Evlenme teklifi denen o mühim hadise için gerekli olanları en basit şekliyle anlatacak olursak birtanecik evlenme teklifi bekleyen kızımız bir tane evlenmek isteyen beyimiz ve bir tane de müthiş yaratıcı evlenme teklifi olmalıdır tabii birde bu teklifi taçlandıran tek taş yüzük! Bunları herkes biliyor. Fakat bu yazımızda biz, sizleri adım adım evlilik teklifine götüren 5 altın kuralı açıklayacağız. İşte o unutulmaz ilkeler;

evlilik-teklifi

En az bir gün düşünün!

Evlilik teklifi öyle “ettim bitti” türünden bir şey değildir. Bildiğiniz gibi bunun birde evlenmesi var. Her şeye hazırsanız ve teklif edeceğiniz kadının doğru kişi olduğundan eminseniz cevabı ne olursa olsun teklif edin ama en az bir gün düşünün. Zira düşünülmeyen davranışlar sizi büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir.

Bunları mutlaka yapın!

Evlenme tekliflerinde kadınlar, erkeklerden unutulmaz bir gün yaşatmalarını isterler. Evlilik teklifi fikirlerine internette kolayca ulaşabilirsiniz ama bunların hepsi denendiği için çok da özgün olmayabilirler. Evlenmek istediğiniz kişinin tarzına göre, ilginç evlilik teklifi mi romantik evlilik teklifi mi karar verebilirsiniz. Bunu yaparken örnek resimdeki gibi çok da uçlarda yaşamayın! Herkes en güzel evlenme teklifini almak ister ama bu biraz düşünmeyi gerektiyor ve yaratıcılığı… Etkileyici bir evlenme teklifi yapmak istiyorsanız mutlaka güzel sözler söylemelisiniz. Hayatınızdaki yerinden ve onu ne kadar çok sevdiğinizden bahsetmeyi unutmayın! Doğru bir mekan seçin! Sizi engelleyecek ya da dikkatinizi dağıtacak herkesi ve herşeyi ortadan kaldırın! Romantik olun, güzel giyinin ve süslenmeyi unutmayın. Siz ne kadar özenle hazırlanırsanız karşınızdakine verdiğiniz değer de aynı ölçüde artacaktır.

 gumus-alyans

Evlilik teklifinin olmazsa olmazı!

Kadınlar ne kadar gizlese de ömür boyu unutamayacağı bir evlilik teklifinin hayalini kurarlar bu hayalde her zaman tek taş vardır. . Evlilik sezonunun yaklaştığı ilkbahar ve yaz aylarında sevdiğine evlilik teklifi yapmayı planlayan erkekler, bu özel anı olabildiğince romantik ve unutulmaz kılmanın telaşını yaşarlar. Evlilik hazırlığındaki erkeklerin ilk sordukları soru tek taş yüzük fiyatlarıdır. Tek taş yüzükler, taşın kesimi, parlaklığı, berraklığı ve rengine göre sınıflandırırlar fiyat olarak ucuz tek taş yüzükler de bulabilirsiniz. Eğer sevgiliniz buna sadece bir aksesuar olarak bakıyorsa uygun fiyatlı gümüş tek taş yüzüklere göz atabilirsiniz.

 evlilik-yuzugu

Evlilik yüzüğü nasıl olmalı?

Her erkek evlilik teklifi öncesi kısa bir araştırma yapar bütçesine en uygun şekilde bir kutlama hazırlamaya çalışır fakat bu kutlamayı sıradan bir hale getirirseniz sonu hüsran olabilir. Küçük dokunuşlar ve ufak dikkatlerle bu özel günün yükünü sırtınızdan kolaylıkla atabilirsiniz. Bu dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi "Evlilik yüzüğü nasıl olmalı" sorusudur. Evlilik yüzüğü ile tek taş aynı şeydir ama bazı kadınlar tek taş yerine altın yüzük ya da beştaş yüzük bekleyebilirler sizden. Burada mutlaka sevgilinizin ne düşündüğünü öğrenmeniz gerekmekte.

 tek-tas-yuzuk

Tek taş hangi parmağa takılır?

Evlilik teklifi yüzüğü ya da tek taş yüzük ile ilgili bu bilinmez pek çok kadının zihnini  meşgul eder. Çoğunluk tarafından kabul edilen uygulamadan bahsetmek gerekirse, evlilik öncesi yani nikâh kıyılmadan önce tektaş yüzük nikâh gününe kadar sağ elin yüzük parmağına takılır. Nikâh kıyıldıktan sonra alyans nişan yüzüğünün üstüne gelecek şekilde sol eldeki yüzük parmağında olmalıdır. Erkekler olarak evlenme teklifi ettiğiniz esnada yüzüğü yanlış parmağa takmanız büyük bir pot kırmanıza neden olabilir. Bunu önlemeniz için mutlaka dersinize çalışın!

Sevgililerin evlilik teklifi serominisine Anı Yüzük olarak katkı sağlamak bizleri mutlu edecektir. Siz de hemen Anı Yüzük’e gelin. Sevgilinize unutulmaz bir evlilik teklifi yapacağınız o güne eşlik eden tek taş yüzük modellerimize gözatın.

 

 

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.