Payitaht Abdülhamid Dizisi Mecidiye Nişanı

-

+

1.799,90

Payitaht Abdülhamid Dizisi Mecidiye Nişanı

Ürün Kodu :PAYİTAHT-001
1.799,90
Yüzük Ölçümü Bilmiyorum
Kampanya
ÜCRETSİZ KARGO Tüm Türkiye’ye kargo
bedava!
NE ZAMAN ULAŞIR ? Siparişleriniz kargoya verildikten sonra
2-5 iş günü içerisinde teslim edilir.
İADE VE DEĞİŞİM İade ve Değişim Garantimizle
Mutluluğunuz Garanti :)
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ 256Bit Rapid SSL İle
Bilgileriniz Güvende
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • TRT Payitaht Abdülhamid Dizisi Mecidiye Nişanı


  "Ulu Hakan” Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının son 13 yılını anlatan Payitaht Abdülhamid dizisi, 29 Eylül Cuma günü TRT1 ekranında yeni sezona merhaba diyor. Başrollerinde Bülent İnal (II. Abdülhamid), Özlem Conker(Bidar Kadın Sultan), Hakan Boyav (Mahmud Paşa), Selen Öztürk (Seniha Sultan), Saygın Soysal (Theodor Herzl) yer alıyor. Binlerce kişinin beğenisini kazanan Payitaht Abdülhamid dizisi yalnızca konusu ve oyuncuları ile değil dizi de yer alan aksesuarlarıyla da dikkat çekiyor.

  Sultan Abdülhamid Han’ın daima üzerinde taşıdığı ve Payitaht yeni sezon fragmanında da yer alan Mecidiye Nişanı, sembolik anlamı nedeniyle özel aksesuarlar arasında yer almaktadır. Siz de tarihi aksesuarlara hayransanız ya da sevdiklerinize özel ve değerli bir hediye sunmak istiyorsanız TRT işbirliği ile 925 ayar gümüşten ürettiğimiz işçiliğinde zirkon taş kullanılan özel tasarım Mecidiye Nişanı’na Anı Yüzük farkıyla sahip olabilirsiniz!

  Sultan Abdülhamid Han’ın daima üzerinde taşıdığı ve Payitaht Abdülhamid’in yeni sezon fragmanında da yer alan Mecidiye Nişanı, sembolik anlamı nedeniyle en özel aksesuarlar arasında yer almaktadır. TRT ve Anı Yüzük resmi sponsorluğu ile kullanıcının beğenisine sunduğumuz bu şık tasarıma lisanslı ürün olarak özel kutusunda sahip olabilirsiniz.

  Siz de tarihi aksesuarlara hayransanız ya da sevdiklerinize özel ve değerli bir hediye sunmak istiyorsanız; 925 ayar gümüşten üretilen ve işçiliğinde zirkon taş kullanılan özel tasarım Mecidiye Nişanı’na hemen sitemizden sipariş vererek kolayca sahip olabilirsiniz.  Mecidiye Nişanı

  Osmanlı İmparatorluğu Sultan Abdülmecid döneminde tasarlanan ve padişah tarafından verilen askeri ve kahramanlık nişanıdır.
  5 ayrı rütbeli, sahibinin beratsız takamadığı, yaklaşık 70 sene kullanılan bu nişan, Osmanlı’daki en uzun ömürlü nişan olma özelliğini taşımaktadır.
   
  Ürün Özellikleri
  • Gümüş ve Bronz olmak üzere iki farklı madenden üretilmiştir.
  • Yaklaşık 75 gram ağırlığındadır.
  • İşçiliğinde Kırmızı ve Yeşil renk cam mine kullanılmıştır.
  • Üzerinde Arapça “El Müsterit Bitevvikat El Rabbaniye Abdülaziz Han, Melik İl Devletül Osmaniye” yazmaktadır.
  • Ürün ölçüleri: Uzunluk: 65 mm Genişlik: 70 mm

  Ürün Tasarımı

  Mecidiye nişanı aslına uygun olarak dönemin ruhu ile yeniden tasarlanmıştır. Yedi bölümden beş ışınlı bu nişanın göbeğinde ay-yıldız motifi işlenmiş, padişahın tuğrasının bulunduğu altın kaplama, hafif bombeli, orta kısmın çevresi bordo mine dış kısımda altta “sene 1268”, solunda “Gayret”, yukarısında “Hamiyet”, sağında “Sadakat” yazılı altından kitabe metni vardır.
  Mecidiye Nişanı Alan Bazı Önemli Kişiler:

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri M.Kemal Atatürk 25 Aralık 1906 tarihinde II. Abdülhamit tarafından kurmay yüzbaşı iken Şam'daki üstün hizmetlerinden dolayı Beşinci Rütbeden Mecidiye Nişanı ile ödüllendirilmiştir.
  Sultan II. Abdülhamit'in ödüllendirdiği bir diğer isim ise, kuduz aşısını bulup milyonlarca kişinin hayatını kurtaran Louis Pasteur'dür. Bu gelişme II. Abdülhamit'in bilime ve bilim insanına verdiği önemi açıkça göstermektedir.

  Mecidiye Nişanı ile ödüllendirilen diğer isimler ise şu şekildedir;


  III. Napolyon: Fransa İmparatoru
  Mustafa Kemal Atatürk: Osmanlı Ordusu subayı, Türkiye'nin kurucusu
  Charles Doughty-Wylie: İngiliz subay Çanakkale Savaşları’nda Osmanlıya karşı savaşmıştır.
  Theodor Herzl: Siyonist lider, gazeteci
  Arslanyan Paşa - Osmanlı hekimi

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.