x
Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Evlenme Teklifi Etmeden Önce Mutlaka Okuyun!
10.11.2017

Evlenme Teklifi Etmeden Önce Mutlaka Okuyun!

Sevgililik döneminden evliliğe geçiş aşamasında yer alan Evlilik teklifi, pek çok erkeğin korkulu rüyası. Erkeklere klavuz olacak yazımızda, evlilik teklifi etmeden önce mutlaka bilmeniz gereken 5 koşulu sizler için sıralıyoruz!

Evlenme teklifi denen o mühim hadise için gerekli olanları en basit şekliyle anlatacak olursak birtanecik evlenme teklifi bekleyen kızımız bir tane evlenmek isteyen beyimiz ve bir tane de müthiş yaratıcı evlenme teklifi olmalıdır tabii birde bu teklifi taçlandıran tek taş yüzük! Bunları herkes biliyor. Fakat bu yazımızda biz, sizleri adım adım evlilik teklifine götüren 5 altın kuralı açıklayacağız. İşte o unutulmaz ilkeler;

evlilik-teklifi

En az bir gün düşünün!

Evlilik teklifi öyle “ettim bitti” türünden bir şey değildir. Bildiğiniz gibi bunun birde evlenmesi var. Her şeye hazırsanız ve teklif edeceğiniz kadının doğru kişi olduğundan eminseniz cevabı ne olursa olsun teklif edin ama en az bir gün düşünün. Zira düşünülmeyen davranışlar sizi büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir.

Bunları mutlaka yapın!

Evlenme tekliflerinde kadınlar, erkeklerden unutulmaz bir gün yaşatmalarını isterler. Evlilik teklifi fikirlerine internette kolayca ulaşabilirsiniz ama bunların hepsi denendiği için çok da özgün olmayabilirler. Evlenmek istediğiniz kişinin tarzına göre, ilginç evlilik teklifi mi romantik evlilik teklifi mi karar verebilirsiniz. Bunu yaparken örnek resimdeki gibi çok da uçlarda yaşamayın! Herkes en güzel evlenme teklifini almak ister ama bu biraz düşünmeyi gerektiyor ve yaratıcılığı… Etkileyici bir evlenme teklifi yapmak istiyorsanız mutlaka güzel sözler söylemelisiniz. Hayatınızdaki yerinden ve onu ne kadar çok sevdiğinizden bahsetmeyi unutmayın! Doğru bir mekan seçin! Sizi engelleyecek ya da dikkatinizi dağıtacak herkesi ve herşeyi ortadan kaldırın! Romantik olun, güzel giyinin ve süslenmeyi unutmayın. Siz ne kadar özenle hazırlanırsanız karşınızdakine verdiğiniz değer de aynı ölçüde artacaktır.

 gumus-alyans

Evlilik teklifinin olmazsa olmazı!

Kadınlar ne kadar gizlese de ömür boyu unutamayacağı bir evlilik teklifinin hayalini kurarlar bu hayalde her zaman tek taş vardır. . Evlilik sezonunun yaklaştığı ilkbahar ve yaz aylarında sevdiğine evlilik teklifi yapmayı planlayan erkekler, bu özel anı olabildiğince romantik ve unutulmaz kılmanın telaşını yaşarlar. Evlilik hazırlığındaki erkeklerin ilk sordukları soru tek taş yüzük fiyatlarıdır. Tek taş yüzükler, taşın kesimi, parlaklığı, berraklığı ve rengine göre sınıflandırırlar fiyat olarak ucuz tek taş yüzükler de bulabilirsiniz. Eğer sevgiliniz buna sadece bir aksesuar olarak bakıyorsa uygun fiyatlı gümüş tek taş yüzüklere göz atabilirsiniz.

 evlilik-yuzugu

Evlilik yüzüğü nasıl olmalı?

Her erkek evlilik teklifi öncesi kısa bir araştırma yapar bütçesine en uygun şekilde bir kutlama hazırlamaya çalışır fakat bu kutlamayı sıradan bir hale getirirseniz sonu hüsran olabilir. Küçük dokunuşlar ve ufak dikkatlerle bu özel günün yükünü sırtınızdan kolaylıkla atabilirsiniz. Bu dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi "Evlilik yüzüğü nasıl olmalı" sorusudur. Evlilik yüzüğü ile tek taş aynı şeydir ama bazı kadınlar tek taş yerine altın yüzük ya da beştaş yüzük bekleyebilirler sizden. Burada mutlaka sevgilinizin ne düşündüğünü öğrenmeniz gerekmekte.

 tek-tas-yuzuk

Tek taş hangi parmağa takılır?

Evlilik teklifi yüzüğü ya da tek taş yüzük ile ilgili bu bilinmez pek çok kadının zihnini  meşgul eder. Çoğunluk tarafından kabul edilen uygulamadan bahsetmek gerekirse, evlilik öncesi yani nikâh kıyılmadan önce tektaş yüzük nikâh gününe kadar sağ elin yüzük parmağına takılır. Nikâh kıyıldıktan sonra alyans nişan yüzüğünün üstüne gelecek şekilde sol eldeki yüzük parmağında olmalıdır. Erkekler olarak evlenme teklifi ettiğiniz esnada yüzüğü yanlış parmağa takmanız büyük bir pot kırmanıza neden olabilir. Bunu önlemeniz için mutlaka dersinize çalışın!

Sevgililerin evlilik teklifi serominisine Anı Yüzük olarak katkı sağlamak bizleri mutlu edecektir. Siz de hemen Anı Yüzük’e gelin. Sevgilinize unutulmaz bir evlilik teklifi yapacağınız o güne eşlik eden tek taş yüzük modellerimize gözatın.

 

 

Blog Son Eklenenler
Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Selahaddin Eyyubi Kimdir ?

Dizi aksesuarları

Selahaddin Eyyubi Eyyubi hanedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1187 yılında Kutsal Toprakları Haçlılardan geri almak için bir ordu kurdu ve ordusuyla birlikte 4 Temmuz 1187'de gerçekleşen Hıttin Muharebesi'nde Kudüs Kralı Lüzinyan Kralı Guy'ın ordusunun büyük bir kısmını yok etti. 2 Ekim 1187'de Kudüs'ü Haçlıların elinden alarak bölgedeki 88 yıllık Hıristiyan egemenliğine son verdi ve şehri İslam dünyasına geri verdi. Üçüncü Haçlı Seferi Selahaddin'in ordusu Frank mevzilerini kuşatıyordu, ancak sonunda Philip ve Richard'ın ordularının gelişi dengeyi Haçlılar lehine değiştirdi. Şehir nihayet 12 Temmuz 1191'de Selahaddin'in filosunun büyük kısmını oluşturan 70 geminin ele geçirilmesiyle ele geçirildi.Haçlılar daha sonra güneye, Kudüs'e doğru yürüdüler ve sahil boyunca ilerlerken Selahaddin'in ordusunu taciz ettiler. Daha sonra 7 Eylül 1191'de Arsuf ovasında büyük çaplı bir savaş yaşandı. Haçlılar zaferi kazandı, ancak Müslümanların kayıpları önemli değildi. Ne Acre ne de Arsuf, Selahaddin'in ordusuna ciddi hasar vermemiş olsa da, arka arkaya iki yenilgi ve ardından Ağustos 1192'de Jaffa'nın I. Richard tarafından ele geçirilmesi, Selahaddin'in çağdaşları arasındaki itibarını zayıflattı. İslam Dünyası'nı Birleştirmek Mısır Sultanı olan Selahaddin, Nureddin'in Suriye'deki muzafferiyetini 1174'te Şam'ı zaptetmesiyle tekrar etti. Selahaddin, Sünni Ortodoksluğun koruyucusu olduğunu ilan etti ve onun Kahire'deki Şii halifesini vazifeden alması ve devletini Sıkı İslam hukukuyla teşkilatlandırılması bu iddiaya ciddi bir ağırlık verdi. Vefat ve Mirası Selahaddin, kısa bir süre sonra 4 Mart 1193'te Şam'da öldüğü için Haçlıların ayrılışından yararlanamadı. O zamanlar sadece 55 veya 56 yaşındaydı ve muhtemelen onlarca yıl süren kampanyalar nedeniyle fiziksel yaralanmalardan ölmüştü. Kırılgan ve çoğu zaman istikrarsız olan Müslüman Birliği, ana liderinin ölümünden sonra hızla dağıldı.

Devamını Oku
17.10.2023
Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Barbaros Hayreddin Paşa Kimdir, Hayatı ve Zaferleri

Anı Yüzük Tarih

Büyük Türk denizcisi Barbaros Hayreddin Paşa'nın hayatı ile ilgili bilmedikleriniz bu yazımızda sizi bekliyor!

Devamını Oku
05.06.2023
Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Sultan Alparslan Hayatı, Zaferleri ve Ölümü

Anı Yüzük Tarih

Malazgirt kahramanı büyük komutan Sultan Alparslan'ın hayatı bu yazımızda!

Devamını Oku
31.08.2021
Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Uyanış: Büyük Selçuklu Dizisi Dönemsel Bazı Sembol ve Motifler

Dizi aksesuarları

TRT'de kısa bir süre sonra seyircisiyle buluşacak olan " Uyan ış : Büyük Selçuklu " dizisi, toplumun tarih nostaljisini yeniden harekete geçirecek bir motivasyonla gelmektedir. Büyük Selçuklu Dönemi , başarılarını ve zaferlerini birçok sembolle ve motifle kodlayarak tarihsel kayıtlara geçen önemli bir dönemdir. Aksesuar tarafında da değerlendirilebilecek ve insanların tarihle yeniden buluşmasını ve bütünleşmesini sağlayacak o sembol ve motiflerden bazılarını blog yazımızda bulabilirsiniz.

Devamını Oku
28.09.2020
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle ve güçlü imajıyla nesiller boyu ilgi odağı olan Mistik Topaz'ın hikâyesine göz atın! 

Devamını Oku
31.10.2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Doğal Taşlar

İsmini Osmanlı padişahlarından alan ve otoritenin ışıltılı bir timsali olarak konumlanan Zultanit (Sultan) Taşı'nın ihtişamlı hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
31.10.2019
Malakit'in Kesif Hikâyesi

Malakit'in Kesif Hikâyesi

Doğal Taşlar

Yüzyıllar boyunca doğada varlığını sürdüren ve tinsel misyonunu insan bedenine taşıyan Malakit'in kesif hikâyesine göz atın.

Devamını Oku
30.10.2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Doğal Taşlar

Doğadan aldığı enerjisiyle insana ilham kaynağı olan Kaplangözü Taşı'nın hikâyesini sizler için yazdık!

Devamını Oku
30.10.2019
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.