Sıkma Kehribar Tesbih Özellikleri

29 Aralık 2017
Sıkma Kehribar Tesbih Özellikleri

Erkeklerin günlük hayatın stresinden bir nebze de olsa uzaklaşmak için daima yanlarında taşıdıkları tesbihler, farklı model ve tasarımlarla tesbih koleksiyonerlerini heyecanlandırıyor. Tesbih,erkekler için öyle bir tutku ki kimisi neredeyse tüm servetini bu işe yatırmaya hazır! Kaybetmemek için isimli püsküller takılıyor, ya da tesbih taneleri üzerine gümüş harflerle isimler yazdırılıyor ama herkesin bütçesi bu kadarına yetmeyebilir! Bu yazımızda Hemen hemen her erkeğin elini süsleyen ve en çok tercih edilen uygun bütçeyle kolaylıkla alınabilecek bir tesbih modeli olan sıkma kehribar tesbihleri sizler için yazdık. İşte sıkma kehribar tesbih hakkında tüm merak edilenler…

sikma-kehribar-tesbih

Sıkma kehribar modelleri için tıkla

Öncelikle gerçek bir tesbih koleksiyonerinin mutlaka koleksiyonuna eklemek isteyeceği tesbih çeşidi hiç şüphesiz ki kehribar tesbihlerdir fakat kehribar tesbihler pahalı tesbihler olmaları nedeniyle gerçeğini bulması oldukça zor olan ve maliyeti yüksek tesbih modelleridir. Kehribar tesbihlerin böylesine değerli olmasının en başlıca nedeni, kehribarın bir taş olmayıp yıllarca fosilleşmiş canlı kalıntılarının oluşturduğu reçine olmasından kaynaklanır. Kehribarın oluşması için üzerinden yüzlerce yıl geçmesi gerekir ve yerin binlerce metre altından oldukça zor koşullarda çıkarılırlar. Tesbih seveler bütçeleri el vermediği için damla kehribar ya da ateş kehribarı tesbihler yerine sıkma kehribar tesbihe yönelirler.

SIKMA KEHRİBAR NASIL YAPILIR?

Sıkma kehribar diğer kehribar tesbih türlerinden farklı olup fiyat olarak daha ucuz bir tesbihtir. Bunun nedeni ise sıkma kehribar tesbihin yapımında doğrudan kehribar reçinesi yerine kehribar tozu ile diğer maddelerin sıkıştırılarak elde edilmesi yatar.  

sikma-kehribar-ozellikleri

SIKMA KEHRİBAR ÖZELLİKLERİ

Sıkma kehribarların içerisinde kehribarla uyumlu, renk verebilecek, güzel bir görünüm kazandırabilecek katkı malzemelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Orijinal sıkma kehribar tesbihlerin renkleri daha canlı olup elde kolayca çekilebilen kaygan yüzeylere sahiptirler.

sikma-kehribar-nasil-yapilir

SIKMA KEHRİBAR FAYDALARI

Tamamen kehribardan üretilen bir damla kehribar tesbih manevi olarak kişiye ne hissettiriyorsa bir sıkma kehribar da aynı fayda ve şifaya sahiptir. Kehribarın en bilinen özelliği ruhu dinlendirici ve stres azaltıcı etkisidir. Ruh sağlığına iyi geldiğine inanılan sıkma kehribar tesbihler birçok erkeği günlük hayatın stresinden uzaklaştırır, iç huzur ve rahatlama sağlar.

Sıkma kehribar tesbihler el yapımı özel üretim tesbihler de olabilirler bu modellerde fiyat el işçiliği olduğu için biraz daha artabilir. Siz de hemen Anı Yüzük’e gelerek gerçek sıkma kehribar tesbih modellerini inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Mistik Topaz Taşının Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Renk değiştiren özelliğinden ötürü yüzyıllardır ilgi odağı olan mistik topaz taşına dair tüm bilmek istedikleriniz blog yazımızda.

Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

31 Ekim 2019
Zultanit Taşı (Sultan Taşı) Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Son yıllardaki popülerliği ile dünya mücevherat sektörünün baş taçlarından biri haline gelen zultanit taşının (diaspor/sultan taşı) tüm özellikleri ve faydaları blog yazımızda.

Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Malakit (Malahit) Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çağlar boyu nitelikleri ile bilinen malakit (malahit) taşı ile ilgili bilmek istediğiniz tüm özellikler ve faydalarını blog yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

30 Ekim 2019
Kaplangözü Taşı Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Göz alıcı rengi ve nitelikleri ile diğer doğal taşlardan ayrılan kaplangözü taşının özellikleri hakkında tüm merak ettikleriniz blog yazımızda.

Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

30 Ekim 2019
Hematit Taşı Nedir, Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Çelik üretiminde ve gümüş aksesuarlarda sıkça kullanılan hematit taşı hakkında bilgiler ve tüm özellikleri blog yazımızda.

Mavi Kelebeklerin Hikayesi

21 Ekim 2019
Mavi Kelebeklerin Hikayesi

1992 yılında başlayan ve 3 yıl süren, yüzbinlerce can kaybı ile sonuçlanan Kosova Savaşı'nın en yürek burkan sayfalarından biri olan Srebrenitza Katliamı'nın üzerinden geçen 27 yılın ardından Mavi Kelebeklerin hikayesini ve sembolizmini birlikte inceliyoruz.

Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

21 Ekim 2019
Dünya ve Türk Mitolojilerinde Hayat Ağacı

Türk tarihi, Türk ve dünya mitolojilerinde büyük öneme sahip hayat ağacı miti nedir, nereden gelir? Diriliş Ertuğrul dizisindeki sembolizminin mânâsı nedir? Bu ve benzeri soruların cevabı blog yazımızda.

Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

21 Ekim 2019
Türkler Geliyor Yakında Vizyonda!

Son yılların gözde yapımcısı ve senaristi, Diriliş Ertuğrul ve Mehmetçik Kut'ülamare yapımlarının arkasındaki isim Mehmet Bozdağ'ın önderliğinde çekimi tamamlanan Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı filmi, 20 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverler ile beyazperdede buluşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.