Sıkma Kehribar Tesbih Özellikleri

29 Aralık 2017
Sıkma Kehribar Tesbih Özellikleri

Erkeklerin günlük hayatın stresinden bir nebze de olsa uzaklaşmak için daima yanlarında taşıdıkları tesbihler, farklı model ve tasarımlarla tesbih koleksiyonerlerini heyecanlandırıyor. Tesbih,erkekler için öyle bir tutku ki kimisi neredeyse tüm servetini bu işe yatırmaya hazır! Kaybetmemek için isimli püsküller takılıyor, ya da tesbih taneleri üzerine gümüş harflerle isimler yazdırılıyor ama herkesin bütçesi bu kadarına yetmeyebilir! Bu yazımızda Hemen hemen her erkeğin elini süsleyen ve en çok tercih edilen uygun bütçeyle kolaylıkla alınabilecek bir tesbih modeli olan sıkma kehribar tesbihleri sizler için yazdık. İşte sıkma kehribar tesbih hakkında tüm merak edilenler…

sikma-kehribar-tesbih

Sıkma kehribar modelleri için tıkla

Öncelikle gerçek bir tesbih koleksiyonerinin mutlaka koleksiyonuna eklemek isteyeceği tesbih çeşidi hiç şüphesiz ki kehribar tesbihlerdir fakat kehribar tesbihler pahalı tesbihler olmaları nedeniyle gerçeğini bulması oldukça zor olan ve maliyeti yüksek tesbih modelleridir. Kehribar tesbihlerin böylesine değerli olmasının en başlıca nedeni, kehribarın bir taş olmayıp yıllarca fosilleşmiş canlı kalıntılarının oluşturduğu reçine olmasından kaynaklanır. Kehribarın oluşması için üzerinden yüzlerce yıl geçmesi gerekir ve yerin binlerce metre altından oldukça zor koşullarda çıkarılırlar. Tesbih seveler bütçeleri el vermediği için damla kehribar ya da ateş kehribarı tesbihler yerine sıkma kehribar tesbihe yönelirler.

SIKMA KEHRİBAR NASIL YAPILIR?

Sıkma kehribar diğer kehribar tesbih türlerinden farklı olup fiyat olarak daha ucuz bir tesbihtir. Bunun nedeni ise sıkma kehribar tesbihin yapımında doğrudan kehribar reçinesi yerine kehribar tozu ile diğer maddelerin sıkıştırılarak elde edilmesi yatar.  

sikma-kehribar-ozellikleri

SIKMA KEHRİBAR ÖZELLİKLERİ

Sıkma kehribarların içerisinde kehribarla uyumlu, renk verebilecek, güzel bir görünüm kazandırabilecek katkı malzemelerinin olduğunu söyleyebiliriz. Orijinal sıkma kehribar tesbihlerin renkleri daha canlı olup elde kolayca çekilebilen kaygan yüzeylere sahiptirler.

sikma-kehribar-nasil-yapilir

SIKMA KEHRİBAR FAYDALARI

Tamamen kehribardan üretilen bir damla kehribar tesbih manevi olarak kişiye ne hissettiriyorsa bir sıkma kehribar da aynı fayda ve şifaya sahiptir. Kehribarın en bilinen özelliği ruhu dinlendirici ve stres azaltıcı etkisidir. Ruh sağlığına iyi geldiğine inanılan sıkma kehribar tesbihler birçok erkeği günlük hayatın stresinden uzaklaştırır, iç huzur ve rahatlama sağlar.

Sıkma kehribar tesbihler el yapımı özel üretim tesbihler de olabilirler bu modellerde fiyat el işçiliği olduğu için biraz daha artabilir. Siz de hemen Anı Yüzük’e gelerek gerçek sıkma kehribar tesbih modellerini inceleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

Blog Yazılarımız

Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

21 Eylül 2018
Diriliş Ertuğrul Yeni Sezonunda Osmanlı Kuruluyor!

Kayı Boyunun kurucu lideri Ertuğrul Gazi’nin varoluş mücadelesini konu alan Diriliş dizisi yeni sezonda Osmanlı Devleti’ni kurmaya hazırlanıyor. Peki, Diriliş Ertuğrul’un 5.sezonu ne zaman? Dizi hakkında merak ettikleriniz bu yazıda aksesuarları ise sadece Anı Yüzük’te satışta.

Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

21 Eylül 2018
Anı Yüzük’ten Payitaht Abdülhamid Müjdesi!

Türkiye’de ve Ortadoğu’da büyük hayran kitlesine ulaşan Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona ne zaman başlıyor? Merakla beklenen Abdülhamid dizisi hakkında en yeni bilgiler bu yazıda. Dizide yer alan aksesuarlar ise resmi sponsoru Anı Yüzük’te. Mutlaka göz atın!

Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

04 Mayıs 2018
Her Bütçeye Uygun 5 Harika Kehribar Tesbih Modeli

Tesbih severlerin ilgisini çekecek her bütçeye uygun 5 kehribar tesbih modeline daha yakından bakın! Stresinizi azaltacak tesbihler için şimdi tıkla, keşfet!

Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

27 Nisan 2018
Devlet Ebed Müddet’in Anlamı

Aksesuar dünyasında sıklıkla yer verdiğimiz “Devlet Ebed Müddet” ne demektir? Gelin daha yakından bakalım!

Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

27 Nisan 2018
Fatih Sultan Mehmet’in Az Bilinen 5 Özelliği!

Osmanlı Padişahları arasında kendi döneminde bilgi birikimi ve entelektüel seviyesi ile adeta bir dünya insanı olmayı başarmış Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un Fethi dışında az bilinen 5 özelliğini sizler için araştırdık! İşte Fatihin o çarpıcı yönleri…

En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

20 Nisan 2018
En Güzel Anneler Günü Hediye Fikirleri

Mayıs'ın ikinci haftası kutlanmaya başlanan Anneler Günü için en güzel hediye önerileri Anı Yüzük'te sizi bekliyor. Hemen tıkla, anneni mutlu edecek hediyeyi kolayca seç.

Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

13 Nisan 2018
Özel Güvenlik Nasıl Olunur?

Özel Güvenlik Görevlisi ögg nasıl olunur? Çağımızın popüler mesleği güvenlik işine gelin daha yakından bakalım! Özel Güvenlik görevlileri hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda.

Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

07 Nisan 2018
Türk Bayrağı İle İlgili Bilmeniz Gereken 7 İlginç Şey

Türk bayrağı hakkında neler biliyorsunuz? Milli sembolümüz hakkında merak ettikleriniz en güzel bayrak resimleri ile bu yazıda hemen tıkla, okumaya başla!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.